Komentāri / Latvijas Banka pret latviešu valodu
 

39 komentāri

VValdis Freimantāls
Viela pārdomām, bet iesaku autoram izlasīt manu rakstu:"Mosties, celies, strādā"! (varbūt radīsies ko piebilst).
29.septembris 2017, 7:43 Atbildēt
HHe
Tu aizmirsi par latviešu biedrību pieminēt, ko tev neļauj dibināt? Visiem atļauj visādas biedrības, desmitiem un simtiem, bet tev - neļauj!
29.septembris 2017, 9:15 Atbildēt
TTālis
LB par daudz darbinieku, jo sākuši nodarboties neprofesionāli ar citiem jautājumiem
29.septembris 2017, 8:18 Atbildēt
VVieplis
Latvijas Bankas vienīgā funkcija eirozonā ir zināmas papīra naudas masas rezerves uzglabāšana un jubilejas monētu dizaina apstiprināšana reizi gadā. Šīm funkcijām pietiktu ar 5 cilvēkiem un 2 kabinetiem FM pagrabā. Bet investori uz Latviju nenāks, jo te ir beidzies darbaspēks; no tā izrietoši tiek celti nodokļi vēl atlikušajiem. Un galvenais, valsts vadība izmisīgi rok tranšejas pret rīt no rīta neizbēgami sagaidāmo Krievijas iebrukumu.
29.septembris 2017, 9:05 Atbildēt
RRa
Bravo!
29.septembris 2017, 13:11 Atbildēt
MMaia
Kā kulaks zem acs..Cieti..
1.oktobris 2017, 18:24 Atbildēt
zzj
Precīzāk nepateiksi!
29.septembris 2017, 13:41 Atbildēt
PPRET RIMŠIKU
No bankas amata jāpatriec bijušais komunists, aktīvs okupācijas režīma pakalpiņš Ilmaŗs Rimšēvičs. Viņam joprojām nav zināšanu par kapitālismu.
29.septembris 2017, 9:38 Atbildēt
LLiekēžiem
Latvijas banka ir pirmais peréklis kuru jāreorganizē. Kurš zin cik kaiminos izmaksā kantoris kas organizē jubilejas monētu tirdzniecību un gudru runāšanu?
29.septembris 2017, 10:01 Atbildēt
AAnalizētājs
Latvijā pilnīgi pietiktu ar 3 universitātēm, jo nopietnās universitātēs citur pasaulē ir gandrīz tik pat liels studējošo skaits, ka visas Latvijas kopējais iedzīvotāju skaits.
29.septembris 2017, 10:59 Atbildēt
AAnalizētājs
Neiemācot studentiem brīvi izpausties angļu valodā, viņiem tiek pilnībā liegta iespēja strādāt ārzemēs savās profesijās vai papildināt zināšanas tepat Latvijā no angliski rakstošiem izdevumiem. Faktiski nekam nederīgi cilvēki, jo Latvijā savas ražošanas, kur ieguldīt augstskolas zināšanas gandrīz nav, bet ārzemēs ar latviešu valodas diplomu nav ko darīt.
29.septembris 2017, 11:03 Atbildēt
AAnalizētājam
Neviens neiebilst pret to, ka jāprot angļu valoda! Un arī citas valodas - ne vienā vien valstī ar angļu valodu nekur tālu netiksi, ja vēlēsies tur strādāt. Būs jāapgūst šīs valsts valoda! Nevajag te pīlītes pūst! Bet izglītībai un zinātnei Latvijā jābūt latviešu valodā! Arī analizētājs ir no tiem, kuri vēlas panākt, lai Latvija tiktu iztukšota no pamatiedzīvotājiem un piepildīta pilnībā ar pasaules klaidoņiem!
29.septembris 2017, 12:24 Atbildēt
AAnalizētājs
Nav iespējams latviski pārtulkot visas angļu valodā iznākušās publikācijas! Bet tieši angļu valodā publicējas visas pasaules valstu labākie zinātnieki. Izņemot krievijas. Jo vienīgi krievijas zinātniekiem grūti ar svešvalodām.
Te nu augstskolas atrodas izvēles priekšā - samierināties ar to, kas ir atrodams bibliotēku plauktos latviešu un krievu valodā, vai ļaut mācīties studentiem angliski no pasaules labāko zinātnieku lekcijām vai svaigākajām publikācijām.
Kurā variantā studenti iegūs labāku un konkurētspējīgāku izglītību?
