Savainotais Porziņģis visdrīzāk varēs spēlēt regulārās sezonas atklāšanā
 
©AP/Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas komandas Ņujorkas "Knicks" latviešu garais spēlētājs Kristaps Porziņģis izlaida pēdējo treniņu un, ļoti iespējams, nepiedalīsies pēdējā pārbaudes spēlē pret Vašingtonas "Wizards", tomēr gurna trauma diezin vai liegs viņam doties laukumā pirmajā regulārās sezonas cīņā pret Oklahomasitijas "Thunder".

"40% jā, 60% nē," Kristaps Porziņģis novērtēja savas izredzes aizvadīt pēdējo pārbaudes spēli mājās pret Vašingtonas "Wizards", kas naktī uz sestdienu norisināsies plkst. 2:30 pēc Latvijas laika. "Tas būs atkarīgs, kā rīt jutīšos skrienot un metot. Redzēsim. Taču, sākot ar ceturtdienu, kājai vajadzētu kļūt arvien labāk." Porziņģis vēlāk gan izredzes komentēja optimistiskāk ("esmu kā ķirzaka - ātri atgūstos") un piebilda, ka varēs piedalīties regulārās sezonas atklāšanas spēlē pret Oklahomasitijas "Thunder". "Esmu garš, tādēļ man ir svarīgi pildīt visus vingrinājumus, kas palīdz izsargāties no savainojumiem."

Ņujorkas "Knicks" pagaidām ir zaudējusi visās četrās pārbaudes spēlēs, un Porziņģis atzīst, ka darāmā vēl ir daudz: "Neesmu norūpējies, tomēr redzam, ka vēl ir daudz darba. Nepavisam neizskatāmies labi. Daudz skatāmies video, agri ierodamies zālē, labojam kļūdas un runājam cits ar citu. Spēlēšana pareizi prasīs nedaudz laika, bet mums visiem ir viens mērķis un mums visiem prātā ir skaidrs, ko vēlamies darīt. Un, ja paliksim kopā un darīsim šīs lietas, tad agrāk vai vēlāk mūsu aizsardzība kļūs labāka un arī mūsu uzbrukums kļūs labāks."

Porziņģim arī tika vaicāts par MSG komentētāju viņam veltīto kritiku par slikto +/- rādītāju -20 pirmajā puslaikā pret "Nets", kas neplānoti nokļuva tiešajā ēterā: "Nedomāju, ka tas bija kas īpašs. Un par savu statistiku, godīgi sakot, neesmu pārāk noraizējies. Mums bija briesmīgs pirmais puslaiks."

Pirmās 12 spēles regulārajā sezonā "Knicks" aizvadīs bez diskvalificētā franču centra Žoakima Noā, taču arī bez viņa garajā galā netrūkst kandidātu uz došanos piektā numura pozīcijā - Eness Kanters, Kails O'Kvinns un Villijs Ernangomess. "Cīņa vēl notiek," sacīja galvenais treneris Džefs Hornačeks. "Minūtes beigās iegūs tie, kuri labi spēlēs aizsardzībā, katru reizi ies uz grozu un spēlēs nesavtīgi. Izvēle ir traka, jo vienu dienu sakām, ka tie varētu būt, lūk, šie divi spēlētāji, bet jau nākamajā dienā - varbūt šie divi. Tā ka cīņa ir ļoti saspringta."

Porziņģis starpsezonā piedalījies divās pārbaudes spēlēs - abos zaudējumos pret Bruklinas "Nets" (107:115, 83:117). Vidēji spēlē viņš aizvadīja 19 minūtes, guva 10,5 punktus, izcīnīja 5,0 atlēkušās bumbas un bloķēja 2,5 metienus. Porziņģis kopumā trāpīja astoņus no deviņpadsmit divpunktu metieniem un visus piecus soda metienus, bet nerealizēja abus tālmetienus.