Ceturtdiena, 28.marts

redeem Ginta, Gunda, Gunta

Graudiņa/Kravčenoka Eiropas čempionātu sāk ar zaudējumu

© fivb.ch

Nīderlandē sācies Eiropas čempionāts pludmales volejbolā. Šī valsts ceturtajā lielākajā pilsētā Utrehtā pērnā gada piektās vietas ieguvējas Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka starta mačā šodien zaudēja somietēm Taru Lahti un Annīnu Parkinenu (0-2).

Sieviešu sacensībās Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka pērn tika kā mājinieces, bet šogad tika izliktas ar 20. numuru un no trešā groza nokļuva D grupā. Šeit galvenās favorītes ir vācietes Viktorija Bīneka/Izabela Šneidere (#4), spēlē somietes Taru Lahti/Annīna Parkinena (#13), kā arī nomināli ceturtās spēcīgākās mājinieces Sofija van Gestela/Malesa Veselinka (#29).

Eiropas čempionāta pirmajā mačā mūsu sportistes spēkojās ar somietēm Taru Lahti un Annīnu Parkinenu, kuras pirms šī turnīra vēlējās startēt Gštādes piecu zvaigžņu posmā, taču savainojuma dēļ atteicās no šīs ieceres. Tikmēr mūsu sportistes Gštādē nepārvarēja kvalifikāciju.

Šodienas pirmā seta sākumā mūsējās pieļāva kļūdas un nonāca iedzinējos (1:3, 3:7), bet tad Graudiņa un Kravčenoka ar precīziem uzbrukumiem panāca 5:7. Turpinājumā trīs punkti pretiniecēm (5:10), mūsējām vajadzīgs laiks pārdomām. Pēc tehniskā pārtraukuma Latvijas duetam trīs punkti pēc kārtas - Graudiņas uzbrukums, somietes kļūda, Kravčenokas eiss (11:13), somietes pieprasīja pauzi. Pēc tam neizdevās tikt tuvāk, līdz ar to starta setā nācās piekāpties - 18:21.

Otrā seta sākumā Latvijas duets pirmoreiz izvirzījās vadībā (1:0), taču ne uz ilgu laiku - 1:2, 2:5. Graudiņa ar precīzu uzbrukumu panāca 5:6, bet tad trīs punkti pretiniecēm - 5:9. Tālāk jau 6:11, mūsējām vajadzīgs pārtraukums. Latvijas spēlētājām bija problēmas uzņemšanā, pretinieces izrādījās pārākas izspēlēs, kā arī labāk cīnījās aizsardzībā (8:13). Pēc tehniskā pārtraukuma Graudiņa un Kravčenoka demonstrēja sniegumu krietni zem savu spēju robežām un likumsakarīgi nonāca vēl lielākos mīnusos (9:19), piedzīvojot zaudējumu arī otrajā setā - 11:21.