Komentāri / Reira viduslaiku izpratne par taisnīgumu
 

38 komentāri

aaka saka
Mazs precizējums. Nevis 15.32 eiro, bet 11.79, jo jāatskaita IIN.
6.oktobris 2017, 8:37 Atbildēt
ššis ir
labs raksts.
6.oktobris 2017, 8:53 Atbildēt
ppiekrītu
Tiešām labi izpildīts pasūtijums.īsts profesionālis,Labs smadzeņu pūderētājs.
6.oktobris 2017, 10:46 Atbildēt
KKika
Pasūtījuma raksts. L.sulainis labāk būtu paklusējis
6.oktobris 2017, 13:04 Atbildēt
HHaris
Kas attiecas uz pensijām ,tad pensijumu palielinajums ir proprcionals nopelnitaiai pensijai ,nevar but ,ka tagad visas mažas pensijas paugsinās neskatotiee uz to ,cik pensijas saņemejs is strādajis ,maksājis nodoklus lai saņemtu attiecigo pensiju ! Cik saprotu komunismis nav sasniegts un visi nevar but vienādi !
6.oktobris 2017, 9:32 Atbildēt
nnevis
nevis komunisms, bet civilizācija, kur valda arī kaut kāda solidaritāte, nevis ļauns prieks, ka man maz, bet tam otram vēl mazāk.
6.oktobris 2017, 9:58 Atbildēt
nnu
Tev jau neviens neliedz solidarizēties un atdot pusi savas pensijas (algas) tiem kam tā mazāka par tavējo.
6.oktobris 2017, 17:39 Atbildēt
RRa
Taisnība.
8.oktobris 2017, 12:00 Atbildēt
KKlucis
"Bens pat baznīcā pērienu dabūs ! " Bens taisīja "dziesmoto revoļūciju", lai kampēji un oligarhi varētu uzdzīvot brīvajā un neatkarīgajā - Bens tagad "batonus" sprauž ausīs pilsonīšie.
Neķer muļķus, Ben - turpini vien labāk pļāpāt par "cīnīšanos ar padomju laika sadzīves grūtībām" !
6.oktobris 2017, 10:23 Atbildēt
ssavādnieks
Autors nedēļas nogalē pasniedz interesantu performanci ar ''galviņas paglaudīšanu'' pensionāriem un ''kājām nospārdīšanu'' Reiru.Te nu der parakņāties ''cietajā diskā'' un atgādināt faktu,ka Reirs LM ministrē TIKAI Kučinska valdībā,bet vairākās valdībās šo posteni pildīja ZZS pārstāvētie ministri un pašreizējā indeksācija vai ''nevienlīdzības mazināšana'' NAV Reira iniciatīva,bet iepriekšējo valdību kopražojums.Cits jautājums ir par nupat izskanējušās ierosmes- pensionārus balstīt ar 1% no viņu bērnu pensiju apdrošināšanas iemaksām,tas nu gan man liekas nepārdomāti,bet autora interpretācija Reira virzienā šai rakstā ir gana nepieņemama,tāda ranga spalvas meistaram kā Bens Latkovskis.
6.oktobris 2017, 10:38 Atbildēt
kkur nauda-ofšora rakstu zeķē
Ei,V-pils stabule,vai veiksmīgo privatizāciju aizmirsāt?Par uzņēmuma paša līdzekļiem?Kur tā nauda palika?
6.oktobris 2017, 10:45 Atbildēt
KKlucis
"..Ja arī jums ir līdzīga izpratne par sociālo taisnīgumu, tad droši balsojiet par Reiru un viņam līdzīgajiem."
======================================================
Ha-ha-ha, muļķa laišana, Ben! Balso kā gribi, pa ko girbi - tik un tā esošā sistēma nemainīsies. Kā bija dermokrātija, tā arī paliks.
Benam tā auseklīšu laikos smadzenes "sakompostrētas", ka nevar atkodēties....
6.oktobris 2017, 11:29 Atbildēt
!!
Nebalso par labējām partijām! Balso par kreiso! Tā ir mūsu muļķība, ka mēs uzraujamies uz solījumiem, bet nespējam domāt. Labējie, centristi, nacionāļi, liberāļi ---- aizstāv bagāto intereses. Soc-demokrāti, sociālist darba ņēmēju intereses.
