Komentāri / Veselības nodoklis. Draņķīgs, bet vismaz kaut kāds risinājums
 

14 komentāri

llasītājs
Bet ko tad zināmā taure klusēja visu šo laiku?Vai nebija pasūtījuma?
9.oktobris 2017, 10:09 Atbildēt
VValdis
Nepieciešams apturēt iedzīvotāju ārstēšanai paredzētā Valsts budžeta un ES naudas izzagšanu uz privātās medicīnas sektoru,kā tas ar Čakšas piesegu turpinās Vānes privātajā slimnīcā. Tie miljoni tiek nozagti Balvu unGulbenes novadu iedzīvotājiem,un aiziet Zeitmaņa vadībā novadiem izkrāptās un Citadeles bankā ieķīlātās slimnīcas parādu atmaksai-ne jau par savu personīgo naudu viņš iegūs īpašumā slimnīcu
9.oktobris 2017, 10:30 Atbildēt
MMāris
Pilnīgi piekrītu,te bija nabagi,te ziemassvētkos paciņas dalīja.
9.oktobris 2017, 19:07 Atbildēt
īīstā vaina
valstī nav naudas tāpēc ,ka trīs oligarhi ir to nozaguši.
9.oktobris 2017, 12:56 Atbildēt
ssavādnieks
Krautmaņa piedāvātais ''pirmdienas kokteilis'' ir īsti veču gaumē ar ''smagā gala'' bāzi,paģiru mazināšanai pēc brīvdienu weekenda.
Aplūkojot veselības finansēšanas modeli,tad Čakša&VM ir realizējušas savulaik' pieteikto Circenes piedāvājumu,bet tolaik' ZZS bija iekšējā opozīcijā un aktīvi iestājās PRET ,tagad tam visam piestiķēti ''divi grozi'' un izrādās ar to TROIKAI pietiek.Arī šis grozu piedāvājums īsti nav saprotams pašiem mediķiem,nerunājot par pacientiem.Nesen sanāca saruna ar Austrumu slimnicas ārstu un runājot par finansējuma trūkumu,pamatdoma skanēja;valsts atbalsta PRIVĀTO SEKTORU ne valstisko.Te arī ir rezultāts,kāpēc simtiem miljoni pazūd VM budžetā,bet vidējais personāls dodas darba attiecībās uz to pašu Norvēģiju.Skumjākais,ka par to jau tiek runāts gadiem,bet TROIKAS ceļa rullis rullē tik tālāk.
M.K;''.Visa nelaime ir tā, ka Latvijā ir maz naudas''.Te joprojām aktuāls ir mūžsenais jautājums-KĀPĒC ?Nupat NRA ''ar lepnumu sirdī'' publicēja patosa pilnu rakstu,ka VIDs saimniecisko darbību slēdzis 257.uzņēmējiem.Sakiet,kā šāds solis uzlabo valsts ieņēmumus-NEKĀ,tā ir primitīva nodokļu iekasēšanas izpratne,kura balstīta uz likuma pantu,ne garu.Mūžīgā investoru piesaukšana kā problēmas risinājumu , kļūst jau banāla.Daži piemēri rāda,ka Latvija var būt to cilvēku galamērķis,kuri grib kļūt par miljonāriem.Uzskatāmākais ir M.Gauss AirBaltic šefa amatā,kad visa kompānija nopelna tik pat daudz cik SAŅEM M.Gauss.Nākamo varētu atzīmēt LM (Liepājas Metalurgu),kur vieni investori piebāza kabatas un pieteica maksātnespēju,neskatoties uz to,ka izpirka īpašumus ievērojamā daudzumā gar Liepājas jūrmalu.Un atkal žiperīgie puiši no Prudentia & maksātnespējas administrātori tika pie miljoniem- vieni tirgojot,otri likvidējot.Tas pats ''bizness'' ir ar TUA,tik' šoreiz parādījies jauns figurants no valsts diplomātiskā dienesta- Brēmanis,tiesa,nu jau-bijušais,kurš savā biznesa pieteikumā reklamē TUA nodrošināšanu,tātad lēmumā par TUA iesaldēšanu ir atstāta ''sprauga'' šādam biznesam.Un te rodas jautājums,vai kolhozā ''Latvija'' aiz notērēto miljonu/miljardu kalniem kāds spēj saskatīt reālo Latviju ?
