U20 izlasei 11. vieta Eiropā

© fiba

Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase svētdien, 15. jūlijā, Šopronā uzvarēja Poliju ar 71:57 un Eiropas čempionāta kopvērtējumā ierindojās vienpadsmitajā vietā.

Aigara Neripa, Gunta Endzela un Anitas Mikāles trenētā komanda izcīnīja četras uzvaras septiņās spēlē, tai skaitā ceturtdaļfinālā par devīto vietu pieveica U19 pasaules čempioni Krieviju - 75:74. Iesaistīties cīņā par medaļām liedza astotdaļfinālā piedzīvotā neveiksme pret Nīderlandi.

Labu turnīru aizvadīja četras 2000. gadā dzimušās meitenes - saspēles vadītāja Nikola Ozola, uzbrucēja Māra Mote, garās spēlētājas Aleksa Gulbe un Alise Markova. Turpinājumā viņas pievienosies Latvijas U18 izlasei. Eiropas čempionāts notiks 4.-12. augustā Itālijas pilsētā Udinē.

Uzbrucēja Luīze Šepte aizvadīja jau septīto finālturnīru jaunatnes rindās (viņas rēķinā ir U17 un U19 pasaules čempionāti). Vēl viena 1999. gadā dzimusī spēlētāja - spēka uzbrucēja Emīlija Krista Grava - Latvijas krāsas aizstāvēja otro reizi.

Divas no sešām 1998. gadā dzimušajām spēlētājām - Ilze Nordena (Saldus) un Līga Astra Kalniņa (Kolibri/47.vsk.) - Latvijas rindās spēlēja pirmo reizi, bet Kristiāna Sprudzāne (Rīdzene) tika uzaicināta piedalīties pēc treniņnometnes sākuma. Viņas rēķinā trīs jaunatnes turnīri, tai skaitā piektā vieta 2014. gada U16 čempionātā un ceturtā vieta 2016. gada U18 čempionātā.

Saspēles vadītāja Maija Gertsone uz čempionātu aizbrauca pēc savainojuma - liepājniece jaunatnes izlases pārstāvējusi piecas reizes (piektā vieta 2014. gada U16 čempionātā, ceturtā vieta 2016. gada U18 čempionātā, astotā vieta 2017. gada U20 čempionātā, desmitā vieta Pasaules U19 kausā).

Aizsardze Dinija Sanda Pāvelsone Latvijas kreklā spēlēja septīto reizi (U16 izlase 2014; U18 izlase 2015, 2016; U20 izlase 2016, 2017, 2018; U19 Pasaules kauss 2017). Kapteine Digna Strautmane nacionālās krāsas aizstāvēja desmito reizi. Tas ir Latvijas rekords.

Digna spēlēja U16 izlasē (2012, 2013, 2014), kā arī U18 izlasē (2015, 2016) un U20 izlasē (2015, 2016, 2017, 2018). Viņas rēķinā ir arī starts Pasaules U19 kausa izcīņā. Paldies!

Starta piecinieks

Latvija: Ozola, Pāvelsone, Šepte, Strautmane, Gulbe

Eiropas čempionāta pēdējā dienā lielākās kaislības tradicionāli valda medaļu spēlēs, kā arī cīņā par trīspadsmito vietu, kas ļauj pēc gada turpināt startēt A divīzijai. Pārējās piecas spēles vairāk domātas formālai vietu sadalei. Komandas uzkrājušas nogurumu un turnīra devītajā dienā ne vienmēr parāda labāko sniegumu.

Latvijas meitenes noskaņojās čempionātu pabeigt ar pozitīvām emocijām. Lai gan turnīra sāpju bērns - cīņa par atlēkušajām bumbām, īpaši pie sava groza - par sevi lika manīt arī šoreiz, individuālās meistarības divcīņās zem groza latvietēm bija vairāk. Digna Strautmane pirmajā puslaikā sameta 11 punktus, izcīnīja sešas bumbas un izdarīja četras piespēles, bet Alise Markova un Aleksa Gulbe pievienoja pa sešiem punktiem katra. Pārsvars auga lēni un stabili - 39:27.

Tāpat kā sestdienas spēlē pret Vāciju, treneri jau pirmajā puslaikā iesaistīja cīņā visas 12 spēlētājas. “Baltā ērgļa” nometnē bija vērojama līdzīga aina, taču polietes biežāk kļūdījās un straujāk krāja piezīmes. Trešās ceturtdaļas ievadā situācija mainījās. Pretinieces nospēlēja mērķtiecīgāk, Dinijas Pāvelsones tālmetienam atbildot ar trīsreiz lielāku punktu ražu - 42:36. Latvietes sāka spēlēt žiglāk un vairākas reizes aizskrēja ātrajās pārejās, tikai pāris reižu neizdevās tās pabeigt ar gūtiem groziem - 48:39. Polietes vairākas minūtes sekmīgi izmantoja zonas aizsardzību, piespiežot sāncensēm meklēt laimi perimetrā, kamēr pašas sekmīgi pārgāja uzbrukumā - 48:47. Luīze Šepte ar 2+1 gājienu pārtrauca Polijas ofensīvu, bet pēdējos punktus pusstundā guva Digna Strautmane - 53:47.

Izšķirošā ceturtdaļa sākās mazrezultatīvi - komandas četru minūšu laikā guva pa diviem punktiem katra. Aleksa Gulbe pārtrauca “sausumu”, pusotrā minūtē sameta sešus punktus pēc kārtas un atjaunoja Latvijai divciparu pārsvaru - 61:51. Izskaņā rezervistes padarīja uzvaru vēl pārliecinošāku.