6.oktobris 2017, 15:10 Atbildēt
++++++
.
7.oktobris 2017, 9:54 Atbildēt
AA
kāpēc BL neraksta par ''dzīrēm mēra laikā'' LM ?
A.Klementjevs (Saskaņa) Labklājības ministrs šī gada septembrī intervijā "Dienai" pauda, ka pietrūkst 12 miljonu eiro, lai varētu palielināt pabalstu par trešo bērnu un atstāt pabalstu par pirmo un otro bērnu līdzšinējā līmenī. Taču pāris dienu vēlāk presē izskanēja viedoklis, ka šī pati ministrija ierēdņiem izdalīs 11 miljonus, lai tiktu radītas jaunas darbvietas un palielinātas algas. Vai šāda nodokļu maksātāju naudas izlietošana nodrošinās tautas ataudzi un augšupejošu Latvijas attīstību?
6.oktobris 2017, 11:33 Atbildēt
hha
Par to nav veikta priekšatmaksa un Bens uz kredīta nestrādā.Vēl viena VALDĪBAS izšķiršanās ir par 70'000 bērnu atstāšana bez brīvpuzdienām un tā ir visas koalīcijas izšķiršanās,kur Reirs ir tikai izpildītājs.
7.oktobris 2017, 10:04 Atbildēt
ddfvndfmb
Bet man rodas tāds jautājums - kāda orgāna pēc man censties un strādāt, maksājot gana lielu sociālo nodokli, ja gala rezultātā es dabūšu to pašu figu, ko dažs labs pļēgurs, kurš 25 gadus ir pārticis no pabalstiem? Tad varbūt labāk likvidējam to pensiju sistēmu vispār - nebūs par ko uztraukties, varēs atlaist baru nevajadzīgu ierēdņu ar pašu ministru priekšgalā, utt.
6.oktobris 2017, 11:48 Atbildēt
ffcsdh
Ja tev ir vēlēšanās dzīvot kā šim pļēguram un saņemt pensijā 85 eiro, tad uz priekšu, lai veicas!
6.oktobris 2017, 14:30 Atbildēt
EESMAIJA
Katram sava taisnība, bet par ZZS ,,nopelniem" pensiju likumu radīšanā, pie reizes radot milzīgo atšķirību starp turpat desmit tūkstošiem un 40 eiro...? Tas nu gan nav taisnība. Kad tapa pensiju likums ar visām piekabēm, kas nāca klāt, tad Labklājības ministriju vadīja nacionāļi - ministrs bija Makārovs. Tieši tie dzemdēja to lielāko nevienlīdzību starp līdz 1996. gadam aizgājušiem pensijā. Tiem piemeta izdzīvošanai pārdesmit latu un tiem, kam deva iespēju nopirkt pensijas, labi zinot, ka iemaksātā summa tika noēsta jau pirmajā gadā un tālāk līdz mūža galam tie saņēma milzu pensijas uz pārējo rēķina. Esmu vairākkārt rakstījusi un runājusi visās iespējamās vietās par atraitņu pensijām, ko maksā vai visās ES valstīs, arī mūsu kaimiņos. Nekā, klusums , bet šiem cilvēkiem klājas visgrūtāk, jo visi maksājumi guļ uz vienas ne divām pensijām. Arī tie, kas aizgāja pirms 1996. gada, un kas īpaši daudz vairs nav palikuši, dzīvo nožēlojami - līdz 300 eir vēl ne tuvu nav tikuši. Jā, par tiem, kas nemeklē darbu, nav strādājuši algotu darbu... grūti pateikt, vai tas bijis vienkārši slaistu sindroms, vai NAV bijusi NEKĀDA iespēja darbu atrast, vai arī viss saņemts aploksnē. Ja godīgi, es pazīstu cilvēkus, kam alga sniedzas krietni pāri ne vienam vien tūkstotim, pat vairāk, bet saņem tikai minimālo, kas arī bieži tiek apieta smalkiem un nepierādāmiem paņēmieniem. Par pensiju griestiem , manā skatījumā tā jau ir noziedzība...Šādā situācijā, kad lielākā daļa dzīvo nožēlojami... Lai kādas arī nebūtu bijušas sociālā nodokļu iemaksas, tās tomēr nodrošināja pastāvošo algu nenormālās atšķirības...Kā piem. Viņķeles vīrs, kas lai nopelnītu lielu pensiju strādāja nez cik darba vietās 40 st diennaktī...
