Komentāri / Kas nestrādā, tam nebūs ēst
 

53 komentāri

LLogičeskijs
Bezdarbs - paēdušu cilvēku nodarbe.
3.oktobris 2017, 8:48 Atbildēt
AAdel
Sakaamvards reizeem paliek tikai sakamvaatds..bet dziivee viss ir savaadak.. Musu valdiiba nestraadaa bet eed vislabaak un sanem visvairaak. Musu tauta stradajosie nabagi rukaa pat vsirakos darbos un gimeni nevar nodrosinaat.. Mes dzivojam greizo spogulu karalvalstii
3.oktobris 2017, 8:51 Atbildēt
NNikolajs.
Cilvēkam, kurš nav iemācījies rakstīt, ar darbu būs pašvaki. Atliks tikai vergot par sviestmaizi.
3.oktobris 2017, 13:49 Atbildēt
aadel smej
neuztraucies, man ir bagats vīrs... bet es pati daru tikai to, kas man patīk...
3.oktobris 2017, 16:08 Atbildēt
AAdel
Viktorin es arii negribu vergot par sviestmaizi..mana veseliiba nav loterijaa vinneta.duraku vairs nav.vergot un stradat ir divas atskirigas lietas par darbuu jaamaksa..bet daudzi vergoo par sviestmaizi..mes esam atgriezusies vergturu iekarta..vai ari tu vergo par sviestmaizi..kaurlt kaa neticu..gudri dirst nav malku cirst
3.oktobris 2017, 9:00 Atbildēt
xxxx
Ak tad vergot negribas, bet parazitēt - katrā laikā!
3.oktobris 2017, 10:12 Atbildēt
AAdel
Vai tu vergo parazit...vai kaa tev vajag vergu..paliec gribot..nem lapstu roka ne te pluuti
3.oktobris 2017, 10:14 Atbildēt
nnu-nu
Paviršs raksts Avotiņa kun gam šoreiz.Sākumā ir vajadzīgs nopietns pētījums cik tad ir to,kas atsakās strādāt par ADEKVĀTU samaksu piedāvātajam darbam un cik ir tādu,kas atsakās no piedāvājuma,jo samaksa ir NEADEKVĀTA.
Ir jābūt tabulai ar atalgojumu attiecīgajā profesijā dažādās Eiropas valstīs un tad var spriest par motīviem vai antimotivāciju.
Pie kam nebūt neapgalvoju,ka algām jābūt tieši tādām kā Anglijā vai Vācijā,bet tām JĀBŪT SAMĒRĪGĀM.
Lai gan mūsu ierēdņi grib algas un bieži vien tās ir tādas vai pat lielākas kā Anglijā vai Vācijā,tad kāpēc citu profesiju nodarbinātajiem tādas nedrīkstētu būt?
3.oktobris 2017, 9:08 Atbildēt
kkikareka
Pilnigi piekrltu.
3.oktobris 2017, 9:17 Atbildēt
ssavādnieks
Pievienojos, un domu paturpinot;'' Un, kur tad visas pārējās manipulācijas, lai tik nemaksātu nodokļus?''...Lai maksātu nodokļus,vispirms tā nauda ir JĀNOPELNA un no nodokļu maksāšanas izvairās visā pasaulē.
3.oktobris 2017, 9:35 Atbildēt
TTipisks birokrāts
Tā nu ir: "vajadzīgs pētījums". Cik šādu "nopietnu pētījumu", pētījumu par pētījumiem, pētījumu pētījumu pētījumu jau ir bijis? Simtiem! Papīru kalnus par eironaudelēm ražojam uz nebēdu! Un rezultāti ir tieši tādi, kādus te apraksts. Vissmieklīgākais "pētījums" bija VVF "pētījums" par to, kāpēc notiek ekonomiskā emigrācija uz Īriju un Angliju. Idiotiem, imbecīļiem, infantiliem birokrātiem, nekaunīgiem bezgožiem un zagļiem "pie stūres" esam atļāvuši piesēsties, savairoties un ar zobiem un nagiem tiem ļāvuši "silē" iekrampēties. Vairs pat lāga saprašanas nav, ar kādiem paņēmieniem, kā viņus no turienes aizdzīt!
