Stradiņa slimnīcā noticis nepatīkams incidents; mācītāju neielaiž pie pacienta
 
©F64

Nepatīkams incidents aizvadītajās brīvdienās noticis Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā. Kāda smagi slima pacienta tuvinieki vēlējušies veikt reliģisku rituālu, tomēr dežūrārsts mācītāju nav pie slimnieka laidis, vēstīja "LNT Ziņas".

Noslēgtais līgums starp Svēto Krēslu un Latvijas valsti paredz, ka garīdzniekiem ir iespēja brīvi piekļūt slimnīcām, cietumiem, bērnu patversmēm, sociālajām un medicīniskajām iestādēm, kur ticīgajiem ir nepieciešama pastorāla klātbūtne. Šādi gadījumi neesot nekas neparasts un notiek bieži, tomēr aizvadītajās brīvdienās Rīgas Kristus draudzes prāvests Stradiņa slimnīcā ielaists netika.

Prāvests lmārs Tolstovs atklāj, ka sākotnēji viss esot bijis sarunāts:

"Pa dienu ārsts teica - jā, nav problēmu, bet, kad sestdien es tur ierados, tur bija jau nomainījies ārsts un teica, ka nekādā gadījumā - ir karantīna un tā… Es saprotu, ir karantīna, bet tajā brīdī, ja cilvēkam ir smags veselības stāvoklis…"

Garīdznieks esot minējis, ka slimniekam ir nepieciešams tikties ar Dievu, bet dežūrārsts atteicis, ka slimnīcā Dievs esot viņš. Mācītājs rituālu esot bijis spiests novadīt caur logu.

Slimnīcā atzīst, ka šāds gadījums tiešām bijis. Situācija neesot viennozīmīga, jo lēmumu pieņem dežūrārsts, un, iespējams, tajā brīdī šis lēmums ir bijis pareizs.

Baznīcas un slimnīcas pārstāvji jau esot sazinājušies un vienojušies situāciju atrisināt. Tikšot noskaidroti visi apstākļi un meklētas iespējas, kā šādas situācijas nepieļaut.