29.septembris 2017, 17:46 Atbildēt
nneredzu problemu
Ko tu te muldi? Anglu valodu jau maca vidusskolaa. Ja ir vajadziba, tad valodu iemacaas lidz vajadzigam liimenim patstavigi.
30.septembris 2017, 0:42 Atbildēt
AAnalizētājs
Neviens krievu laikā nevarēja iegūt augstāko izglītību bez labām krievu valodas zināšanām. Neviens! Kaut vai padomju armijas katedrā, kurās visi studenti tika apmācīti krievu valodā par rezerves virsniekiem. Bez tā augstāko izglītību vispār nebija iespējams iegūt
29.septembris 2017, 11:04 Atbildēt
N
Krievu valodas prasme bija nepieciešama, bet ne jau nu tādā apjomā kā tagad tiek prasīta angļu valoda. Zinātniskos rakstus, kuri publicēti latviešu valodā, neviens neuzskatīja par mazvērtīgiem (tagad - raksts un rakstelis angļu v. pērkamajās Web of Science un Scopus, ir lielākā vērtībā nekā latviski rakstīta monogrāfija); neviens nepieprasīja likvidēt augstskolas, kurās mācības notiek latviešu valodā un nodrošināt, lai vismaz 50% būtu krieviski. Izlasiet taču, ko bitān-rimševic-ķīļi bļauj! Kur viņi ir izglītojušies un kādu ideoloģiju pārstāv?! Tā nav Latvijas attīstībai labvēlīga domāšana. Apjēdziet!
29.septembris 2017, 12:19 Atbildēt
mmuša
Ko nu runā muļķības! Pabeidzu konservatoriju un studiju laikā pat manīt nemanīju krievu valodas ietekmi. Viss notika tikai latviski.
30.septembris 2017, 0:05 Atbildēt
UUte
Neesmu muzikante bet esmu dzirdējusi, ka muziķu starptautiskā valoda ir notis. Rahmaņinova un tamlīdzīgu sarakstītās notis prot lasīt pat ķīnieši, nemaz nerunājot par angļiem, frančiem utt
Kāda tur angļu valoda?
30.septembris 2017, 10:32 Atbildēt
OO tempora, o mores!
Jā, LB aktīvā darbība pret Latviju un latviešu valodu ir tik naidīga, ka varbūt vajadzētu pievērst uzmanību - kas aiz tā visa slēpjas (izņemot šo ļautiņu aprobežotību). Tas, kā viņi vēršas pret latviešu valodu izglītībā un zinātnē, ir atklāta vēršanās pret Latvijas valsti.
29.septembris 2017, 11:07 Atbildēt
hhi
izglītībā un zinātnē ir tikai viena starptautiska valoda - angļu
29.septembris 2017, 11:09 Atbildēt
N
Nav tiesa!
29.septembris 2017, 12:20 Atbildēt
RRa
Un ko saka Raivis Dzintars?
29.septembris 2017, 13:09 Atbildēt
hhi hi
ko dara augstskolu pasniedzēji?
tulko no angļu valodas zinātniskos rakstus un fragmentus no grāmatām, lai varētu tos izmantot savās lekcijās
bet ja arī pasniedzējiem ir tikpat vājas angļu valodas zināšanas, kā studentiem, tad atliek angliski rakstītās publikācijas no visu valstu izcilākajiem zinātniekiem nolikt malā un tulkot krievijas "gara darbus", kas uzrakstīti krievu valodā
līdz ar to studentiem liegtas iespējas uzzināt pašu labāko, kas ir pasaulē
29.septembris 2017, 14:15 Atbildēt
AAnalizētājs
Tik nekompetentu rakstu nav viegli sacerēt. Bet ja notiek apdraudējums latviešu studentus "pārcelt no krievu pasaules" ietekmes sfēras uz normālu, angliski saprotoši vidi, tad ne tādas vien muļķības jāraksta...
29.septembris 2017, 11:07 Atbildēt
ssiska
Priekš kam vajadzīga Latvijas banka, ja visus lēmumus pieņem ECB?
29.septembris 2017, 11:12 Atbildēt
ssiska
Investori nenāks uz piefrontes zonu
29.septembris 2017, 11:13 Atbildēt
kknauzers
Ja mums nebūtu tāda LB,varbūt uzplaukums ātrāk pienāktu?Šiveretāji ar valsts naudu-ārā!
