Mīļie latgalieši!

Komentāri [20]

 
Lauku tante Latgalē
Vispirms jau ne-latgaliešiem būtu jānomaina tā augstprātība (nereti arī ļoti laipnā, bet tomēr augstprātība), kas ļoti bieži parādās, runājot un rakstot par Latgali... Ka Latgale ir nabadzīgais "krievu kakts" un tamlīdzīgi. Jā, etniski raiba ir Latgale, tās vēsturiskā situācija pat Latvijas vēstures grāmatās gandrīz nav aprakstīta, par to gandrīz nav materiālu (zinu no pieredzes, jo ilgus gadus strādāju par skolotāju Latgalē), bet ja trūkst zināšanu, tad arī izpratne - nekāda, baumu līmenī. Ar to būtu jāsāk, - nevis ar šausmināšanos (kārtējo !) ...
8.maijs 2017, 12:51 Atbildēt
lg
Spēriens, ja tāds bija, bija pelnīts un pamatots. Kā var ierasties ministrijas ierēdnis Dravnieks un savā prezentācijā nolamāt latgaliešus par "čangaļiem" un pēc tam VVFreiberga pamācošā tonī deklarēt, ka Latgale tika pievienota (nevis notika novadu apvienošanās) un ka valstī jābūt vienai valodai (tātad latgaliešu valodai nav vietas šajos dzīves svētkos). Freibergu izsvilpa, kāpēc tas jūs pārsteidz???
8.maijs 2017, 12:59 Atbildēt
nu
nav tādas "latgaliešu valodas", ir latviešu valodas latgaļu dialekts.
8.maijs 2017, 16:13 Atbildēt
brīvais radikālis
Nav tādas latviešu valodas, ir latgaliešu valodas latviskais dialekts.
8.maijs 2017, 23:11 Atbildēt
Zuze
Un ko tad pats organizatoru vadītājs Teirumnieks? Pats pateica kongresa beigās rta par pievienošanos kā VVF ..
8.maijs 2017, 13:48 Atbildēt
Juoņs
Gluži neizsvilpa, bet noplaukšķināja gan. Kā teica mana mamma, kas skatījās TV tiešraidi, un ir tālu no politikas, - pārāk daudz tā VVF iedomājusies...
8.maijs 2017, 13:15 Atbildēt
Juoņs
Viss jau varbūt daļēji arī atbilst rakstā teiktajam. BET ...latgalieši kulturāli un ļoti leģitīmi un reprezentatīvi pateica ko grib 1917.gadā, kam piekrita Vidzemes un Kurzemes Zemju leģitīmās padomes, tad notika veselas 3 ļoti prezentablas Vispasaules latgaliešu konferences 1992., 2002., 2012. gados, tad ir notikušas daudzas Latgales Pētniecības institūta zinātniskās konferences, kur visās tika pieņemtas rezolūcijas ar 1917.gada Latgales Kongresa Lēmuma 2.neizpildītā punkta prasībām... Redzi, Ojār, visu cieņu Tev, bet 100 gadi ir pagājuši, bet ne Saeima, ne valdība neņem galvā neviena latgaliešu reprezentatīva un pārstāvnieciska saieta lēmumus. Tagad, kā pats pateici, - nācās iespert pa kājstarpi... Pa galvu jau neviens nesita...
8.maijs 2017, 12:56 Atbildēt
Maruta Latkovska
Es nazynu, kur i iz kaidu pūgu juospīž, lai beidzūt Izgleiteibys ministrejā sadzierdātu, ka ir izstruoduots vuiceibu standarts deļ školu, ka niu jau papeira formatā ir ari Jura Cybuļa i Lidejis Leikumys ābece "Skreineite", ir jaunuo stuostu gruomota bārnim par Latgolu "Gostūs pi Boņuka", kurā pi mums cīmūs brauc Annele, Pastareņš i Poga.
Īprīkšejuos 1992.godā izguojušuos ābecis ir nūgulātys, taipat gruomota školuotuojim, par kuru atzineigus vuordus saceja Latvejis viesturi labi zynūši ļauds, par ābecem breineigys atsauksmis deve dramaturgs Gunārs Priede. Naatsaroda jom vītys školuos. Cik tod iļgi vēļ var gaideit tei augšā ceļamuo priņceseite??? Voi teišam mes naspiejam saprast, ka ar itū tukšys padorom Latgolys sātys i pošu Latveju, sovu dzymtū zemeiti?! Mes asam izgaisynuojuši i viejā palaiduši cīši daudz Trešuos atmūdys laika. Var saceit, ka viļcīņs ir aizguojs, niu juocer iz kaida kugeiša voi lidmašynys. Navar myužeigi koč kū svinēt, beidzūt, kai sovā laikā saceja Latgolys inteligencis tāvs mons. Nikodems Rancāns - juosaraun izgleiteibys lauceņā, partū ka latviski - latgaliskajuos zineibuos tī vīni boltī skrituleiši grīžās... Na veļti nu myusu rokstu zynuošonu tai beiduos vysys svešuos vaļdeibys. Tuos labi saprota, ka gora boguoteiba dūd cylvākam styngru mugoru i daaudzej spuornus.
8.maijs 2017, 18:21 Atbildēt
Lidija (na Lideja)
