Sagaidot Zinību dienu, Vējonis spriež par kvalitatīvu izglītību
 
©Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Izglītoti cilvēki, kuri prot savu arodu un ir varoši savā profesijā, veido stipras Latvijas pamatus, apsveikumā Zinību dienā pauž Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, Vējonis apsveikumā norāda, ka Zinību diena ir liels notikums skolnieku, viņu vecāku, studentu un pedagogu dzīvē, kas vienmēr liek aizdomāties par zināšanu nozīmi katra cilvēka un Latvijas attīstībā.

"Kvalitatīva izglītība ir vienīgais ceļš uz stipru valsti un stipru sabiedrību. Tai ir jādod iespēja visiem Latvijas iedzīvotājiem sasniegt visaugstākās personiskās un profesionālās dzīves virsotnes. Kvalitatīva izglītība ir gan zināšanas, kas tiek apgūtas mācību stundās un lekcijās, gan katra Latvijas iedzīvotāja nemitīga tiekšanās pēc jaunām prasmēm un pieredzes. Tādēļ 1.septembrim būtu jākļūst par jauna mācību gada sākumu ne tikai mācību iestāžu audzēkņiem, bet ikvienam no mums," apsveikumā norāda Vējonis.

Ādolfs Mārtiņš Krauklis / F64 Photo Agency

Viņš uzsver, ka iespējām iegūt kvalitatīvu izglītību ir jābūt visiem, neatkarīgi no dzīvesvietas, ienākumu līmeņa vai sociālā stāvokļa. Vienlaikus nedrīkst aizmirst par individuālo izcilību, jo tieši paši zinošākie un viņu sasniegumi būs tie, kas iedvesmos arī citus un veicinās Latvijas izaugsmi.

"Izglītības kvalitātes pamatā vienmēr būs visaugstākās prasības, kas jāattiecina uz visiem procesā iesaistītajiem. Vēlos pateikt paldies visiem, kuri strādā ar milzīgu atbildību pret savu darbu! Jaunajā mācību gadā aicinu skolotājus būt prasīgiem pret saviem audzēkņiem, savukārt skolniekiem un studentiem jāsagaida vislabākais pedagogu sniegums. Un, protams, novēlu, lai ģimenes ar vislielāko interesi atbalstītu bērnus viņu skolas gaitās, vienlaikus meklējot iespējas, kā pašiem kļūt vēl zinošākiem," novēl Valsts prezidents.