Komunisms, fašisms un liberālisms

Komentāri [46]

 
Jūlis
Lai nu Kazahstānai veicas. Kad Latvijā galēji labējais liberālisms sāka postīšanu, uzreiz varēja manīt, ka nekas labs nav gaidāms. Mūsu ražošanas spēki tika atstāti bez ražošanas līdzekļiem. Tagad laikam ir par vēlu kaut ko labot, process varētu būt neatgriezenisks. No Eiropas puses nekāda būtiska palīdzība nav sagaidāma. Var atskatīties uz Krieviju, bet arī tur neoliberālisms dara savu posta darbu, arī tur nav sapratuši, ar ko ir darīšana.
28.aprīlis, 8:35 Atbildēt
Korektors
Kādreiz jau vajag arī uzrakstīto pārlasīt.
***
Kazahstanā liberālo tirgus reformu rezultāts ir bēdīgs ... Savukārt Ķīna bez liberāliem eks-perimentiem guva arvien lielākus panākumus un ietekmes ziņā Kazahstanā jau pārspēj Krieviju.
***
Kas tur ko apsteidz un kam tas bēdīgais rezultāts? Vai pašam autoram skaidrs?
28.aprīlis, 8:49 Atbildēt
vendetta
Bet kas tur nav skaidrs? Vai tas,ka Ķīnas ietekme Kazahstānā pārspēj Krievijas ietekmi? Attiecībā uz Krieviju,jāatzīst,ka tur pašlaik ir kaut kas līdzīgs divvaldībai,jo Domē vairākums nepieder Vienotajai Krievijai,bet militāri rūpniecisko kompleksu kontrolē Prezidents Putins,kam ir tautas vairākuma atbalsts un dara to ar ļoti labiem rezultātiem,ko nevar teikt par Krievijas ekonomiku,kurā valdošie ir neoliberālisti.
28.aprīlis, 10:34 Atbildēt
Patiesība par meliem
Kazahstāna ir pievienota krievijas federācijai (kopā ar baltkrieviju) tā sauktajā "Eirāzijas ekonomiskajā savienībā", kur oficiālā valoda ir krievu valoda un norēķini notiek koka rubļos.
Viņš var sludināt ko vien grib, bet kazahstānas ekonomika ir cieši pakļauta krievijas ekonomikas virzieniem un likumdošana pilnībā saskaņota ar krievijas domes likumiem
28.aprīlis, 8:52 Atbildēt
muldonītim
Ko tu neteiksi! Oficiālā valoda krievu un valūta rublis?! Tu kaut statūtus šai organizacijai aptuveni zini?
28.aprīlis, 9:20 Atbildēt
Статья 7
В Республике Казахстан в государственных организациях и органах местного самоуправления наравне с казахским официально употребляется русский язык
28.aprīlis, 9:55 Atbildēt
!!!
Согласно конституции Республики Беларусь государственными языками являются белорусский и русский языки. Но белорусский язык в чистом виде используется только в быту в сельской местности.
28.aprīlis, 10:09 Atbildēt
Ариадна
Да еще когда собирается высшая белорусская интеллигенция разговаривает на хорошем литературном языке и цитирует белорусскую поэзию.Со временем белорусский язык мог бы стать языком белорусской элиты.
30.aprīlis, 10:03 Atbildēt
Raimonds
kazahstāna ietilpst krieviski runājošajā pasaulē un jebkādas novirzes no tās izskatās vienkārši smieklīgas
28.aprīlis, 10:12 Atbildēt
muldonītim
Tu idiot ko tur citē? Valstu konstitūcijas vai to, ko pats sākumā minēji - Eirāzijas ekonomiskās savienības statūtus? Nemēģini jaukt pirkstu ar pip€li, konstitūcijas tika pieņemtas, kad tādas savienības vēl plānā nebija.
28.aprīlis, 10:35 Atbildēt
statūti ir blefs, tāpat kā "eirāzija"
CCCP atjaunošana ir putina plāna pirmais punkts.
Viss kas notiek, ir tikai plānveidīga šī plāna izpilde.
28.aprīlis, 11:57 Atbildēt