9.oktobris 2017, 13:11 Atbildēt
oopis no laukiem
Tu aktualizēji ļoti svarīgu jautājumu un proti - kāds ir nodokļu maksāšanas mērķis? Atbilde var būt tikai viena - lai ar mūsu nodokļu naudu valdība veidotu spēcīgu valstisko sektoru,kas sniedz mums lētākus sabiedriskos pakalpojumus, nekā tos piedāvā privātais sektors. Principā neviens nodokļu maksātāju eiro nedrīkstētu nonākt privātā medicīnas vai farmācijas biznesa nagos,bet ,diemžēl nonāk. Šiem sektoriem jābūt strikti nodalītiem. Valsts slimnīcās jābūt savam aptieku tīklam,kas lielos daudzumos ,un tāpēc lēti, iepērk medikamentus pa tiešo no ražotāja, apejot spekulantu privātās vairumtirgotāju bāzes. Bet tā nav un rezultātā nodokļu maksātāju nauda par kompensējamiem medikamentiem baro privāto farmācijas biznesu!? Un tad mēs visi brīnāmies,ka valsts sektoram naudas nepietiek un atkal jāceļ nodokļi!
10.oktobris 2017, 23:41 Atbildēt
UUldis
Ja labāk būs tikai dakteriem, bet pacientiem ne tikai labāk, bet daļai sliktāk, kāpēc par to maksāt vairāk? Labāk parociet, kas nolikvidēja padomju laika apdrošināto medicīnu, tak nebija jau sliktākā pasaulē un rindas pie speciālistiem ja bija, tad nedēļas garumā maksimums.
9.oktobris 2017, 13:45 Atbildēt
AAntiņš
Tas nodoklis neko nedod! Ja vajadzīgs speciālists, tad sameklē tādu, kas vēl māk kādu izārstēt un no paziņām uzzini cik šim jāmaksā, lai viņš tevi ārstētu. Slimības lapu institūtu vajag likvidēt, tad "staigāšana" pie ģimenes ārstiem krasi mazināsies un padomijas bērnu ārstu institūcija jāatjauno.
9.oktobris 2017, 16:47 Atbildēt
PPaps
Krautmanis: Vai jums ir pazīstams kāds cilvēks ar iesauku Futbols vai Sports?
Sports – (Smejas.): Mani gan patiesībā tā neviens nesaukā. Bet esmu pāris reizes kādās dzimšanas dienās uzdāvinājis draugiem futbola bumbas.
9.oktobris 2017, 18:43 Atbildēt
IIja
Veselības aprūpes modelis Latvijā būs jauna lieta,un tai būtu jāļauj strādāt un sevi pierādīt.Neas sliktāks jau nebūs par pasreizējo ''bardaku'' veselības aprūpē.Protams,kad vēl neviens ierēdnis īsti nezina kā būs,tad jau redzēs.Necepsimies par velti,un gaidīsim rezultātu,un ticēsim,ka sliktāk jau nu nebūs- būs labāk mums visiem,gan strādājošiem mediķiem,gan pacientiem.
9.oktobris 2017, 22:16 Atbildēt
NNesliktais
Kaut kāds. Kaus jau pacientus.
