Sevastova divu stundu cīņā tiek pie uzvaras pār slovēnieti

Bukarestes WTA "International" sērijas turnīrā ar pirmo numuru izliktā Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova (WTA 22.) pirmās kārtas mačā ar 4:6, 6:2, 7:6(1) izmocīja uzvaru pār ranga 94. vietā esošo slovēnieti Dalilu Jakupoviču, kura izšķirošajā setā nenosargāja 3:0 pārsvaru un vēlāk sabruka taibreikā.

Sevastovai mačā pret tenisisti, kura 27 gadu vecumā rangā nav spējusi tikt augstāk par 92. vietu, bija divi grūti seti. Anastasija 1. setā zaudēja pēc tam, kad divreiz nenosargāja breika pārsvaru un galotnē nespēja atvairīt agresīvāk spēlējušās pretinieces uzbrukumus. Sevastovai visa seta garumā grūtības punktu krāšanā ar otro servi (5/17).

Savukārt 3. setā Anastasija bija iedzinējos ar 0:3, kad viņai izdevās atspēlēties un uzvarēt četros geimos pēc kārtas, pēc tam pašai nenosargājot breiku. Sevastova netika apdraudēta divas reizes, kad viņai bija jāservē par palikšanu turnīrā (4:5 un 5:6), bet taibreikā Anastasijai ļoti viegla uzvara, pašai uzvarot tikai divās izspēlēs.

Latvijas tenisistei 5-0 pārsvars, kad Jakupoviča beidzot ieguva goda punktu. Slovēniete taibreiku sāka pagalam bezcerīgi - trīs "forehand" sitieni tīklā, pēc tam dubultkļūda un "backhand" auts. Sevastova pavisam drīz varēja priecāties par tikai otro uzvaru šogad taibreikos, kur viņai 2-6 bilance.

Sevastova otro gadu pēc kārtas Bukarestē izlikta ar pirmo numuru. Pirms gada viņa zaudēja ceturtdaļfinālā, kur piekāpās mājiniecei Anai Bogdanai, bet 2016. gadā tika līdz finālam, kur palika sausā pret Simonu Halepu.

Sevastova 2. kārtas mačā trešdien 20:30 tiksies ar Nīderlandes tenisisti Aranču Rusu (WTA 111.). Lai uzlabotu pozīcijas WTA rangā, Sevastovai šonedēļ nepieciešams tikt līdz pusfinālam - tāds rezultāts ļautu atgriezties Top 20.