"Himki" sešās minūtēs izrēķinās ar VEF

© Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

VEF basketbolisti (0-1) pirmdien, 9. oktobrī, VTB līgas atklāšanas spēlē Rīgas arēnā zaudēja Eirolīgas klubam "Khimki" (1-0) ar 64:104. Nākamā cīņa mājās paredzēta 4. novembrī pret Krasnojarskas "Enisey".

Starta piecinieki

VEF: Skots, Janičenoks, Labucks, Freimanis, Gromovs
Himki: Dženkinss, Šveds, Gils, Robinsons, Tomass

Jorgs Barcokas pret rīdziniekiem cīņā sūtīja jaudīgu starta piecinieku - “EuroBasket 2017” simboliskā piecinieka dalībnieku Alekseju Švedu un četrus labus amerikāņu spēlētājus. Tieši Šveds ar īsu piespēli ļāva Tomasam pirmajam iekārties stīpā, bet pārējie viesi realizēja gandrīz visus brīvos metienus. Šveds vienreiz un Dženkinss divreiz trāpīja tālmetienus, ātri panākot divciparu pārsvaru - 4:15. Rīdzinieku spēlē dzīvīgumu ienesa garie vīri - Rolands Freimanis un Mareks Mejeris nevairījās uzņemties iniciatīvu soda laukumā, sagādājot pretiniekiem piezīmes. Pirmās ceturtdaļas beigās viņiem talkā nāca arī mazie spēlētāji, taču Himku precizitāte no distances - pieci tālmetieni - traucēja tuvoties. Desmitminūtes pēdējā uzbrukumā no kreisā stūra bumbu grozā raidīja Peress - 21:28.

Nākamās ceturtdaļas sākumā VTB līgā debitēja “Jacksonville” absolvents Andris Misters. Ciemiņi turpināja perimetrā mest ar augstu procentu (Andersons, Zubkovs), taču tuvāk grozam viņi neguva punktus septiņas minūtes pēc kārtas. VEF izmantoja situāciju, ar Iļjas Gromova pūlēm tiekot pie pieciem punktiem pēc kārtas - 28:36. Iespēju tikt vēl tuvāk pabojāja Kristapam Janičenokam nosvilptā nesportiskā piezīme. Par laimi rīdziniekiem, viesi kļūdījās bumbas kontrolē, bet Šveds nākamajā uzbrukumā netrāpīja tālmetienu, tāpēc starpība saglabājās 10 punktu robežās - 30:40. Puslaika pēdējā minūtē Rolands Freimanis iemeta otro trīspunktnieku, bet Arnolds Helmanis tika labā pozīcijā groza apakšā - 35:41.

Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Neskaitot tālmetienu precizitāti (3/15 pret 7/15), rīdzinieki laukumā centās vairāk nekā pretinieki. To apliecināja gūto punktu skaits soda laukumā (20-10), otrās iespējas punkti (16-7) un uzbrukumā izcīnītās bumbas (10-3). Pietrūka savstarpējas saprašanās, tādējādi dāvājot pretiniekiem ekstra bumbas un punktus pēc kļūdām (0-10), kā arī ārējās līnijas spēlētāji netrāpīja lielāko daļu metienu (Skots 2/9, Janičenoks 0/7).

Otrā puslaika ievadā viesi tuvāk grozam mēģināja kļūt aktīvāki, taču rīdzinieku pakaļdzīšanās turpinājās. Pēc Arna Labucka tālmetiena komandas šķīra tikai viena metiena tiesa - 44:47. Viss mainījās minūtes laikā. Pāris kļūdas, pāris tālmetieni (Andersons, Šveds) un Šveda ātrais izrāviens iedzina VEF divciparu bedrē - 44:57. Rolanda Freimaņa trešais tālmetiens deva tikai īsu atelpu, jo Himku atbilde no trīspunktu līnijas bija divkārt jaudīgāka - 47:65. Līdz 30. minūtei ceļu rīdzinieku grozā atrada 12 tālmetieni, bet Andra Mistera nesportiskā piezīme ļāva ciemiņiem vienā uzbrukumā pievienot vēl četrus punktus - 49:76. Himki dažās minūtēs veica izrāvienu 5:29, savukārt Rolands Freimanis divus punktus atspēlēja - 51:76.

Trīspadsmitais ciemiņu tālmetiens palielināja starpību līdz 28 punktiem - 51:79. Šajā brīdī ar diviem precīziem pustālajiem metieniem par sevi atgādināja Kristaps Janičenoks (55:79), taču no jauna saasināt spēli rīdziniekiem neizdevās. Aleksejs Šveds turpināja sodīt VEF kļūdas, ar neticamu vieglu aizskrienot ātrajos uzbrukumos, savukārt Janičenoks pēc otrās nesportiskās piezīmes bija spiests atstāt laukumu. Pretinieki uzbrucēja pārkāpumu izmantoja maksimāli, precīziem brīvmetieniem pievienojot četrpadsmito tālmetienu - 58:89. Jauna kļūda, jauns ātrais izrāviens izmaksāja vēl divus punktus - 58:91. Spēles beigās pretinieki sasniedza arī 100 gūto punktu robežu.