3.oktobris 2017, 10:01 Atbildēt
VValdis
Darba apmaksas problēma tiešām būtiska, taču nav ko ar to piesegt un attaisnot izlaidību, par ko šoreiz pamatā manā uztverē ir Avotiņa gabals.
3.oktobris 2017, 10:10 Atbildēt
VValdis Freimantāls
Pretlatviski strādājošie rij un barojās! (Tiem bezdarba nav).
3.oktobris 2017, 9:57 Atbildēt
LLaimdota
Čekas vīri un sievas augstos amatos!
3.oktobris 2017, 9:58 Atbildēt
SSpīola
Un grauj latviskumu ka māk!
3.oktobris 2017, 10:00 Atbildēt
ŠŠveiks
Viņiem labi sanāk!
3.oktobris 2017, 10:01 Atbildēt
KKinzulis kindzulovičš
Miljoniņus (kopējā bandā) sev nopelnīt un tautu muļķot.
3.oktobris 2017, 10:07 Atbildēt
aavatiņš
varbūt noskaidrosiet, kāpēc ar likumu noteikts, ka viesstrādniekiem nedrīkst maksāt mazāk par kaut kādiem tur 800- 900 eiro mēnesĪ? bet vietējam darba spēkam- minimālā alga būs 430??? nu tad vienādojiet visas šīs likmes un paskatīsimies kā trūks- darba devēju vai darba ņēmēju!
3.oktobris 2017, 10:59 Atbildēt
ssavādnieks
Atļaušos paskaidrot Avotiņa vietā,tāda prasība pret viestrādniekiem uzstādīta,lai nesaņemtu mazāku algu par vidējo valstī,kurā tas veic savus pakalpojumus.Tāda regula ir pieņemta visās ES dalībvalstīs,līdz ar to arī LV.Cits jautājums ir par iezīmēto summu,bet tas ir jautājums statistikai.
3.oktobris 2017, 13:57 Atbildēt
KKvadrāts
"..... politikas kvalitātes noteikta situācija."
======================================================
Politikas (varas), ekonomikas un ideoloģijas noteikta situācija.
Ko ta brīnās par esošo sistēmu bij. auseklīši, PSRS tautu deputāti - visi tie, kas 80.gadu beigās ar lielu sajūsmu ārdīja padomju sociālo sistēmu, kurā Raiņas aforisms "Darba vara lielu daru" izpaudās LPSR Konstitūcijas (1978) 38.pantā:" Latvijas PSR pilsoņiem ir tiesības uz darbu - proti, tiesības dabūt garantētu darbu ar samaksu, kas atbilst darba daudzumam un labumam un nav mazāka par valsts noteikto minimumu, - ieskaitot tiesības izraudzīties profesiju, nodarbošanos un darbu atbilstoši savam aicinājumam, spējām, profesionālajai sagatavotībai izglītībai un ievērojot sabiedrības vajadzības.
Šīs tiesības nodrošina sociālistiskā saimniecības sistēma,..."
3.oktobris 2017, 11:06 Atbildēt
nnu gan
Autors raksta - Pirmkārt, atklājas jūtama darbspējīgā vecumā esošo paaudžu daļas vēlme parazitēt, izlaisties uz valsts rēķina. - Ko nozīmē parazitēt un izlaisties? Vai Avotiņš domā, ka tie, kas nestrādā oficiālā darbā baigi labi Latvijā dzīvo, pārtiekot no kaut kādiem gadījuma darbiem vai pabalstiem? Šie cilvēki visi kā viens ir dziļi nelaimīgi, bet Avotiņš augstprātīgi muld par "izlaišanos". Droši vien jau viņi stipri dzer, bet nedomāju, ka autors gribētu ar viņiem mainīties un dzīvot "izlaidies". Vispār nepatīkami lasīt šādus uzpūtīgus spriedelējumus. Tie varbūt piestāvētu Rungainim, bet izskatās, ka Avotiņš no tā paša māla.
3.oktobris 2017, 11:21 Atbildēt
KKvadrāts
Autors bērnībā ir lasījis N.Nosova grāmatu "Nezinītis uz Mēness", labi sapratis nodaļā "Muļķu sala" sarakstīto. Ja kāds vēlas apjēgt esošās sistēmas uzturētāju darbošanos proletariāta nomaiņai ar prekariātu,- iesaku - The Precariat: The New Dangerous Class by Guy Standing.