Latvīšim jau tai pījimts, ka gordõkais ēdīņs ir ūtrs latvīts. Nasoku nikõ par vēsturis nazynõtõjim, tok jau jī nav vaineigi, ka školõs Latgolys vēsturi nivīns navuicēja, bet runa ir par "pareizajim" i "napareizajim" latgalīšim, par myusu volūdu, kurai kotrā pogostā sova izlūksne, par tū, ka jaunū latgalīšu mõceibu grõmotu "taisēja" Reigā, augsti izgleitõti filologi, i deļ tõ tei ir tik tõli nu tautā pīrostõs volūdys, ka nivīns eisti nagryb jū vuiceitīs. Ka myusim põrmat rusicismus, tod kū lai sokam par latvīšu volūdā pošlaik plaši pīlītõtajim anglicismim??? Vīnu dīnu ceņšūs nūskaidrõt, kas ir gadžets teiri latviski - nu atsaklõj, ka tī ir, latgaliski sokūt " krutī pričindali" :) Nu tod kurim to ir tei teirõ latvīšu volūda? Ni vīnim, ni ūtrim! Globalizacijas laikmetā vairs napastõv nivīna sterili teira volūda, jo nu vīneigi kur navīn dziļi džungļūs, kur nav nūnõkuse civilizacija.
Par kongresu runojūt, naasu dzerdējuse, ka kaids myusu pogostā byutu delegatus izlasējs, beja gon nazkur internetā sludynõjums, ka var pīsateikt par daleibnīku. Kas napīsateice - poši vaineigi?!
Nu bet nikõ, kai beja, tai beja, pēc kara jau naīs kulākus vycynõt. Koč kaids lobums jau nu tõ vysa beja: vysmoz lelī prīkšnīki atbrauce i latgaliski parunõja, kurs prota. Koč kaidu lobumu deļ Latgolys nagaidu, viņ cereju, ka volūdas inspekcija mani nanūstrõpēs, ka sovā dorba vītā runoju latgaliski.
8.maijs 2017, 21:45 Atbildēt
upa
I nanastrupes, runā taču latviešu valodā ar latgales dialektu!Latvietis latvieti sapratīs! Kā tik mēs nerunā citā vietā Latvijā, tur tak valodniekiem mati stāvus ij no rusiciesmiem, ij no ģermānismiem, ij angicismiem ij no savas vietējās valodas, bet , kad jāraksta dokumenti, tad jāprotas - vienā mele, vienā valoda!
9.maijs 2017, 14:14 Atbildēt
pietiek
Nu tāda kā Freiberga, no Latgales lai labāk turas pa lielu gabalu. Tik daudz nicinošu vārdu viņa jau ir veltījusi vienkāršajai tautai, ka laiks jau doties prom, nevis "aplaimot" ar savām pamācībām
9.maijs 2017, 8:42 Atbildēt
nu nu
Freiberga neteica nevienu nicinošu vārdu, tikai paskaidroja ar vēstures palīdzību kāpēc Latgalē runā palikušas sekas no Vitebslas gubernas! Bet ir vienkārsi cilvēki, kam nav svarīga patiesība, bet ir svarīga tikai sava pārliecība kaut fakti runa pretī!
9.maijs 2017, 14:09 Atbildēt
nu nu
Freiberga neteica nevienu nicinošu vārdu, tikai paskaidroja ar vēstures palīdzību kāpēc Latgalē runā palikušas sekas no Vitebslas gubernas! Bet ir vienkārsi cilvēki, kam nav svarīga patiesība, bet ir svarīga tikai sava pārliecība kaut fakti runa pretī!
9.maijs 2017, 14:09 Atbildēt
Juoneitj
Freiberga i Āboltiņa - tagad Latgolā ir "persona non grata"...
9.maijs 2017, 11:03 Atbildēt
oze
latga;lu valoda ir DIALEKTS . Ar šo problēmu labi tika galā pirmskara Latvijā . Visā Latvijā ir viena KOPĪGA latviešu valoda! Un es neuzspiežu nevienam ērkšķogas saukt kā Krizdoles Kuldīgas pusē....
9.maijs 2017, 13:21 Atbildēt
Klača
Tad kas palaida to klaču, ka šis dialekts ir jāsauc par valodu? Tīša provokācija???? Ko guļ drošības policija?
9.maijs 2017, 13:29 Atbildēt
janis
kādas klačas - tā visas atbrīvošanās cīņas sākas - sava valoda, himna, karogs, deputātu frakcija, un tad sāksies īstā jautrība. Un vēl jau bez latgalniekiem te ir citas varenākas tautas , tās arī kaut ko gribēs. Lai EU un nato saturas.
9.maijs 2017, 20:10 Atbildēt
Madara
Spārīša kungam propellers galvā...
12.maijs 2017, 16:31 Atbildēt
Jēpītis
Tas ir tikai viens kārtējais solis Austrumukrainas un Krimas parauga virzienā. Pareizi un nepārprotami tajā ārzemju filmiņā tika pareģota Latvijas nākotne un aizsākums kiberkarā. Šoreiz nu gan nesaredzu Ušakova vainu Latvijas šķelšanā, bet Krievijas gan.
Godātie latgalieši, ja gribiet savu ""valodu"" un savu ""Republiku"", tad to dabūsiet, bet pēc tam nečīkstiet, ka Čiuļi vainīgi.Pārfrazējot Bībeli: no Krievijas nācāt un par Krieviju jums palikt.
15.maijs 2017, 11:32 Atbildēt
kola
Vinjiem jaatdalaas citaadi miera latvijaa nebuus
16.maijs 2017, 14:06 Atbildēt

Viedokļi Vairāk >

Kaut kas traks!