,.,
visādas tur eurāziju un citas savienības vērstas uz PSRS atjaunošanu.
arī potenciālo valstu konstitūcijas rakstītas tā, lai varētu pievienoties
28.aprīlis, 16:53 Atbildēt
to
Tev viņš to plānu nodiktēja, vai pats samurgoji, "elf"?
29.aprīlis, 4:48 Atbildēt
forcemajeure
tāds naivs jautājums - kas stāv aiz neoliberālisma? tas taču nav bubulis, ar ko baidīt bērnus. ir visai konkrētas personas. t.sk, šeit uz vietas. saprotu, ka var tiesā iesūdzēt, bet konkrētāk būtu arī skaidrāk.
anyway, koments labs. tnx
28.aprīlis, 9:29 Atbildēt
Klucis
2025.g. - 3.Pasaules karš beidzies - sakāvi cietuši liberālisma, komunisma, fašisma ideoloģijas nesēji - uzvarēji pilnīgi un galīgi "paideristi" (neekonomiska rakstura attīstības virziena gājeji).?
28.aprīlis, 11:20 Atbildēt
opis no laukiem
Šogad aprit 100 gadu kopš Krievijā notika divas revolūcijas - Vispirms notika 1917. gada Februāra revolūcija, kas gāza no troņa Krievijas impērijas caru Nikolaju II un izveidoja Pagaidu valdību kurā dominēja liberāli noskaņoti sociālisti.Pagaidu valdības nespēja ātri un izlēmīgi risināt svarīgas iekšpolitiskas problēmas un ........tad nāca otra revolūcija!
......Oktobra revolūcija ir pretrunīgi vērtēts notikums Krievijas vēsturē. Komunisti to sauca par Lielo Oktobra sociālistisko revolūciju. Komunistu pretinieki - par valsts apvērsumu. Revolūcijas rezultātā tika gāzta mēreno sociālistu izveidotā Pagaidu valdība un pie varas nāca boļševiku kontrolētā Tautas komisāru padome Ļeņina vadībā. Tas tāds īss ieskats vikipēdijā.
Ja velkam paralēles ar tiem notikumiem un šodienas notikumiem Latvijā,tad jākonstatē bēdīgus faktus,jo arī mūsu liberastu "pagaidu valdība" nespēj ātri un izlēmīgi risināt svarīgas iekšpolitiskas problēmas,kaut arī pie varas izmisīgi turas jau gadsimta ceturksni,bet problēmas tikai turpina samilzt ,medicīnā,izglītībā,finansēs un daudz,daudz kur citur un pēc būtības risinātas netiek,ja neskaita bezgalīgu muldēšanu par problēmu tēmu visos modernajos masu informācijas līdzekļos. Nu ko,tad gaidām liberastu "pagaidu valdības" krišanu un būtu ļoti jauki ,ja tā notiktu jau šajā gadā!
28.aprīlis, 11:30 Atbildēt
un
Kara komunismu, sarkano teroru un badu arī gaidi?!
28.aprīlis, 17:58 Atbildēt
podvāzis
Nedaudz jocīgi šeit to atgādināt,bet izmēram tomēr ir liela nozīme.Ar prasmēm vien mazumu nevar kompensēt.
28.aprīlis, 12:16 Atbildēt
solī
Visu cieņu autoram, bet jau no deviņdesmito gadu sākuma maļ vienu un to pašu. pamatā - cik citur labi (nav gan saprotams kur) , bet mums te visi investori pazūd. :-)
Ierindas cilvēkiem bez visa tā skaidrs, ka ar ismiem un šanām nav aršana.
28.aprīlis, 13:39 Atbildēt
+-
Ideālām ideoloģijām varbūt nebūtu ne vainas, arī fašisms tulkojumā nozīmē (tautas) vienība. Pie vainas ir izkropļojumi, tādi kā diktatūra un represijas.
Arī nacionālsociālisms skanētu gluži labi, ja Ādolfs nebūtu to samaitājis ar represijām un tieksmi valdīt pār visu pasauli.
Varbūt būtu laiks pārdomāt, kādas kļūdas jālabo?
28.aprīlis, 15:16 Atbildēt
C.E.N.Z.Ū.R.A ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
Latvijas Republikas SATVERSME.

VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības
...
89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

=======

Ir sacīts: "Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS."
28.aprīlis, 15:18 Atbildēt
26 Baku komisāri feat. Beibuts šumenovs
Kazahus vis Rotšildmēsli neapzagtu, tur zaglīgajiem Volstrītas cūku izdalījumiem jau 2002. gadā uzlika kopejo sodanaudu -120 miljardu eiro apmerā, ko šie bailīgie lopiņi steigšus nomaksāja, jo ar Kazahstānas tautu joki mazi. Kaspijas jūras ziemeļdaļas naftas-gāzes laukus(vienu no lielākajiem un erti apgūstamajiem pasaulē) kazahi prot gan izstrādat gan realizet iegūto, Nazarbajevs- tautas tēvs !
28.aprīlis, 17:07 Atbildēt
vispār
Visi diktatori, kuri ilgstoši valdot savās valstīs nav spējuši neko sasniegt ekonomikā, ķeras pie pēdējā salmiņa nacionālisma un nacionālajām vērtībām! Neskatoies uz milzīgajām naftas rezervēm un gandrīz piektdaļai no pasaules urāna rezervēm, Kazahstanas IKP uz vienu iedzīvotāju ir 2x mazāks nekā Latvijai, bet minimālā alga 5x zemāka.
28.aprīlis, 18:14 Atbildēt
Gunta Leona
Izvirtis liberālisms nav briesmīgāks par komunismu un fašismu
28.aprīlis, 18:37 Atbildēt
Ots.
Tu saki , ka gulags , golodomors un gāzes kameras , genocīds tàds kūrorts vien bij? Vai tevi nevajadzētu iesèdinàt par nozieguma pret cilvēci noliegšanu?
2.maijs, 7:45 Atbildēt
ha-ha
liberālisms ir ped erastija un citi lopiskumi un prāta šaurība.
28.aprīlis, 21:32 Atbildēt
Fredis
Viss jau rakstā ir labi, bet autora patiesie nodomi kā āža kāja izlien beigās: "...un varas virsotnē iebīdītu elitei izdevīgus makaronus". Tātad Paideram pievilcīgāka alternatīva liekas Lepēna. Lepēna Latvijai nozīmē lielu varbūtību atkal nonākt Krievijas varā. Vai tas ir tas, ko Paiders grib? Ja grib, tad lai paskaidro kāoēc grib. Vai tāpēc, ka tāpat kā Imants Kalniņš domā, ka zem Putina būs labāk. Vai arī vienkārši bija jāatstrādā saņemtā naudiņa. Pēdējais variants būtu visnožēlojamākais. Ja tālākajos Paidera rakstos atbilde nesekos, tad būs jāpieņem tieši pēdējais variants.
28.aprīlis, 23:14 Atbildēt
to Fredis
Un tu? Ari atstrādā naudiņu?
29.aprīlis, 4:46 Atbildēt
Ots
Kur dala piķi ? Man ar!
2.maijs, 7:46 Atbildēt
kā gan tas iespējams
holandē ,kur 15miljoni drūzmējas uz tāda pleķīša kā kurzeme ,visi dzīvo daudz ,daudz labāk nekā resursiem bagātajā kazahstānā ,par tādu krieviju nemaz nerunājot.
29.aprīlis, 12:21 Atbildēt
Valdis
Labāk komunismu neka islamismu ! Ne latvijas islamizācijai !
29.aprīlis, 12:31 Atbildēt
Ots.
Saspiedies vai ? Gribi padzīvot Ukrainà 30tajos?
2.maijs, 7:48 Atbildēt
ķīnas ekonomika grimst
liberālisms tā ir konkurence
>12.31 hā hā hā, nosauc atšķirību starp komunismu un islamu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
29.aprīlis, 16:23 Atbildēt
Valsts vai tauta
Interesanti, ko godātais autors domā ar nāciju- valsti vai tautu? Varbūt abas vai nevienu?
29.aprīlis, 21:18 Atbildēt
Andris
Autors un laikam arī Nazarbajevs ir aprobežots, ja ne ļaunprāši. Nomainot rakstību, tiek nomainīts tautas kods. Tas pretrunā ar šajā rakstā citēto par kultūras vērtību saglabāšanu. Kāda kazahiem saistībā ar latīņu alfabētu? Pēc īsa brīža jaunās paaudzes būs izolētas no visas iepriekšējās rakstītās kultūras! To izdarīja turki un NEkļuva par baltajiem cilvēkiem. Kazahi arī nekļūs, bet savu vēsturi pazaudēts.
29.aprīlis, 22:32 Atbildēt
Paskaidrojums
Rakstība tiks nomainīta tikai kazaku valodai, nevis krievu valodai. Bet kazaku valodā krievu burtus ieviesa tāpēc, ka citu vienkārši nebija. Kāda tur "iepriekšējā rakstītā kultūra"? Pa kazakiski savā starpā runā tikai veci cilvēki dziļos laukos. Visi pārējie sarunājas krievu valodā un sarakstās krievu kirilicā..
30.aprīlis, 11:15 Atbildēt

Viedokļi Vairāk >

Kaut kas traks!