29.septembris 2017, 11:14 Atbildēt
LLatviete
Kāpēc LB darboņi būtu vispār jāiesaista kādos pētījumos un viņu murgainie izpaudumi jāņem vērā jel kur? IZM, zinātnieki atsaucas uz viņiem. Viņi ir zinātnieki, pētnieki? Banķieri! Un tikai. Daļa - viduvējības skolā. Augstskolu rektori, saņemieties un iesūdziet tiesā par neslavas celšanu. Pārtrauciet zinātnē, izglītībā atsaukties uz LB t.s. pētījumiem, izpaudumiem. Lai darbina savas pretlatviskā naida pārņemtās smadzenes un dodas uz Austrāliju - tur arī runā angliski. Tikai - diez vai tur šādi ierobežotas domāšanas darboņi būs vajadzīgi.
29.septembris 2017, 11:18 Atbildēt
ssiska
Latvijas Banka prasīja glābt PAREX, bandītu un blēžu paradīzi
29.septembris 2017, 11:25 Atbildēt
oopis no laukiem
LB uzprasās uz nepatikšanām un reformām! LB emitējusi 2 miljardus eiro privāto komercbanku kontos,kur tā bezdarbībā guļ,gaidot kārtējo muļķī kas ņems kredītu ?!!! Kāpēc privātbanku kontos,bet ne valdības budžetā,kur tā nekavējoši tiktu ievirzīta tautsaimniecībā? Vai tikai tāpēc lai dotu iespēju valsts parādus palielināt par vēl diviem miljardiem eiro? Emitējot naudu valdības budžetā parādi nepieaugtu,bet nāktos devalvēt eiro,tad tur tas "suns" aprakts !
Kāpēc Latvijas tiesību sargājošās iestādes vajā trīs AAA par kaut kādām aizvēsturiskām Rīdzenes sarunām,kurās krimināla nav,bet neredz reālu valsts nozagšanu ko realizē viņu degunu galā organizētā grupā LB elite? Visi Latvijas ārējie parādi ir uz šī noziedzīgā grupējuma sirdsapziņas,protams,ja viņiem tāda ir,par ko es stipri šaubos - neierobežota alkatība un tikai alkatība. Te ir pamats ļoti smagas krimināllietas ierosināšanai par sevišķi smagiem finanšu noziegumiem pret Latvijas valsti,kas veikti organizētā grupā un ar ārēju mafiozu spēku atbalstu.
29.septembris 2017, 11:56 Atbildēt
vviesis
Tas, ka LB ir viduvējību un puskoka lēcēju kantoris, kam nav ne zināšanu ne sapratnes par valsts funkcionēšanu, mērķi, uzdevumiem un funkcijām, ir jau sen zināms. nedod Dievs, ņemt par pilnu šos "ekspertus", kuri savus štatus un atalgojumu ir uzpūtuši nesamērīgi lielus, salīdzinājumā ar citām valstīm, piemēram, daudz piesaukto Igauniju, kur Igaunijas banka ir ievērojami mazāka un taupīgāka, nekā Rimšēvica kantoris.
29.septembris 2017, 12:27 Atbildēt
nnu nu
Vakar prese bēdājās ,ka Latvijas konkurētspējas novērtējums krities. Bet izglītības kvalitātes rādītāji ir 42 vietā, kamēr finanšu tirgus novērtējums - 64 vietā !!! No šejienes laikam panika .
29.septembris 2017, 12:43 Atbildēt
RRa
Nesaprotu ko tas kantoris dara, savas naudas mums nav, izsniedz citām bankām kredītus,izlaiž dažas monētas gadā un tagad imitē darbu veicot apšaubāmus pētījumus un saņem fantastiskas algas. Ak aizmirsu, vēl taču kāds latiņš nav samainīts uz eiro...
29.septembris 2017, 13:07 Atbildēt
JJēpītis
Vienreiz izcils raksts, kurš parāda kas ir kas bez aplinkiem un zemtekstiem.Lai arī neatbalstu Citskovska kunga tieksmi šķērdēt budžeta līdzekļus, tomēr piekrītu, ka steidzami jālikvidē Valstij nevajadzīgas institūcijas un pirmā no tām ir LB, jo Latvijai taču nav savas valūtas. LB faktiski neveic nekādas valstiskas funkcijas, neskatoties uz nesamērīgi lielo personāla atalgojumu.Kā pilsonis un nodokļu maksātājs gaidīšu nekavējošu rīcību no Valsts Drošības dienestiem .
29.septembris 2017, 14:56 Atbildēt