Stenlija kausa izcīņā Capitals izvirzās vadībā

Otro uzvaru trīs aizvadītajās Stenlija kausa izcīņas finālsērijas spēlēs izcīnījusi Vašingtonas ''Capitals'' kas mājās ar 3:1 apspēlēja Vegasas ''Golden Knights''. Uzvarētāju rindās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Jevgeņijs Kuzņecovs, savukārt divreiz partneriem rezultatīvi asistēja ceturtās maiņas uzbrucējs Džejs Bīgls.

Maču aktīvi un agresīvi uzsāka abas komandas, tomēr pirmā iespēja atklāt rezultātu radās mājiniekiem, ''Capitals'' hokejistiem. Viduszonā ripu pārtvēra Kuzņecovs, ar Ovečkinu izraujoties divatā pret vienu aizsargu, tomēr pēc filigrānas Kuzņecova piespēles ''Capitals'' komandas kapteinim neizdevās pārspēt ''Golden Knights'' vārtsargu Marku Andrē Flerī. Spēles sestajā minūtē ripa pirmoreiz pabija viesu vārtos pēc Stīvensona metiena, tomēr vārtu guvums netika ieskaitīts, jo Smits-Pellijs pamanījās uztriekties virsū vārtsarga laukumā esošajam Flerī.

Vegasas rindās metienu pa vārtu stabu atbildēja Smits, kamēr Vašingtonai uzbrukumā redzamākā bija Kuzņecova maiņa ar Ovečkinu un Vilsonu. Abas komandas apmainījās ar neizmantotiem vairākumiem, turklāt pēc izturētām divām minūtēm četratā pretuzbrukumā labākā iespēja izvirzīt Vegasu vadībā bija Maršeso, pēc kura plaukstas metiena ripa trāpīja pa stabu, atkal izdarot pakalpojumu ''Capitals'' vārtsargam Breidenam Holtbijam. Pirmoreiz šajā finālsērijā spēles periods noslēdzās ar rezultātu 0:0.

Spēles rezultāts gan tika atklāts jau otrā perioda otrajā minūtē. ''Capitals'' sagrieza pamatīgu karuseli viesu aizsardzības zonā, vienā uzbrukumā Flerī atvairīja veselus trīs metienus, tomēr pēc Džona Karlsona metiena pirmais pie atlēkušās ripas bija Aleksandrs Ovečkins, panākot 1:0 Vašingtonas labā. Vegasai nedaudz vēlāk bija teicama iespēja rezultātu izlīdzināt, kad savā aizsardzības zonā rupji kļūdījās Orpikss, tomēr pretī tukšiem vārtiem pa ripu netrāpīja Rīvzs.

Trešdaļas vidū mājinieki tika pie otrā vairākuma mačā un šoreiz vārtu stabs jau glāba Vegasu, kad partnera raidītajai ripai nūju meistarīgi pielik Ošī. ''Capitals'' bija izdevies pārņemt spēles iniciatīvu un iegūt teritoriālu pārsvaru, ko izdevās pārvērst vēl vienā vārtu guvumā, kad pretuzbrukumā precīzu plaukstas metienu izpildīja Stenlija kausa rezultatīvākais hokeijsts Jevgeņijs Kuzņecovs (2:0). Pēc otrā vārtu zaudējuma krietni aktīvāki kļuva ''Golden Knights'' hokejisti. Teicama iespēja vienus vārtus atgūt bija Takam, kurš, izrāvies vienatnē pret Holtbiju, meta garām vārtiem.

Trešo periodu Vašingtona uzsāka vairākumā, un jau atkal vārtu stabu norībināja Ošī. Vairākumu neizmantojuši, mājinieki pamanījās vienus vārtus zaudēt, neveiksmīgi ar ripu nospēlējot vārtsargam. Holtbijs izslidoja no vārtiem, lai raidītu ripu gar laukuma malu, taču pieļāva rupju kļūdu - vārtsarga piespēli pārtvēra aktīvais Belmārs, ripa nonāca pie Tomāša Noseka, kurš to raidīja tukšajos ''Capitals'' vārtos (2:1).

Bīstamāk gan turpināja uzbrukt Vašingtonas hokejisti. Teicama iespēja atjaunot divu vārtu pārsvaru pēc Bīgla piespēles no aizvārtes bija Stīvensonam, taču rezultāts palika nemainīgs. Perioda otrajā pusē Vegasa sāka uzbrukt vairāk, taču paši sabojāja iespēju rezultātu izlīdzināt. Savā aizsardzības zonā ripu pazaudēja viesu aizsargs Teodors, aktīvi nospēlēja Bīgls, kurš atņēma pretiniekam ripu un nogādāja to vārtu priekšā Devantem Smitam-Pellijam - ceturtās maiņas uzbrucējs bija aukstasinīgs un neatstāja vairantus Flerī (3:1).

Pēdējās minūtēs Vegasa mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr sasmelt izlieto ūdeni vairs neizdevās. Tādējādi vadību NHL finālsērijā pārņēmusi Vašingtonas ''Capitals'' komanda ar 2:1. Sērijas ceturtā spēle norisināsies Vašingtonā parīt, 3:00 pēc Latvijas laika.

NHL finālsērija, 3. spēle: Vašingtonas ''Capitals - Vegasas ''Golden Knights'' 3:1 (0:0;2:0;1:1)

Vārti: 21:10 Ovečkins (Karlsons, Kuzņecovs) 1:0, 32:50 Kuzņecovs (Bīgls, Ošī) 2:0, 43:29 Noseks (Belmārs) 2:1, 53:53 Smits-Pellijs (Bīgls) 3:1.
Soda minūtes: 4:8
Metieni: 26:22
Vārtsargi: Breidens Holtbijs - Marks Andrē Flerī
Sērijā: 2:1 (vadībā ''Capitals'')