U20 basketbolistes saglabā vietu elitē

© fiba

Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase ceturtdien, 12. jūlijā, Šopronā uzvarēja Krieviju ar 75:74 un nosargāja vietu A divīzijā. Eiropas čempionāta pusfinālā par devīto vietu latvietes 14. jūlijā tiksies ar Vācijas un Horvātijas spēles uzvarētājām.

Starta piecinieks

Latvija: Ozola, Pāvelsone, Šepte, Strautmane, Gulbe

Meitenes spēli sāka ļoti apņēmīgi - labi kustināja bumbu, izcīnīja atlēkušās bumbas uzbrukumā un precīzi meta. Luīze Šepte, Dinija Pāvelsone un Aleksa Gulbe trīs minūtēs guva deviņus punktus - 9:0. Komandas uzbrukumu no soliņa pastiprināja Māra Mote - pieci punkti pēc kārtas un 16:0. Krievietes netrāpīja 11 metienus pēc kārtas, pirmo reizi iemetot septītajā minūtē (Darja Repņikova). Nākamo divu minūšu laikā pretinieces vēl divas reizes izcēlās perimetrā un vienreiz realizēja 2+1 gājienu - 18:12. Pēc brīža Latvija sasniedza komandas piezīmju normu, bet krievietes ķērās pie pilna laukuma presinga. Latvietes atbildēja ar Nikolas Ozolas un Aleksas Gulbes tālmetieniem - 24:14. Krievija turpināja krāt punktus pēc izprovocētām punktiem, kamēr sarkanbaltsarkanajām ar četru punktu sēriju atzīmējās meistarīgi spēlējošā Šepte - 28:16.

Nākamās ceturtdaļas sākumā līderu trio saņēma atpūtu, vietā nākot Ilzei Nordenai, Līgai Kalniņai un Alisei Markovai. Mikromačs tika zaudēts, bet partneres tika pie atelpas. Šepte un Gulbe laukumā atgriezās ar rezultatīvu sniegumu uzbrukumā - 34:22. Krievietes ceturtdaļas sestajā minūtē sasniedza komandas piezīmju normu un Šepte tika pie pirmajiem brīvmetieniem - 35:24. Radās arī jauns izaicinājums - Digna Strautmane saņēma ceturto piezīmi. Krievija pastiprināja spiedienu uz groza apakšu un centās izmantot augumu pārsvaru. Latvijas treneri puslaika beigās deva vēl vienu atpūtu līderēm. Alise Markova un Emīlija Grava deva ieguldījumu, gūstot pa diviem punktiem katra - 46:36. Pēdējos divus punktus puslaikā guva Krievijas spēlētājas - 46:38.

Latvietes pirmajā puslaikā sameta vairāk punktu soda laukumā (24-16), uzbruka ar labāku precizitāti (17/34 pret 13/39) un mazāk kļūdījās (3-6). Rezervistes pirmajā puslaikā sameta 12 punktus - trīsreiz vairāk nekā visā spēlē pret Nīderlandi. Aleksai Gulbei 15 minūtēs 15 punkti un septiņas atlēkušās bumbas, Luīzei Šeptei 13 punkti un piecas bumbas.

Spēlei atsākoties, pieciniekā notika viena izmaiņa - Dignas Strautmanes vietā laukumā devās Alise Markova. Četras minūtes pretinieču ofensīvu izdevās atvairīt (53:43), bet nākamajās 60 sekundēs pretinieces ar tālmetienu un ātrajām pārejām strauji samazināja starpību - 53:50. Pēc minūtes pārtraukuma Strautmane atgriezās laukumā. Sekoja vairāki abpusēji nerezultatīvi uzbrukumi, kamēr Latvijas kapteine guva divus punktus ar sodu - 56:50. Uzreiz pēc tam Māra Mote sodīja pretinieču kļūdu - 58:50. Nākamajās aizsardzībās sarkanbaltsarkanās vēl divas reizes pārķēra bumbu. Krievija kavēja uzbrukumus un sasniedza komandas piezīmju normu. Dinija Pāvelsone brīvmetienus meta ar lielisku precizitāti - 60:50. Pusstundas beigās Digna saņēma atpūtu - 60:52.

Trīsdesmit trešajā minūtē Strautmanei tika nosvilpta piektā piezīme. Nākamajās 30 sekundēs krievietes guva četrus punktus un samazināja starpību līdz minimumam - 60:59. Nikola Ozola uzņēmās un lēcienā iemeta divpunktnieku, pretinieču aizsardzību divreiz uzlauza Aleksa Gulbe - 66:61. Trīsdesmit sestās minūtes sākumā Krievijai atkal tika fiksēta komandas piezīmju norma. Māra Mote meta droši un precīzi - 68:61. Pretinieces vēlreiz tuvojās (68:66), bet aizsardzībā nevarēja tikt galā ar Gulbi. Simts sekundes pirms beigām rezultāts kļuva neizšķirts - 70:70. Mote iemeta otro no diviem brīvmetieniem, krieviete netrāpīja no groza apakšas. Nikolas Ozolas nervi bija no dzelzs - 73:70. Minūtes pārtraukums, jāspēlē 50,5 sekundes. Krievietes pabeidza uzbrukumu ar diviem punktiem. Jāspēlē 34,9 sekundes. Nikola Ozola kritienā guva divus punktus - 75:72. Vēl 11,2 sekundes. Krieviete 0,7 sekundes pirms pamatlaika beigām iemeta tālu divpunktu metienu, taču viņas kāja bija uz līnijas - 75:74.