VĒRTS REDZĒT: Jauna izstāde Rīgas Motormuzejā
 
©Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Ceturtdien, 12. oktobrī, Rīgas Motormuzejā tiks atklāta izstāde Piepildītie sapņi, kas sniegs ieskatu pagājušā gadsimta 60.–80. gadu autobūves labākajās tradīcijās un Youngtimer Rally pasākumu vēsturē.

Apmeklētājiem būs iespēja aplūkot ne tikai muzeja pastāvīgās ekspozīcijas cienīgus eksemplārus, piemēram, 1969. gada Opel GT un 1971. gada BMW 2002TI, bet arī rallija ceļus pieredzējušos SAAB 96, Triumph TR7 un citus unikālus spēkratus. Tāpat izstādē būs apskatāmi Youngtimer pasākumu plakāti, trafareti, fotogrāfijas un video materiāli, kā arī intervijas ar auto īpašniekiem un ralliju dalībniekiem. Tas ļaus interesentiem uzzināt un labāk izprast ceļu no Youngtimer iegādes līdz tā dalībai dažādos pasākumos.

Papildus tam izstādē būs iespēja arī izmēģināt spēkus 3D mākslinieka Mārtiņa Upīša īpaši izstādei izveidotajā sacīkšu simulatorā, izbraucot Biķernieku trasi. Ne tikai Eiropā, bet arī Latvijā spēkrati, kas ražoti 20. gs. 60.-80. gados, pēdējā laikā kļūst aizvien populārāki. Tādēļ tiem tiek rīkoti aizvien jauni pasākumi, salidojumi un izstādes. Jau 2012. gadā Latvijas Antīko automobiļu klubs organizēja pirmo šādu automobiļu salidojumu - Youngtimer Rally. Kopš tā laika ievērojami pieaudzis Latvijā reģistrēto Youngtimer skaits; šobrīd dažādos Youngtimer Rally pasākumos (trases dienās, kalnā braukšanas sacensībās, Cars&Coffee salidojumos) piedalās vairāk nekā 750 dažādu spēkratu.