6.oktobris 2017, 13:26 Atbildēt
ttikai nelej!
ZZS ir vistiešākais sakars ar pensiju likuma tapšanu, savukārt Makarovs par Labklājības ministru kļuva jau pēc Pensiju likuma pieņemšanas.
6.oktobris 2017, 17:55 Atbildēt
EESMAIJA
Laikā, kad pensiju likumā iestrādāja pantu par pensiju aprēķināšanu no personīgām iemaksām vai kā es saku - nopirkšanu, Skrīveros bija atbraukuši deputāti tikties ar cilvēkiem, tajā skaitā arī Labklājības ministrs Makārovs. Katrs pieņēma iedzīvotājus savā kabinetā. Es iegāju pie Makārova un, naivi domājot, ka viņš nezina situāciju , sāku skaidrot, cik aplams ir pieņemtais likuma pants, kas paredz pensiju aprēķināšanu no iemaksātās summas. Tieši tajā laikā bruka un juka ne tikai kolhozi, bet visa tautsaimniecība. Bija bezdarbnieku jūra, no kurienes varēja rasties nauda iemaksām? To izmantoja ,, pēkšņi bagāti kļuvušie" naudu aizdodot uz lieliem procentiem, jo atdot varēja viegli, jau ar pirmo gadu iemaksātais ar pensiju atnāca atpakaļ... Makarovs mani pārtrauca, sakot - jā, es to visu zinu, bet to atļauj jau pieņemtais likums un tur nekas nav grozāms Tā ar iemaksām citi tika pie izcilām pensijām līdz mūža galam, kaut iemaksātā summa sedza tikai pirmā gada pensiju, bet kam nebija nekādu iespēju ko sagrabināt iemaksām, tiem pensija bija par daudzu gadu stāžu zem 30 Ls... Bet ko nezinu, to nezinu, kas no ZZS ir bijis labklājības ministrs? Jūs varētu pateikt.
6.oktobris 2017, 22:44 Atbildēt
ĪĪsais info kurss
Pārskatamā attālumā- viena no ZZS ministrēm LM bija Ilona Jurševska (šobrīd SIVA vad.) Nākamais no šīs partijas LM ministrēja Uldis Augulis ( šobrīd Satiksmes min's) UN nezināšana neatbrīvo no atbildības ;-))
7.oktobris 2017, 9:51 Atbildēt
mmia
žēl, ka es to likumu toreiz nezināju, vienkārši nebija laiks interesēties. Biju lidz ausīm iekšā darbā. Pie tam, laikam es arī nebūtu noticējusi valdībai, tik daudz mēs jau bijām krāpti. Mani vecāki arī palika uz nožēlojamas pensijas, laikam bija 45 lati.
8.oktobris 2017, 11:43 Atbildēt
kkuka kika
šis ir pasūtījuma raksts ,un attapīgākie komentētāji ir konstatējuši ,ka pasūtītājs ir neviens cits kā lembergs.
6.oktobris 2017, 22:20 Atbildēt
ffilozofs
Patiesibaa pensijas apmeeru noteikt pec iemaksu lieluma ir aplams princips, jo skel sabiedribu bagaatajos un nabagos. Bet valstij tacu vajag saliedeetu sabiedriibu. Taadeel visiem jaamaksa vienaada valsts pensija.
