Komentāri / Komunisms, fašisms un liberālisms
 

43 komentāri

JJūlis
Lai nu Kazahstānai veicas. Kad Latvijā galēji labējais liberālisms sāka postīšanu, uzreiz varēja manīt, ka nekas labs nav gaidāms. Mūsu ražošanas spēki tika atstāti bez ražošanas līdzekļiem. Tagad laikam ir par vēlu kaut ko labot, process varētu būt neatgriezenisks. No Eiropas puses nekāda būtiska palīdzība nav sagaidāma. Var atskatīties uz Krieviju, bet arī tur neoliberālisms dara savu posta darbu, arī tur nav sapratuši, ar ko ir darīšana.
28.aprīlis 2017, 8:35 Atbildēt
KKorektors
Kādreiz jau vajag arī uzrakstīto pārlasīt.
***
Kazahstanā liberālo tirgus reformu rezultāts ir bēdīgs ... Savukārt Ķīna bez liberāliem eks-perimentiem guva arvien lielākus panākumus un ietekmes ziņā Kazahstanā jau pārspēj Krieviju.
***
Kas tur ko apsteidz un kam tas bēdīgais rezultāts? Vai pašam autoram skaidrs?
28.aprīlis 2017, 8:49 Atbildēt
vvendetta
Bet kas tur nav skaidrs? Vai tas,ka Ķīnas ietekme Kazahstānā pārspēj Krievijas ietekmi? Attiecībā uz Krieviju,jāatzīst,ka tur pašlaik ir kaut kas līdzīgs divvaldībai,jo Domē vairākums nepieder Vienotajai Krievijai,bet militāri rūpniecisko kompleksu kontrolē Prezidents Putins,kam ir tautas vairākuma atbalsts un dara to ar ļoti labiem rezultātiem,ko nevar teikt par Krievijas ekonomiku,kurā valdošie ir neoliberālisti.
28.aprīlis 2017, 10:34 Atbildēt
PPatiesība par meliem
Kazahstāna ir pievienota krievijas federācijai (kopā ar baltkrieviju) tā sauktajā "Eirāzijas ekonomiskajā savienībā", kur oficiālā valoda ir krievu valoda un norēķini notiek koka rubļos.
Viņš var sludināt ko vien grib, bet kazahstānas ekonomika ir cieši pakļauta krievijas ekonomikas virzieniem un likumdošana pilnībā saskaņota ar krievijas domes likumiem
28.aprīlis 2017, 8:52 Atbildēt
mmuldonītim
Ko tu neteiksi! Oficiālā valoda krievu un valūta rublis?! Tu kaut statūtus šai organizacijai aptuveni zini?
28.aprīlis 2017, 9:20 Atbildēt
ССтатья 7
В Республике Казахстан в государственных организациях и органах местного самоуправления наравне с казахским официально употребляется русский язык
28.aprīlis 2017, 9:55 Atbildēt
!!!!
Согласно конституции Республики Беларусь государственными языками являются белорусский и русский языки. Но белорусский язык в чистом виде используется только в быту в сельской местности.
28.aprīlis 2017, 10:09 Atbildēt
ААриадна
Да еще когда собирается высшая белорусская интеллигенция разговаривает на хорошем литературном языке и цитирует белорусскую поэзию.Со временем белорусский язык мог бы стать языком белорусской элиты.
30.aprīlis 2017, 10:03 Atbildēt
RRaimonds
kazahstāna ietilpst krieviski runājošajā pasaulē un jebkādas novirzes no tās izskatās vienkārši smieklīgas
28.aprīlis 2017, 10:12 Atbildēt
mmuldonītim
Tu idiot ko tur citē? Valstu konstitūcijas vai to, ko pats sākumā minēji - Eirāzijas ekonomiskās savienības statūtus? Nemēģini jaukt pirkstu ar pip€li, konstitūcijas tika pieņemtas, kad tādas savienības vēl plānā nebija.
28.aprīlis 2017, 10:35 Atbildēt
sstatūti ir blefs, tāpat kā "eirāzija"
CCCP atjaunošana ir putina plāna pirmais punkts.
Viss kas notiek, ir tikai plānveidīga šī plāna izpilde.
28.aprīlis 2017, 11:57 Atbildēt
,,.,
visādas tur eurāziju un citas savienības vērstas uz PSRS atjaunošanu.
arī potenciālo valstu konstitūcijas rakstītas tā, lai varētu pievienoties
28.aprīlis 2017, 16:53 Atbildēt
tto
Tev viņš to plānu nodiktēja, vai pats samurgoji, "elf"?
