Vējonis: Uzņēmēji novados spēj radīt plaša patēriņa produktus
 
©REUTERS/ SCANPIX

"Viesojoties Bauskā, pārliecinājos, ka augstas pievienotās vērtības produktus var radīt ne tikai lielajās pilsētās. Latvijas uzņēmēji mūsu valsts novados, pārdomāti investējot, rada gan plaša patēriņa, gan arī nišas produktus ar papildu pievienoto vērtību," atzina Valsts prezidents Raimonds Vējonis 2017. gada 12. septembrī reģionālajā darba vizītē, apmeklējot Bauskas novadu.

Vizītes laikā Valsts prezidents tikās ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Raiti Ābelnieku, Bauskas novada domes deputātiem un pašvaldības administrācijas pārstāvjiem. "Viens no aspektiem, lai novados piesaistītu investīcijas, ir pašvaldības spēja izveidot un attīstīt uzņēmējdarbībai nepieciešamo infrastruktūru. Tikai tad, ja būs ceļi un nepieciešamās komunikācijas, uzņēmējiem būs motivācija ieguldīt savus līdzekļus darba vietu radīšanā," pēc tikšanās atzina Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents atzinīgi vērtēja Bauskas pašvaldības uzsākto darbu pie jauno uzņēmēju izaugsmes. Novada uzsāktais biznesa bibliotēkas projekts apliecina, ka pašvaldība ne tikai apzinās uzņēmējdarbības nozīmi, bet arī investē jaunās uzņēmēju paaudzes izglītošanā.

Tikšanās laikā ar Bauskas novada uzņēmējiem Valsts prezidents uzklausīja uzņēmēju viedokli par īstenotajām izmaiņām nodokļu politikā. Raimonds Vējonis un uzņēmēji bija vienisprātis, ka Latvijas ekonomikas attīstībai svarīgs ilgtermiņa redzējums un prognozējamība nodokļu politikas jomā.

Vizītes laikā Valsts prezidents un Iveta Vējones kundze iepazinās ar piena pārstrādes uzņēmumu SIA "Baltic Dairy Board", kas ražo piena proteīna pulveri, un ir viens no lielākajiem un straujāk augošajiem Bauskas novada uzņēmumiem. 2015. gadā uzņēmums atvēra jaunu sūkalu/piena olbaltumvielu un augstas pievienotās vērtības produktu rūpnīcu Bauskā, kas ir viena no lielākajām sūkalu/piena olbaltumvielu ražotājām Ziemeļeiropā ar ~ 8 000 t proteīna pulvera gadā.

Tāpat Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze apmeklēja atpūtas kompleksu "Miķelis", kas pieder Latvijas lielākajam lauksaimniecības uzņēmumam SIA "Uzvara lauks", kura pamatnodarbošanās saistīta ar graudkopību ar vairāk nekā 6000 ha apsaimniekojamās platības. Uzņēmums iegūto peļņu investē viesmīlības biznesa attīstībā, radot iespēju atpūtas kompleksā apskatīt zemnieku sētu, kur izvietota īpaša seno darbarīku kolekcija, kā arī atrodas visplašākā privātā retro auto kolekcija Baltijā.

Valsts prezidents arī apmeklēja Mūsas trasi, kas atsākusi darbu pēc vairāku gadu pārtraukuma. 2016. gadā, piesaistot zviedru uzņēmēju kapitālu, to izdevies atjaunot un šobrīd tiek veidota par autosporta piedzīvojumu parku profesionāļiem un entuziastiem, pieaugušajiem un bērniem.