3.oktobris 2017, 12:15 Atbildēt
TTieši tā!
Pareizi autors raksta! Tā ir Latvijas nelaime - pabalsti.
Izlaidušies cilvēki, negrib vienkāršus darbus pat veikt.Visi vispirms grib lielu algu, bet atdeves nav. Dzīvo uz vecāku pensijām, dzerstās.
Piekrītu: "kas nestrādā, tam nebūs ēst!" Kārtīgie darba darītāji uztura visus šos sliņķus. Zinu daudzus apkārtējos, kam nav darba stāža , pat netaisās nopietni strādāt. Jau tagad gudro, ka gan jau pensijai valdība būs spiesta palielināt koeficentu,
Jāņem vērā vecais labais - DARBA STĀŽS,citādi lai sliņķi grauž akmeņus. Kārtībai beidzot jābūt!!
4.oktobris 2017, 16:06 Atbildēt
KKvadrāts
Esošās sistēmas ideoloģijas uzturētāji ir no viena, "tā paša" materiāla veidoti. Skat', pietika ar 5 gadiem, lai NRA publicētās "Intervija ar Jāni Bērziņu - Ekonomikas filozofija ir jāmaina" (09.03.2011.) ekonomists,bij. Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēks, Latvijas Universitātes ekonomikas zinātņu doktorants, pašlaik Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors - pārtaptu par "grāmatvedi-finansisti", sāktu neoliberālisma ideoloģijas salkanās pasaciņas stāstīt, "makaronus uz ausīm karināt" :
"Labākais ierocis ir pārtaisīt Latviju par valsti, no kuras neviens negribētu izbraukt. Visi gribētu dzīvot šeit, jo Latvija ir vislabākā valsts pasaulē. Tas ir ļoti komplekss pasākumu kopums. Līdz ar to man ir ļoti grūti dot konkrētu atbildi." lsm.lv, 28.02.2015.
3.oktobris 2017, 12:09 Atbildēt
oopis no laukiem
Vadāmo haosu visās jomās izraisa viens galvenais cēlonis,tur nav vajadzīgi nekādi pētījumi,jo tas ir pašā virspusē un tas ir protekcionisms importam un šoka terapija vietējiem ražotājiem un eksportam,ko izraisa apstāklis ,ka precēm,pakalpojumiem un darbaspēkam ir brīvās tirgus cenas,bet finanšu resursiem fiksēts,iesaldēts ,importu lobējošs valūtas kurss. Es to sauktu par pustirgus ekonomiku,kad vienā tirgus pusē ir brīvās cenas,bet otrā - finanšu tirgus pusē, totalitāras cenas. Protams,ka tādā kombinācijā tirgus kā pašregulējoša sistēma vairs nestrādā! Liberāļiem problēmu cēloņi,tāpat kā aktierim Rešetinam ,ir pie pakaļas - viņi piepūtuši vaigus izmisīgi cīnās ar pustirgus ekonomikas izraisītajām sekām un neviltoti brīnās,ka tavu māti,kāpēc tā tirgus garā roka nestrādā,bet finanšu jūdi viltīgi smīn bārdā un apmierināti berzē rokas!
3.oktobris 2017, 12:24 Atbildēt
rreptilis
Tie ,kuri to saprot ir labi iekārtojušies un izliekās neredzam - ""laiž muļķi"":((
3.oktobris 2017, 14:57 Atbildēt
NNeloģisks
Bet sociālā dienesta slaistēm vajag tādus dīkdieņus, jo iztēlojas, ka briesmīgi strādā pašas tautas labā.
3.oktobris 2017, 13:25 Atbildēt
VVecais
Tādi bezdarbnieki slaistās pie veikaliem katrā novadā: - "Iedod piecus eiriķus aliņam!"
- "Nāc, saskaldi malku, vakarā iedoši piecpadsmit"
- "Neķer muļķus! Skaldi pats savu malku!"
3.oktobris 2017, 13:43 Atbildēt
PPastalnieks
Kamēr nebūs ES vienādi noteikumi--- tas ir : vienādi nodokļi, vienādas algas, vienādi platību maksājumiem, strādās Rietumos te atpūtīsies, jeb dzers. Ja var pāris mēnešos nopelnīt gadam iztikai, tad priekš kam vergot par 30 eirikiem dienā? Man tādi kaimiņos dzīvo un viņiem ir taisnība.
