"Capitals" sakauj Vegasu un pirmo reizi iegūst Stenlija kausu

© AP/Scanpix

Par 2017./2018. gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa ieguvēju kļuvusi Vašingtonas ''Capitals", kas šonakt sērijas piektajā spēlē ar 4:3 sakāva Vegasas ''Golden Knights", sērijā triumfējot ar 4-1 un trofeju iegūstot pirmo reizi.

Sērijas ievadā Vegasā abas komandas aizvadīja ļoti uzbrūkošu un rezultatīvu spēli, ''Golden Knights'' izcīnot uzvaru ar 6:4. Abu komandu pārstāvji pēc tādas spēles izteicās, ka tik atklātu hokeju līdzjutēji turpinājumā, visticamāk, vairs neredzēs. Tā arī notika. Nākamās trīs spēles ''Capitals'' uzvarēja ar 3:2, 3:1 un 6:2.

Šonakt spēle aizritēja ''Golden Knights'' laukumā, un līgas debitantei, kura jau iekļūstot finālā bija pārsteigusi visu hokeja pasauli, vairs atkāpšanās ceļa nebija. Savā laukumā Vegasa arī bija nelielā favorītu lomā. Mača ievadā bija jūtama piesardzība no abu komandu puses. ''Capitals'' perioda vidū bija iespēja spēlēt vairākumā, taču visas 20 minūtes stabili spēlēja gan Marks-Andrē Flerī, gan Breidens Holtbijs, tādējādi pēc pirmās trešdaļas tablo vēstīja bezvārtu neizšķirtu - 0:0.

Otrā perioda sākumā abas komandas apmainījās ar noraidījumiem, bet pirmie vārti tika gūti vienādos sastāvos, kad 27. minūtē 22 gadus vecajam Jakubam Vranam izdevās pārspēt Flerī (1:0). Nedaudz vairāk kā trīs minūtes vēlāk sekoja Neita Šmita atbilde - 1:1. 11 sekundes pēc vārtu guvuma ''Golden Knights'' palika mazākumā, un ļoti ātri ''Capitals'' šo iespēju izmantoja - pēc izcilas Niklasa Bekstroma piespēles no diezgan asa leņķa ripu vārtos meta Aleksandrs Ovečkins (2:1).

Ar to otrā perioda uguņošana nebija beigusies, un Vegasa trešdaļas otrajā daļā pamanījās gūt divus bezatbildes vārtus un pārņemt vadību. No sākuma 33. minūtē izcēlās Deivids Perons, bet 29 sekundes pirms trešdaļas beigām Railijs Smits komandas vairākuma noslēdzošajā daļā pēc labas saspēles ieslidināja ripu tukšos vārtos, ļaujot gavilēt ''Golden Knights'' līdzjutējiem un komandai ar pozitīvām emocijām sagaidīt spēles izšķirošos notikumus.

Trešā trešdaļa aizritēja ar ''Capitals'' pārsvaru. Perioda sākumā Vašingtona nespēja izmantot skaitlisko vairākumu, bet 50. minūtē savu panāca - ''Capitals'' ar aktīvu un agresīvu spēli pretinieku zonā neļāva mājiniekiem izraidīt ripu no zonas, pēc tam tā veiksmīgi nonāca pie Devante Smita-Pellija, kurš zibenīgi raidīja ripu vārtu stūrī (3:3). Uzvaras vārtus spēles 53. minūtē guva Dānijas hokejists Larss Ellerss. ''Golden Knights'' atkal neveiksmīgi spēlēja savā zonā, ''Capitals'' ātri tika pie metiena no zonas vidus, Flerī nespēja ripu fiksēt, un Ellerss bija acīgākais vārtu priekšā, pārvirzot ripu vārtos - 4:3.

Par izslēgšanas turnīra vērtīgāko spēlētāju jeb MVP tika nosaukts ''Capitals'' kapteinis Aleksandrs Ovečkins, kurš 23 ''play-off'' spēlēs guva 14 vārtus, atdeva 12 rezultatīvas piespēles, nopelnīja sešas soda minūtes un lietderības koeficientu plus astoņi.

Stenlija kauss, fināls, 5. spēle

Vegasas Golden Knights - Vašingtonas Capitals 3:4 (0:0, 3:2, 0:2)
Vārti: 26:24 Vrana (Vilsons, Kuzņecovs) 0:1, 29:40 Šmits (Smits, Marčeso) 1:1, 30:14 Ovečkins (Bekstroms, Karlsons, vair.) 1:2, 32:56 Perons (Tatars, Millers) 2:2, 39:31 Smits (Tuhs, Teodors, vair.) 3:2, 49:52 Smits-Pellijs (Orpiks) 3:3, 52:23 Ellerss (Konolijs, Burakovskis) 3:4
Metieni: 31:33
Soda minūtes: 12:8
Vārtsargi: Flerī - Holtbijs