Premjers: Valsts budžetā netiks ieplānots papildus atbalsts atsevišķām pašvaldībām
 
©Kaspars Krafts/ F64 Photo Agency

Valsts budžetā netiks ieplānots papildus atbalsts atsevišķām pašvaldībām, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" teica Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Viņš uzsvēra, ka nekādas pašvaldību investīciju programmas nebūs. Savukārt par nelielu atbalstu nevalstiskajām organizācijām valdība varētu lemt, teica premjerministrs.

Viņš skaidroja, ka, atsakoties no papildu līdzekļu sadales Saeimā un tā dēvētajām deputātu kvotām, vairākas nevalstiskās organizācijas paliks bez atbalsta. Tādēļ nolemts, ka šīs organizācijas vērsīsies ministrijās, kas izvērtēs finansējuma piešķiršanu un pieprasīs līdzekļus no valsts budžeta. Kučinskis ir pārliecināts, ka tas ļaus izskaust sabiedrībai nesaprotamas lietas.

Jau ziņots, ka valdība šodien izskatīs vairākus ar nākamā gada valsts budžetu saistītus jautājumus.

Valdība uzklausīs Finanšu ministrijas informāciju par fiskālās telpas pasākumiem un izdevumiem prioritārajiem pasākumiem valsts budžetam 2018.gadam un ietvaram 2018.-2020.gadam.

Tāpat valdība lems par Ekonomikas ministrijas izstrādātajiem grozījumiem Tūrisma likumā un Būvkomersantu reģistrācijas noteikumos, kā arī Iekšlietu ministrijas (IeM) izstrādātajiem noteikumiem par valsts nodevu par vīzas, uzturēšanās atļaujas vai Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa Latvijā pieprasīšanai nepieciešamo dokumentu izskatīšanu un ar to saistītajiem pakalpojumiem.

Ministru kabinets arī lems par IeM rosinātajiem grozījumiem noteikumos "Par IeM ilgtermiņa saistībām ceļu satiksmes pārkāpumu fiksēšanas tehnisko līdzekļu (fotoradaru) darbības nodrošināšanai", grozījumiem noteikumos "Par finansējuma piešķiršanu IeM pasākumiem, kas saistīti ar ceļu satiksmes uzraudzības uzlabošanu" un protokollēmuma projektu "Par budžeta ieņēmumu palielinājumu no valsts nodevas par informācijas saņemšanu no Iedzīvotāju reģistra".

Pirms valdības sēdes notiks arī valdošās koalīcijas sanāksme, jo pirmdien ministrijas vēl "nebija pilnībā izdarījušas savus mājasdarbus", žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Koalīcijas sanāksme paredzēta plkst.9 Ministru kabinetā, bet valdības sēde notiks plkst.12.

Kā ziņots, pārceļot Liepājas cietuma būvniecības termiņu, 2018.gada fiskālā telpa tika palielināta no iepriekš aplēstā 81 miljona eiro līdz 117 miljoniem eiro.

Pagājušajā nedēļā Ministru kabinets ārkārtas sēdē atbalstīja virkni ministriju iesniegto prioritāro pasākumu 2018.gada budžetā, tostarp nodrošinot atalgojuma pieaugumu augstskolu pedagogiem, piemērojot samazināto pievienotās vērtības nodokli (PVN) Latvijā raksturīgiem dārzeņiem, augļiem un ogām, kā arī nodrošinot pabalsta pieaugumu daudzbērnu ģimenēm. Savukārt atsevišķiem ministriju prioritārajiem pasākumiem tika meklēti papildu divi miljoni eiro.

Līdz šim Ministru kabinets atbalstījis no nākamā gada budžeta piešķirt papildus finansējumu veselības nozarei un ceļiem. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) iepriekš sacīja, ka finansējums veselībai un ceļiem tika piešķirts ārpus fiskālās telpas.

Nākamos trīs gadus neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai stacionārajās ārstniecības iestādēs piešķirti papildus 7 801 592 eiro. Programmā "Veselības aprūpes sistēmas reformas ieviešanas finansējums" atbalstīts finansējums 2018.gadam 85,3 miljonu eiro apmērā, 2019.gadam - 99,6 miljonu eiro apmērā un 2020.gadam - 105,5 miljonu eiro apmērā.

Tāpat valdība atbalstīja priekšlikumu, atbilstoši Eiropas Komisijas pieļautajai deficīta atkāpei, veselības aprūpes sistēmas reformas ieviešanai 2018.gadā paredzēt papildu 113,4 miljonus eiro un 2019.gadā 149,9 miljonus eiro.

Atbalstīts arī priekšlikums nodrošināt finansējuma pieaugumu valsts autoceļiem, palielinot finansējumu Satiksmes ministrijas budžeta programmā "Valsts autoceļa fonds" 2018.gadam un 2019.gadam 25 616 453 eiro apmērā, bet 2020.gadam - 37 285 510 eiro apmērā.