3.oktobris 2017, 14:00 Atbildēt
UUldis
Vietējais darbaspēks degradējas tikai tai daļā, kas ir zaļā pūķa varā. Pārejie ir pielāgojušies brīvā tirgus likumiem - pārdod savu darbu par cenu, kas atbilst vismaz sevis uzturēšanas izdevumiem. Respektīvi ne sociālie pabalsti ir par lieliem, bet minimālā alga ir par mazu. Taču ceļot minimālo algu, daudzi uzņēmēji izputētu, kam par iemeslu būtu ne tik daudz algas pieaugums cik tam sekojošs nodokļu pieaugums. Tāpat daudzi cilvēki varbūt paši sāktu kādu biznesu, taču parēķinot cik tas pie tagadējiem likumiem prasa līdzekļu, atmet šai idejai ar roku. Nav mums tie likumi tādi kā tad, kad no sērkociņu vai avīžu tirgotāja varēja kļūt par miljardieri.
3.oktobris 2017, 14:06 Atbildēt
rreptilis
Tieši tā.
3.oktobris 2017, 14:54 Atbildēt
!!
Jācēļ minimālā Rietumeiropas līmenī. Citādi paliksim bez cilvēkiem, nebūs ne uzņēmēju, ne darba ņēmēju. Tiem uzņēmumiem, kam tā niecīgā pieliekamā ražojuma vērtība, lai bankrotē, no tiem labums tikai saimniekam un turas tas uz vergu algām.
3.oktobris 2017, 16:50 Atbildēt
NNjā,
bet vai PATS esi mēģinājis būt uzņēmējs,pamēģini un tad pa@irs netā.
3.oktobris 2017, 19:27 Atbildēt
!!
Ja tev Jūrmal-Janka maksā par muļķīgiem komentāriem, tad tu neesi uzņēmējs, drīzāk ar nozīmītēm apkāries pamuļķis ar nepabeigtu pamatskolu.
3.oktobris 2017, 20:03 Atbildēt
PPetro
Tikai mucenieku islamistu salašņas var nestrādat bet rij kā cukas ! Augstākas kastas augstmaņi !
3.oktobris 2017, 14:16 Atbildēt
KKvadrāts
"Vietējā" darbaspēka degradācija ir likumsakarība, tā notiek objektīvu likumu (ekonomisko un sociālo) darbības iespaidā. Ja no Eiropas Savienības tiek saņemta nauda par "skaistām acīm", tad loģiski ka birokrāti to izlieto racionāli - sacer pasaciņas bez liekas piepūles:" Ir godīgi jāatzīst, ka NAP tapšana nav bijusi saistīta ar Latvijas sabiedrības, politiskās elites, vai toreizējās valdības vēlmi radīt detalizētu stratēģisku ietvaru valsts attīstībai septiņus gadus uz priekšu. NAPa radīšana bija Eiropas Komisijas nosacījums Eiropas Savienības (ES) fondu saņemšanai 2004.-2020. plānošanas periodiem. Bez NAPa Latvija nevarētu pretendēt uz ES fondiem. Līdz ar to var pateikt, ka savu īsto mērķi NAP ir sasniedzis – Eiropas fondu apgūšanas process tika uzsākts.
