nra.lv
Svētdiena, 20.aprīlis
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte
 
Sākums » Latvijā » Reģionos » Tukums

Ledus halle elpo, dzīvo un aug lielāka

18.06.2010., plkst.07:04
Zane Puķe

Nu jau gandrīz piecus gadus Tukumā ir sava ledus halle, kas izveidojusies par aktīvu sporta un kultūras dzīves centru, arvien apaugot ar jauniem objektiem un pilnveidojot saturu.

Ledus halle jau trīs gadus ir pašvaldības īpašums, bet tās direktors Modris Liepiņš saka paldies idejas autoriem un privātajiem uzņēmējiem, kas noriskēja un halles projektu noveda līdz kārtīgai būvei, ko tagad izmanto visa novada iedzīvotāji.

Halle ir noslogota ik dienu, jo notiek gan hokeja komandu, gan daiļslidotāju treniņi, savs laiks atvēlēts arī tiem, kuri grib vienkārši paslidot un uzlabot savu fizisko formu. Tukuma ledus halle ir pilnībā iekļāvusies ledus sporta apritē, tāpēc arī šovasar ledu nekausēs, bet turpinās uzturēt labā stāvoklī. Ir pieteikušās jau vairākas, tostarp arī Krievijas, sportistu komandas, kas šeit organizēs savas treniņus. Par treniņu vietu Tukumā halli izvēlējušies arī Latvijas daiļslidotāji. Jāatzīmē, ka no oktobra līdz pat maijam Tukumā noritēja vietējā mēroga hokeja čempionāts ar divpadsmit komandu līdzdalību. Modris Liepiņš saka: "Mēs atrodamies ļoti izdevīgā vietā – Tukums ir tuvu Rīgai, ar labu sabiedriskā transporta sistēmu, mums ir sava viesnīca un ēdināšanas pakalpojumi, sauna, trenažieru zāle, konferenču telpas. Savukārt halle ir pašā pilsētas centrā – estētiski sakārtotā vecpilsētas vidē, kas uzturēšanos šeit padara interesantu arī brīvajos brīžos."

Ir Tukuma novada svētku priekšvakars, un jau tagad ap halli jūtama svētku noskaņa – bērnu atrakciju parks Annele skan un dimd no bērnu smiekliem un kāju dipoņas. Savukārt sestdien te būs galvenais sporta aktivitāšu centrs un ģimenes dosies savā stafetes skrējienā, būs arī umurkumurs un vēl daudz dažādu sportisku spēļu un atrakciju. Nepaskrieniet garām!

Vēl sadaļā

Tukuma ledus halle aizvada savas darbības devīto gadu. Lai gan sākums bija smags un diskusiju pilns, šo gadu laikā ir pierādījies, ka ledus halle tukumniekiem ir absolūti nepieciešama. Būtisks ir pašvaldības atbalsts, kas novada bērnu sportisko aktivitāšu nodrošināšanai apmaksā ledus nomu.

 

Aizvadītajā gadā Tukuma slimnīcā realizēti divi projekti, kas snieguši jaunas iespējas un ērtības gan pacientiem, gan medicīniskajam personālam – pārplānota un rekonstruēta ir uzņemšanas nodaļa, kā arī realizēts ES atbalstītais projekts Primārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA «Doktors+», kura ietvaros būtiski uzlabota ārstu prakšu infrastruktūra.

 

Aizvadītajā gadā vadošo dzīvnieku barības piedevu un premiksu ražošanas uzņēmumu Baltic Feed, kas līdz šim piederēja Somijas kompānijai Hankkija Oy, ir iegādājies Dānijas uzņēmums Vilomix Holding AS. Tuvākā laika plānos paredzēts būtisks ražošanas apjoma pieaugums.

 

Intervija ar Tukuma novada domes priekšsēdētāju Juri Šulcu.

 

Šonedēļ Tukuma patversmes pagalmā, Dārza ielā 11/13, atsākusi darboties zupas virtuve, aģentūra LETA uzzināja Tukuma novada pašvaldībā.

 

Tukuma pilsētas svētku ietvaros, kas ar devīzi "Uz Tukumu pēc smukuma" no 27.-28.jūlijam risināsies Brīvības laukumā, citur pilsētā un ārpus, notiks grandioza jauna naktskluba - BABOON BAR atklāšana.