U20 basketbolistēm būs jācīnās par palikšanu elitē

© fiba

Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase trešdien, 11. jūlijā, Šopronā zaudēja Nīderlandei ar 73:77 un Eiropas čempionāta turpinājumā cīnīsies par devīto vietu. Nākamajā spēlē 12. jūlijā latvietes tiksies ar Krievijas un Zviedrijas pāra zaudētājām.

Starta piecinieks

Latvija: Ozola, Pāvelsone, Šepte, Strautmane, Gulbe

Nīderlandes futbolisti 20. gadsimta 70. gados attīstīja stilu, kuru nosauca par totālo futbolu - ar lieliem spēkiem gāja virsū bumbas turētājam, neļaujot pretiniekiem saspēlēties. “Oranje” basketbolistes laukumā piekopa līdzīgu bezkompromisa cīņu - cieši sedza latvietes visā laukumā, spēlēja asi un fiziski, ar lielu enerģiju. Pārkāpumi tika svilpti cits pēc cita, komandas ātri sasniedza piezīmju normu un pirmajā ceturtdaļā izpildīja 16 brīvmetienus (6/10 pret 4/6). Holandietes desmitminūti pabeidza savā labā - 20:21.

Rezultatīvu pirmo ceturtdaļu aizvadīja Aleksa Gulbe (10 punkti) un Digna Strautmane (septiņi punkti), taču par sevi lika manīt piezīmju problēmas. Abām ātri tika nosvilpti divi pārkāpumi, bet Aleksa drīz vien saņēma arī trešo piezīmi. Pretinieces izmantoja viņas prombūtni - 23:31. Latvija pārgāja uz zonas aizsardzību, bet uzbrukumā iniciatīvu uzņēmās Strautmane. Kapteine no visām pozīcijām sameta sešus punktus pēc kārtas - 29:31. Nīderlande atbildēja ar identisku izrāvienu - 29:37. Strautmane saņēma trešo piezīmi un puslaika izskaņā Latvija spēlēja bez abām vadošajām garajām spēlētājām. Luīze Šepte izprovocēja piezīmi un pārķēra bumbu, iesākot pretuzbrukumu - 35:39. Pretinieces pēdējā sekundē izmantoja Latvijas sasniegto komandas piezīmju normu - 35:41.

Holandietes pirmajās 20 minūtēs bija sekmīgākas cīņā par atlēkušajām bumbām (19-24, uzbrukumā 4-9) un, neraugoties uz līdzīgo kļūdu skaitu (12-11), izdarīja par 11 metieniem no spēles vairāk (12/28 pret 15/39). Latvietes biežāk stājās uz soda metienu līnijas, taču neprecīzāk meta (10/16 pret 8/10). Vislielākā atšķirība - gūtie punkti ātrajos izrāvienos (0-13), kā arī rezervistu pienesums (4-16). Digna Strautmane puslaiku pabeidza ar 13 punktiem un četrām atlēkušajām bumbām.

Otrā puslaika pirmajās minūtēs Nīderlande palielināja pārsvaru līdz 10 punktiem - 35:45. Latviešu labākie spēki izturēja krīzi. Luīze Šepte un Aleksa Gulbe izcīnīja atlēkušās bumbas uzbrukumā, bet Digna Strautmane sameta sešus punktus pēc kārtas - 43:45. Holandietes atbildēja ar daudzām izcīnītām bumbām uzbrukumā, taču ilgi nespēja trāpīt. Nikolas Ozolas tālmetiens 27. minūtes izskaņā izvirzīja Latviju vadībā - 46:45. Nākamajās bumbas kontrolēs komandas guva punktus katrā uzbrukumā. Divreiz izcēlās Dinija Pāvelsone - 48:47 un 50:49. Sekoja vēl divas vadības maiņas. Strautmanes “and one” un Gulbes reids panāca plus četri (55:51), bet Kato Koenenai izdevās atbildēt ar 3+1 gājienu - 55:55.

Cīņas intensitāte nemazinājās, situācija mainījās gandrīz katrā uzbrukumā. Dignas Strautmanes tālmetiens atjaunoja minimālu vadību (58:57), Dinija Pāvelsone aukstasinīgi izlīdzināja rezultātu (60:60), Luīze Šepte labi spēlēja viens pret vienu. Nīderlande realizēja divus tālmetienus un atkal izrāvās priekšā - 62:65. Trešais neiekrita, savukārt Aleksa Gulbe ar 2+1 gājienu atjaunoja līdzsvaru - 65:65. Holandietes izcīnīja vairākas bumbas uzbrukumā un atkal nevarēja trāpīt. Digna Strautmane iemeta tālmetienu - 68:65. Luīze Šepte pārķēra bumbu, pretiniece viņu kavēja un saņēma nesportisko piezīmi. Otrais brīvmetiens lidoja grozā, savukārt bumbas kontroli Luīze pabeidza ar vēl diviem punktiem - 71:65.

Pretinieces turpināja cīnīties, 91 sekundi līdz pamatlaika beigām samazinot starpību līdz minimumam - 71:70. Nikola Ozola pēc minūtes pārtraukuma iespēlēja bumbu Dignai Strautmanei, kura savilka uz sevi trīs pretinieces un piespēlēja bumbu Luīzei Šeptei - 73:70. Latvietes pārkāpa noteikumus, Ilse Kuijta iemeta otro brīvmetienu - 73:71. Uzreiz pēc tam nostrādāja Nīderlandes presings, “Oranje” 37,4 sekundes pirms finālsvilpes guva divus punktus ar sodu - 73:74. Minūtes pārtraukums, bumba Latvijai. Motes tālmetiens nebija precīzs, holandietes izcīnīja atlēkušo bumbu. Pārkāpums, Hordijka iemeta otro brīvmetienu - 73:75. Šepte devās uzbrukumā, Hordijka viņai izrāva bumbu. Jauns pārkāpums, Nīderlandes kapteine Vesterika iemeta abus brīvmetienus...