Taču jākonstatē, kā valsts attīstības plāns NAP ir pilnīgi bankrotējis. " Vjačeslavs Dombrovskis, 'Certus': NAP bankrotējis. Valstij vajadzīgs reāls attīstības plāns (delfi.lv)
3.oktobris 2017, 15:35 Atbildēt
UUldis
Esmu uzņēmējs. Nodokļi ir nepanesami, nav ko maksāt algās, tādēl man vajadzīgi vienīgi vergi, kuri strādā par algu, kas zemāka par vēdertiesu - viņiem nav kur likties. Arī es nodokļus nemaksāju, visu naudu, ko vergi satrādā, paņemu pats sev, būvēju "firmai" mājas" un izdevumus norakstu kā attaisnotie izdevumi. Jāaizbruic arī kādu reizi uz Kanārijiem apskatīt, kādu būvi uzbūvēt Spānijā sev vecumdienām, kādu laivu uzbūvēt, baseinu, Man pienākas. esmu gudrs - esmu ieguvis naudu un īpašumu. īpa\šums ir svēts. Apmācīt sev kadrus. Muļķības. Lai man izmāca citi gadus trīs, tad es pieņemšu. Valsts arī lai māca speciālistus un dod man - man vajag. Vergiem - trīs pirkstu kombinācija. Viņiem nav jāzina, kur lieku viņu darba augļus. Tas nekas, ka man nāk valsts un pašvaldību pasūtījumi un naudu saņemu laikā un vienmēr, nodokļiem arī paredzētas summas, bet es gudrs un protu tos paturēt sev.. Padalos arī ar pasūtōjumu garantētājiem. Esmu arī varas elitē un vienlaicīgi uzņēmējs - kādēl man nedzīvot tā, ja tas visis likumīgi un pamatoti?
3.oktobris 2017, 16:05 Atbildēt
aadel
tu neesi uzņemejs bet gan bandīts!!!!
3.oktobris 2017, 16:07 Atbildēt
mmirga
un ar to var tikai lielīties gļēvulis..tadu nodoklu nemaksataju dēl tāpēc arī esam dirsā!
3.oktobris 2017, 16:12 Atbildēt
TTu naivs vai stulbs
Šai valstī naudas nekad nebūs pietiekoši.
3.oktobris 2017, 16:18 Atbildēt
AASĀ NĀTRE
..jo izaudzinājusi jau 3 paaudzes parazītu....
4.oktobris 2017, 9:15 Atbildēt
eenia
Tas taču sarkasms, vai tik grūti saprast?
4.oktobris 2017, 13:12 Atbildēt
!!
Lai samaksātu 1000 uz rokas legālu algu, tas ar visām nomaksām valstei ir 1800 eiro. Nu līdz 1000 eiro jau nevajadzētu plēst nodokļus!
3.oktobris 2017, 16:44 Atbildēt
KKvadrāts
Ceplis strādā:" - Es [Uļdis] viņam pateicu skaidri, ka tāda Latvija, kas no mums ņem tikai nodokļus, bet atrauj pabalstus un aizdevumus, tāda Latvija mums nav vajadzīga. Ja valsts nevar palīdzēt tikt pie turības, tad viņa man nav vajadzīga. Es bez viņas iztikšu, kā iztikām visi līdz šim Ja Latvijā latvieši nevar tikt pie mantas, tad mēs labāk dzīvojam zem krieviem, poļiem, vai kā viņus visus tur sauc! — Briedis nobeidza ar enerģisku žestu un izdzēra krietnu glāzi šņabja.
- Pareizi, tā viņiem, vajag atbildēt! — atzinīgas balsis piebalsoja, kaut gan sejās mirdzēja prieks par Brieža neveiksmi."
Ceplis, Pāvils Rozītis.
3.oktobris 2017, 17:20 Atbildēt
GGram
Jā, gribētu redzēt, uz kādiem pabalstiem bezdarbnieks var veģetēt - uz 49 eu GMI? Bezdarbnieka pabalsts? Tas nav mūžīgs un to cilvēks pats ar saviem nodokļiem ir nopelnījis, un tas pie minimālās algas beigās ir stipri niecīgs.
3.oktobris 2017, 17:25 Atbildēt
ttv
Līvānos ir rūpnīcas??? Bija, es teiktu. Vienīgā,ko Līvānos var par rūpnīcu saukt, ir optisko kabeļu ražotne. Pārējie - šādas tādas darbnīciņas, servisiņi,gateris,cepumu ražotne Adugs - jā, taisni tur pat cietumniekus no Daugavpils cietuma esot mēģinājuši vest strādāt,jo vietējie uz šo verdzību parakstās tikai tad, kad tik tiešām posts, bads un izmisums. Un pat tad ilgi neiztur.
Latvijā nav problēmu ar darba trūkumu. Latvijā ir milzīgas problēmas ar zemajām algām! Bet nē, meklē kvalificētus un apzinīgus darbiniekus par putras bļodu dienā... Kā maksā, tā strādā! Un kādi darba devēji,tādi viņu darbinieki!
3.oktobris 2017, 22:13 Atbildēt