6.oktobris 2017, 23:20 Atbildēt
JJaapsis
Jums ir simtprocentīga taisnība. 1996.gadā nedrīkstēja ieviest pensiju reformu, jo valstī nebija veikta izmaksu algu sistēmas sakārtošana. Vēl šogad mēs katru dienu uzzinām, ka visās nozarēs joprojām tiek maksātas aplokšņu algas, t. sk. celtniecībā pat 40%. Ieviest tādā valstī pensiju sistēmu, kur pensijas lielums ir atkarīgs no oficiāli izmaksātās algas ir NOZIEGUMS pret pensionāriem. Reiru var vainot, ka viņš nav šo noziedzīgo rīcību, kas Latvijā uztur ap 40% trūcīgo iedzīvotāju līmeni (pēc EK statstiikas) ir ne tikai pieņēmis, bet turpina draudēt tiem strādājošiem, kas ir spiesti strādāt tādā sistēma (ne pēc savas izvēles), ka viņi nākotnē būs nabagi, tā vietā, lai uzlabotu pensiju sistēmu un novērstu no pensijas reformas laikiem 1996.gadā radīto šo sistēmas trūkumu. latvijai, kas visus labos lēmumus pēdējā laikā kopē no Igaunijas, arī šajā jautājumā Igaunija var kalpot par paraugu. Igaunijā šobrīd vecuma pensiju aprēķina pēc formulām, kur ir noteikts pensijas bāzes lielums. kas katru gadu tiek indeksēts (no 2016.gada 1.04. ar indeksu 80% no iemaksu algas sociālajā budžetā) plus par katru darba stāža pilnu gadu pensija palielinās par 5,514 eiro, plus piemaksa no pensiju 2.līmeņa iemaksām. Igaunijā pensijas lielumu atkarībā no iemaksām papildina tikai 2.pensiju līmenis, bet pamatrādītāji nav atkarīgi no iemaksu lieluma, tādējādi izslēdzot aplokšņu algu ietekmi uz pensijas pamatsummu. Un neskatoties uz šādu aprēķinu, Igaunija ir pieņēmusi lēmumu tuvākajos gados palielināt stāža ietekmi pensijas aprēķinā un samazināt pensiju 2.līmeņa iemaksu ietekmi. Izskaidrojums ir vienkāršs:ikviens iedzīvotājs pērkot preces, pakalpojumus, maksājot valsts noteiktās nodevas, piedalās ar PVN budžeta papildināšanā arī no nelegālajiem ienākumiem.Igaunijā tiem, kas nemaksā nodokļus ir liegta pieeja valsts apmaksātai medicīnai.,
B.L. domā, ka pensionāriem ir īsa atmiņa un viņi neatcerAs, ka pat tie niecīgie pasākumi, kas bija ieviesti , lai mazās pensijas indeksējot saņemtu palielinātās pensijas attiecībā pret krietni lielākām pensijām, tika atceltas 2009.gadā sakarā ar ekonomisko krīzi, un toreiz labklājības ministrs bija no ZZS Uldis Augulis.
Ko tad atcēla V.Dombrovska (Vienotība) valdība un U.Augulis: (ZZS): mazo pensiju indeksāciju divas reizes gadā - 1.aprīli; atcēla mazo pensiju indeksāciju ar iemaksu algu koeficientu 50% ( ko 2017.gadā pasniedz kā lielu politiķu sasniegumu), kamēr lielām pensijām piemēroja tikai 25% koeficientu. Un neaizmirsīsim, ka valdība īsi pēc pašvaldību vēlēšanā 2009.gadā pieņēma lēmumu samazināt VISIEM vecuma pensionāriem (pat pensijām 50 lati) pensiju par 10% un strādājošiem pensionāriem izmaksāt tikai 30% no pensijas. ST gan pasludināja to par pretlikumīgu un atcēla. Bet saglabāja valdības lēmumu pārtraukt pensiju indeksāciju līdz pat 2014.gada 1.oktobrim.
B.L. Ja nu pensionāriem jāatceras savi pāridarītāji, tad tā ir šodienas Vienotība kopumā ( 2009.gadā Jaunais laiks), ZZS kopumā un tagadēja NA (TB?LNNK toreiz) un jau nebūtībā aizgājusī Tautas partija.
Starp citu: grāmatas Latvijas tautsaimniecība sadaļu par pensijām autors ir LDDK padomnieks sociālajos un veselības jautājumos Pēteris Leiškalns, sociālo zinātņu maģistrs.
8.oktobris 2017, 13:08 Atbildēt
IInta
Trāpīgi!