9.oktobris 2017, 23:10 Atbildēt
aabsurda loģika
vai jums šādas nostājas pamatošanai nebija nekādi citi argumenti? - jūsu ''naudas nav, maz cilvēku, kas maksā nodokļus, labāk tā, kā nekā..'' ir greizs priekšstats, kas un kāpēc, kas vēl būs. naudas nav un maz cilvēku - tas tāpēc , ka valdības politika ir tērēt naudu bezjēgā, bezatbildīgi, par ekonomiskiem pamatojumiem vispār nedomājot valstiski, un būs vēl sliktāk ar ārstu pieejamību- ārstu ir un būs maz, cilvēku, kuriem pienākas- vesels lērums rindās, bet nodoklis budžetā ienāks 1% plusā, tikai ne jau plusā ārstiem un cilvēkiem, kam tie nepieciešami, to plusu apēdīs birokrātija- skat. valsts kontroles pēdējo ziņojumu!!
10.oktobris 2017, 12:41 Atbildēt
oopis no laukiem
Mūsu domāšana ir totāli sača,karēta,jo ko mēs dzirdam simtiem reižu dienā? Valsts budžets,valsts kase,valsts ieņēmumi ..... jūs teiksiet,bet kas tur nepareizs? Nepareizi ir tas,ka tas ir valsts PĀRVALDES budžets,tā ir valsts PĀRVALDES kase un tie ir valsts PĀRVALDES ieņēmumi. Kāpēc no šiem terminiem tiek izmests maģiskais vārdiņš - PĀRVALDE? Redziet,lieta tāda,ja valdība sāks ikdienā runāt pareizi,tad labticīgais latvānis sāks kasīt pakausi un sāks uzdot valdībai netīkamus jautājumus - ja tas ir valsts pārvaldes (valdības)budžets,kase un ieņēmumi,kur tad ir VALSTS ieņēmumi??? Izmetot vārdiņu PĀRVALDE ārā no valdības nosaukuma,ļoti gudri tiek maldināta labticīgā latvāņu sabiedrība,jo tad iznāk ,ka nodokļi,nevis eksporta valūtas ieņēmumi ,ir patiesie valsts ieņēmumi!!! Protams,ka šāda valdības pozīcija ir apzināta sabiedrības maldināšana,jo principā valsts pārvaldes kase,kur ienāk nodokļi ir savdabīga pašpalīdzības kase,kurā mēs visi sametam naudiņu,lai valdība ar šīs naudas palīdzību veicinātu valsts ekonomisko attīstību,nevis izdalītu sev megaalgās. Ja saliekam pareizos akcentus,tad jāatzīst,ka nodokļi ir valsts pārvaldes (valdības) iekšējie ieņēmumi,bet eksporta ieņēmumi ir visas valsts ārējie ieņēmumi,kas palielina naudas daudzumu valsts ekonomiskajā telpā. Tad kāpēc valdība no tautas slēpj šo pašu svarīgāko informāciju par ārējiem ieņēmumiem? Tāpēc,ka joprojām Latvijā darbojas Godmaņa ieviestā atvērtā importa virziena protekcionisma politika,kas otru biznesa virzienu - eksportu nobloķē un padara konkurētnespējīgu - slavenā šoka terapija vietējiem ražotājiem un eksportam! Mūsu eksports nav pelnošs un mums nauda no ne no ārvalsti investoru veiktā eksporta,ne vietējo ražotāju veiktā eksporta valstī neienāk un tāpēc atliek tikai viens veids kā iekšējā tirgus apritē naudas daudzumu palielināt - kredīti no privāto komercbanku mafijas turpinot grimt parādu purvā!
10.oktobris 2017, 18:30 Atbildēt
IInta
Nu ja, un tik dod dod...
Maisu aizlāpīt to cauro pa priekšu vai tad neviens netaisās?
Cik klerkus vēl vajag Layvijā uz arvien sarukošu iedzīvotāju skaitu?
Un ik var bāzt tajā pat medicīnā, kur "viss caur piramīdu" iztek v/t tirgoņiem un celtniekiem?
;(?
10.oktobris 2017, 22:44 Atbildēt