29.aprīlis 2017, 4:48 Atbildēt
fforcemajeure
tāds naivs jautājums - kas stāv aiz neoliberālisma? tas taču nav bubulis, ar ko baidīt bērnus. ir visai konkrētas personas. t.sk, šeit uz vietas. saprotu, ka var tiesā iesūdzēt, bet konkrētāk būtu arī skaidrāk.
anyway, koments labs. tnx
28.aprīlis 2017, 9:29 Atbildēt
KKlucis
2025.g. - 3.Pasaules karš beidzies - sakāvi cietuši liberālisma, komunisma, fašisma ideoloģijas nesēji - uzvarēji pilnīgi un galīgi "paideristi" (neekonomiska rakstura attīstības virziena gājeji).?
28.aprīlis 2017, 11:20 Atbildēt
oopis no laukiem
Šogad aprit 100 gadu kopš Krievijā notika divas revolūcijas - Vispirms notika 1917. gada Februāra revolūcija, kas gāza no troņa Krievijas impērijas caru Nikolaju II un izveidoja Pagaidu valdību kurā dominēja liberāli noskaņoti sociālisti.Pagaidu valdības nespēja ātri un izlēmīgi risināt svarīgas iekšpolitiskas problēmas un ........tad nāca otra revolūcija!
......Oktobra revolūcija ir pretrunīgi vērtēts notikums Krievijas vēsturē. Komunisti to sauca par Lielo Oktobra sociālistisko revolūciju. Komunistu pretinieki - par valsts apvērsumu. Revolūcijas rezultātā tika gāzta mēreno sociālistu izveidotā Pagaidu valdība un pie varas nāca boļševiku kontrolētā Tautas komisāru padome Ļeņina vadībā. Tas tāds īss ieskats vikipēdijā.
Ja velkam paralēles ar tiem notikumiem un šodienas notikumiem Latvijā,tad jākonstatē bēdīgus faktus,jo arī mūsu liberastu "pagaidu valdība" nespēj ātri un izlēmīgi risināt svarīgas iekšpolitiskas problēmas,kaut arī pie varas izmisīgi turas jau gadsimta ceturksni,bet problēmas tikai turpina samilzt ,medicīnā,izglītībā,finansēs un daudz,daudz kur citur un pēc būtības risinātas netiek,ja neskaita bezgalīgu muldēšanu par problēmu tēmu visos modernajos masu informācijas līdzekļos. Nu ko,tad gaidām liberastu "pagaidu valdības" krišanu un būtu ļoti jauki ,ja tā notiktu jau šajā gadā!
28.aprīlis 2017, 11:30 Atbildēt
uun
Kara komunismu, sarkano teroru un badu arī gaidi?!
28.aprīlis 2017, 17:58 Atbildēt
ppodvāzis
Nedaudz jocīgi šeit to atgādināt,bet izmēram tomēr ir liela nozīme.Ar prasmēm vien mazumu nevar kompensēt.
28.aprīlis 2017, 12:16 Atbildēt
ssolī
Visu cieņu autoram, bet jau no deviņdesmito gadu sākuma maļ vienu un to pašu. pamatā - cik citur labi (nav gan saprotams kur) , bet mums te visi investori pazūd. :-)
Ierindas cilvēkiem bez visa tā skaidrs, ka ar ismiem un šanām nav aršana.
28.aprīlis 2017, 13:39 Atbildēt
++-
Ideālām ideoloģijām varbūt nebūtu ne vainas, arī fašisms tulkojumā nozīmē (tautas) vienība. Pie vainas ir izkropļojumi, tādi kā diktatūra un represijas.
Arī nacionālsociālisms skanētu gluži labi, ja Ādolfs nebūtu to samaitājis ar represijām un tieksmi valdīt pār visu pasauli.
Varbūt būtu laiks pārdomāt, kādas kļūdas jālabo?
28.aprīlis 2017, 15:16 Atbildēt
226 Baku komisāri feat. Beibuts šumenovs
Kazahus vis Rotšildmēsli neapzagtu, tur zaglīgajiem Volstrītas cūku izdalījumiem jau 2002. gadā uzlika kopejo sodanaudu -120 miljardu eiro apmerā, ko šie bailīgie lopiņi steigšus nomaksāja, jo ar Kazahstānas tautu joki mazi. Kaspijas jūras ziemeļdaļas naftas-gāzes laukus(vienu no lielākajiem un erti apgūstamajiem pasaulē) kazahi prot gan izstrādat gan realizet iegūto, Nazarbajevs- tautas tēvs !