Paldies!
:))
6.oktobris 2017, 23:42 Atbildēt
nno Jūrmalas
Lai nu kurš runātu par taisnīgumu? Taču ne jau Lemberga avīze!
Kā cilvēkiem, kas sevi dēvē par žurnālistiem, nav kauns pildīt Latvijas lielākā korumpanta/ saimnieka pasūtījumu?
Gadiem ilgi ZZS vadīja Labklājības ministriju. Tagad, kad Reirs izsaka sakarīgu viedokli, tas tiek apriets.
7.oktobris 2017, 10:44 Atbildēt
ssirdsapziņa.lv.nav.
kauns?
kas tas tāds?
kāpēc žurnālistiem būtu jākaunas, ka viņi lien uz vēdera saimnieka priekšā, kas tiem maksā uzturnaudu?
7.oktobris 2017, 11:15 Atbildēt
ssavādnieks
Tās ir iedibinātās komunistu tehnoloģijas-sist pa vājāko sabiedrības daļu,
JO...bērni VĒL nesaprot,bet penši VAIRS nesaprot.
7.oktobris 2017, 12:17 Atbildēt
PPēčuks
Kāpēc jābūt mazākām pensijām tiem, kuri ilgstoši strādājuši ēnu ekonomikā, izvairoties no nodokļiem? Man tas nav saprotams.
Ēnu ekonomika ir tajās valstīs, kur nav saulainās ekonomikas. Normālās valstīs nav ēnu ekonomikas, jo tur ir izdevīgi maksāt nodokļus.
Vai tad cilvēki vainīgi, ja viņi iemesti bandītiskā vidē, kur jāķepurojas katram, kā var?
7.oktobris 2017, 11:12 Atbildēt
IIM
Kāds taisnīgums iespējams ja netaisnīgums kā reiz vēl tikai ceļā uz savu galējo sāpju robežu? Kad būs saniegta netaisnīguma galējā sāpju robeža, tikai tad varēs redzēt kur un kā taisnīgums vispār rodas. Tagad par to (taisnīguma rašanos) pagaidām vēl neviens negrib ne redzēt ne dzirdēt. Tagad par taisnīgumu tikai sapņo.
Tā ka būs vēl ir viduslaiki, ir būs vēl inkvizīcija. Bez tā tainīgums ne tiek, ne tiks meklēts.
7.oktobris 2017, 14:09 Atbildēt
ppense
Paldies par rakstu, a to man bija sajūta, ka reiriem un viņiem līdzīgajiem cauri redzu tikai viena - es
7.oktobris 2017, 17:49 Atbildēt
j
Šis lembergoīdu propagandas raksts ir domāts tieši tādām pamuļķēm kā tu.
8.oktobris 2017, 12:18 Atbildēt
AAptaurētajām jā
Pamuļķis esi tiešu tu, kam visās pagultēs Lembergs rādās. Pat ne pamuļķis, bet vienkārši aptaurēts idiņš.
8.oktobris 2017, 15:46 Atbildēt
uuh
Atmaskotiem lembergoīdiem sākas histērija.
8.oktobris 2017, 19:27 Atbildēt
kkkk
‘’cīnoties ar padomju laiku sadzīves grūtībām’’, ‘’viduslaiku izpratne par taisnīgumu un solidaritāti’’
tuparilie latkovski kas tev zināms par viduslaikiem.tad cilvēki bija 30 reizes gudrāki un tīrāki par tādu cūku kā tevi un taviem sugas(saprāta) brāļiem. Padomju laikā ‘(un tagad kā nekad tas redzams) bija augsta morālā tikumiskā nostāja un daudziem tā bija iekšeja.bet tādām cūkām kā jums runāt ar zirņiem sienu dauzīt.ej na.j tu un tava valstele.
9.oktobris 2017, 5:16 Atbildēt
UUldis
Drīzāk kristīgā izpratne par taisnīgumu, jo Lūkas evanģēlija teikts: ''Kam ir, dos vēl,bet, kam nav, atņems pat to, kas viņam, pēc paša domām, pieder.''
9.oktobris 2017, 10:24 Atbildēt