Pirmdien Latvijā līdz vakarpusei dzēsti jau 70 kūlas ugunsgrēki
 
©F64

Šodien līdz plkst.20 Latvijā dzēsti 70 kūlas ugunsgrēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Lai arī tika aizvadīta Latvijas novērojumu vēsturē siltākā aprīļa pirmās dekādes diena, fiksēto kūlas ugunsgrēku skaits nav sasniedzis sezonas rekordu, jo arī pagājušās nedēļas nogalē sausās zāles dedzinātāji bija ļoti aktīvi.

Līdz ar to kopš šī gada sākuma valstī reģistrēti 722 sausās zāles degšanas gadījumi. Pērn visa gada garumā Latvijā tika dzēsti 2253 kūlas ugunsgrēki, bet 2016.gadā - 2730.

Ugunsdzēsēji atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179.panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām - no 280 līdz 1400 eiro.