Komentāri / Aizdomās par auto ietriekšanu franču karavīros tur Alžīrijas pilsoni
 

9 komentāri

RRaimonds
Bet vai LETA kaut jel reizi ir parunājusi par tām masu slepkavībām, kuras franču karavīri veica Alžīrijā ... jo tam ir tiešas sekas ar tagadējo incidentu ... un ja mēs tā matemātiski gribam šīs lietas salīdzināt ... tad ikviens Francijā dzīvojošš alźīrietis ... ne tikai var ... viņam katru dienu ... un nevis jāsavaino ... bet gan jānobrauc nāvējoši vismaz 6 Francijas pilsoņi ...
Lai tas šodien nenotiktu ... Francijai bija jāatvainojas Alžīrijai un jāizmaksā tai kompensācijas ... bet Francija to nav izdarījusi ... tātad ...
No soda neizbēgsi ... tas pilnā mērā attiecas arī uz Latviju ... par tās veiktajiem noziegumiem Irākā un Afganistānā ... nu lai tas mums nav tā pēkšņi ... kā sniegs uz galvas ...
10.augusts 2017, 16:09 Atbildēt
LLaimonis
Raimond,kad runāsi par Krievijas(PSRS) veiktajiem noziegumiem šeit Latvijā?
Laikam maizes devēji tev par citu tēmu likuši te vāvuļot!
Tādus kā tu,netaisnīgus,Dievs bargi sodot!
10.augusts 2017, 17:30 Atbildēt
LLaimnesis
laimon,kad riktīgi izrunāsies par latvuviešu un ģermāņu nacistu noziegumiem Latvijā un bijušajā (psrs) Krievijā,arī par latvuviešu lenina streļķiem?!
10.augusts 2017, 17:43 Atbildēt
LLaimnesis
laimon,kad riktīgi izrunāsies par latvuviešu un ģermāņu nacistu noziegumiem Latvijā un bijušajā (psrs) Krievijā,arī par latvuviešu lenina streļķiem?!
10.augusts 2017, 17:43 Atbildēt
nnerēķināsim kombatantu zaudējumus, bet civilos
tātad īsumā, - PSRS armija un tās satelītdaļas(smerši, nkvd, citas) laika periodā no 1940. gada jūnija beigām (pat vēl mazliet agrāk, ieskaitīsim Masļeņiku uzbrukumu Latvijas robiņiem) līdz 1949. gada beigām (ieskaitīsim vēl dažus turpmākos gadus pēc 1949. gada , līdz kādam 1953.-ajam, kuros tika nogalināti kādi pārdesmit mežabrāļi, partizāni, brīvības cīnītāji, sauciet kā gribat ) , tātad kopā Latvijas teritorijā nogalināja aptuveni 755 personas ,un tam visam pieskaitīsim aptuveni 50 000 uz PSRS citiem apgabaliem (ar bargu klimatu un trūcīgu apgādi) izvestās personas .

Vācu armija un tās satelītdaļas(piem. einzackomandas) Latvijas teritorijā nogalināja vairāk kā 130 000 personas (no tām kādas 40 000 -45 000 tika atvestas uz Latviju speciāli šim mērķim- lai šeit tās iznīcinātu.) Par uz Vāciju darbos (spaidu darbos faktiski izvestajiem dati neskaidri, bet vajag atcerēties, ka likvidējot 44. gada ziemā šo cilvēku nometnes, ceļā (vācu bēgošā armija cilvēkus dzina uz Rietumu pusi reizē kā dzīvo vairogu un reizē kā turmāko faktiski bezmaksas darbaspēku)nosala vismaz 2 tūkstoši( lasiet pārdzīvojušo liecinieku atmiņas par štuthofām, un citām tajā rajonā, domāta Austrumprūsija-Pomerānija).

Un vēl, Vācijas armija un palīgformācijas Latvijā tīši iznīcināja aptuveni 42 000 ēku un infrastruktūras objektus (vissvarīgākās celtnes, tiltus, rūpniecības uzņ, ostas infrastruktūru, sliežu ceļus ), tikmēr par PSRS armijas postījumiem datu nav,par 1941. gada postījumiem skaidrības nav, bet noteikti ka kādus simtus objektu- tiltus, sakaru līnijas postīja, ēkas arī dedzināja (lai neizvestie dokumenti, materiālu rezerves nepaliktu ), tad pēc atgriezšanās ap 44. gada sākumu iespējams tika nodedzinātas kādas koka ēkas mežabrāļu atbalstītājiem, bet tas maz ticams, bet rēķļināsim kopā uz 1000 ēkām un infrastruktūras objektiem , nebūsim sīkumaini.


Rezumēsim- šeit nav ko salīdzinat, Vācu armijas slepkavošanas kāre un postīšanas kāre bija nesalīdzinām,i lielāka.
10.augusts 2017, 18:47 Atbildēt
JJā, un vēl
vēl jāpiemin PSRS karagūstekņi Latvijas teritorijā izveidotajos Vācu "Stallagos", tur skaitlis variē, bet domājams mazāk par 100 000 bada, slimībās nomērdēto upuru gan nebūs..
10.augusts 2017, 18:53 Atbildēt
ppag
bija domāts atgriešanās, protams, lapsus
10.augusts 2017, 18:55 Atbildēt
ppag, Raimi
tu domā 1960. gada karu? Protams franči apspieda, nadzīgi šava cilvēkus, ļāva arī ārz.leģiona deklasetajiem elementiem pilnu vaļau, bet masu slepkavību faktu gan nav. Ja neņemam vērā to notikumu 1961. gadā Parīze, kad franču žandarmērija un policija apšāva aptuveni 120-, pēc citām ziņām 200 cilvēkus..
10.augusts 2017, 18:50 Atbildēt
MMuris Kuzja
Kad izbeigsies tie pranku un inglišu gadsimtu koloniālie režīmi un ĀFRIKA,ARGENTĪNA BRĪVI UZELPOS!?
10.augusts 2017, 17:34 Atbildēt