28.aprīlis 2017, 17:07 Atbildēt
vvispār
Visi diktatori, kuri ilgstoši valdot savās valstīs nav spējuši neko sasniegt ekonomikā, ķeras pie pēdējā salmiņa nacionālisma un nacionālajām vērtībām! Neskatoies uz milzīgajām naftas rezervēm un gandrīz piektdaļai no pasaules urāna rezervēm, Kazahstanas IKP uz vienu iedzīvotāju ir 2x mazāks nekā Latvijai, bet minimālā alga 5x zemāka.
28.aprīlis 2017, 18:14 Atbildēt
GGunta Leona
Izvirtis liberālisms nav briesmīgāks par komunismu un fašismu
28.aprīlis 2017, 18:37 Atbildēt
OOts.
Tu saki , ka gulags , golodomors un gāzes kameras , genocīds tàds kūrorts vien bij? Vai tevi nevajadzētu iesèdinàt par nozieguma pret cilvēci noliegšanu?
2.maijs 2017, 7:45 Atbildēt
hha-ha
liberālisms ir ped erastija un citi lopiskumi un prāta šaurība.
28.aprīlis 2017, 21:32 Atbildēt
FFredis
Viss jau rakstā ir labi, bet autora patiesie nodomi kā āža kāja izlien beigās: "...un varas virsotnē iebīdītu elitei izdevīgus makaronus". Tātad Paideram pievilcīgāka alternatīva liekas Lepēna. Lepēna Latvijai nozīmē lielu varbūtību atkal nonākt Krievijas varā. Vai tas ir tas, ko Paiders grib? Ja grib, tad lai paskaidro kāoēc grib. Vai tāpēc, ka tāpat kā Imants Kalniņš domā, ka zem Putina būs labāk. Vai arī vienkārši bija jāatstrādā saņemtā naudiņa. Pēdējais variants būtu visnožēlojamākais. Ja tālākajos Paidera rakstos atbilde nesekos, tad būs jāpieņem tieši pēdējais variants.
28.aprīlis 2017, 23:14 Atbildēt
tto Fredis
Un tu? Ari atstrādā naudiņu?
29.aprīlis 2017, 4:46 Atbildēt
OOts
Kur dala piķi ? Man ar!
2.maijs 2017, 7:46 Atbildēt
kkā gan tas iespējams
holandē ,kur 15miljoni drūzmējas uz tāda pleķīša kā kurzeme ,visi dzīvo daudz ,daudz labāk nekā resursiem bagātajā kazahstānā ,par tādu krieviju nemaz nerunājot.
29.aprīlis 2017, 12:21 Atbildēt
VValdis
Labāk komunismu neka islamismu ! Ne latvijas islamizācijai !
29.aprīlis 2017, 12:31 Atbildēt
OOts.
Saspiedies vai ? Gribi padzīvot Ukrainà 30tajos?
2.maijs 2017, 7:48 Atbildēt
ķķīnas ekonomika grimst
liberālisms tā ir konkurence
>12.31 hā hā hā, nosauc atšķirību starp komunismu un islamu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
29.aprīlis 2017, 16:23 Atbildēt
VValsts vai tauta
Interesanti, ko godātais autors domā ar nāciju- valsti vai tautu? Varbūt abas vai nevienu?
29.aprīlis 2017, 21:18 Atbildēt
AAndris
Autors un laikam arī Nazarbajevs ir aprobežots, ja ne ļaunprāši. Nomainot rakstību, tiek nomainīts tautas kods. Tas pretrunā ar šajā rakstā citēto par kultūras vērtību saglabāšanu. Kāda kazahiem saistībā ar latīņu alfabētu? Pēc īsa brīža jaunās paaudzes būs izolētas no visas iepriekšējās rakstītās kultūras! To izdarīja turki un NEkļuva par baltajiem cilvēkiem. Kazahi arī nekļūs, bet savu vēsturi pazaudēts.
29.aprīlis 2017, 22:32 Atbildēt
PPaskaidrojums
Rakstība tiks nomainīta tikai kazaku valodai, nevis krievu valodai. Bet kazaku valodā krievu burtus ieviesa tāpēc, ka citu vienkārši nebija. Kāda tur "iepriekšējā rakstītā kultūra"? Pa kazakiski savā starpā runā tikai veci cilvēki dziļos laukos. Visi pārējie sarunājas krievu valodā un sarakstās krievu kirilicā..
30.aprīlis 2017, 11:15 Atbildēt
vvendetta
Liberālisms - tā ir negodīga konkurence ar protekcionismu importam un šoka terapiju vietējiem ražotājiem un eksportam,ko nodrošina importu lobējošā stāvoklī fiksēts valūtas kurss!
30.aprīlis 2017, 8:49 Atbildēt