arrow_right_alt Sports \ Volejbols

VOLEJBOLS: Latvija uzvar arī Maķedonijā un nodrošina vietu finālturnīrā

© LVF

Svētdien Eiropas sudraba līgas priekšpēdējā grupu turnīra spēlē Latvijas volejbola valstsvienība izbraukumā ar rezultātu 3-0 pieveica Maķedoniju, izcīnot piekto panākumu piecās spēlēs un priekšlaikus nodrošinot dalību finālturnīrā.

Pirmā seta galotni labāk nospēlēja latvieši, no 22:23, īsā brīdī panākot 24:23. Sekoja maķedoniešu pieprasīts pārtraukums, pēc kura mājinieki vienu punktu atguva. Romāns Saušs turpināja ar 25. punktu Latvijai, taču otro setbumbu tas pats Saušs servēja autā (25:25). Iespaidīgs Andreja Zovorotnija uzbrukums deva trešo setbumbu, taču arī ar to neizdevās pielikt punktu setam. Ar ceturto mēģinājumu mūsējiem izdevās noslēgt setu - pēc Buivida serves maķedonieši slikti uzņēma bumbu, un Latvija precīzi nospēlēja blokā (28:26).

Otrā seta sākumā laukumu aizpludināja Latvijas kļūdu jūra, un pie rezultāta 1:6 mērs bija pilns arī Latvijas izlases trenerim Avo Kēlam. Pusminūtes pārtraukumā paņēmuši spainīšus, mūsējie centās smelt ārā salieto. Spainīši gan izrādījās cauri, un drīz vien Maķedonija sasniedza pat astoņu punktu pārsvaru (14:6). Otrais Kēla pieprasītais pārtraukums beidzot pamainīja spēles raksturu, latvieši veica izrāvienu 5:2, pietuvojoties līdz 11:16. Mājinieku pieprasītais pārtraukums nespēja apslāpēt latviešu izrāvienu - pēc pārtraukuma Latvija guva vēl četrus punktus pēc kārtas, un intriga par uzvarētāju setā bija atgriezusies (15:16).

Tikai pēc sešiem Latvijas punktiem pēc kārtas ilgākā izspēlē Maķedonija atkal spēja gūt punktu. Īsu brīdi vēlāk Latvija beidzot izlīdzināja rezultātu (18:18). Vēlāk ar bloku mūsējie pārņēma vadību (21:20), drīz pēc tam sekoja mājinieku kļūda, gremdējot bumbu autā un jau 23:21 viesu labā. Galotnē maķedonieši veica izrāvienu un ar bloku atjaunoja neizšķirtu (23:23). Maķedonija neizmantoja četras setbumbas, un Saušs pirmo reizi setā deva setbumbu Latvijai. Pēc Švāna serves sekoja teicams bloks, kārtējā maķedoniešu libero neizteiksmīgā darbība, un Latvija smagā cīņā izcīnīja uzvaru setā - 29:27.

Trešo setu latvieši sāka ar otrā seta otrajā pusē atgūto pārliecību, taču pie 5:8 sekoja bloks un kļūda, kas ļāva mājiniekiem pietuvoties līdz minimumam (7:8). Vadība netika zaudēta, gluži otrādi - vēl viens izrāviens ļāva panākt plus seši (15:9). Maķedoniešiem pieprasītais pārtraukums neko daudz nelīdzēja, pateicoties gan pašu meistarībai, gan maķedoniešu neskaitāmajām kļūdām, Latvija strauji tuvojās uzvarai setā un mačā, un ar trešo mačbumbu tā arī tika izcīnīta - 25:17.

Ar 17 punktiem rezultatīvākais Latvijas sastāvā bija Edvarts Buivids, 15 pievienoja Romāns Saušs, bet Andreja Zovorotnija rēķinā - 13 punkti.

Latvijai A grupā vēl atlikusi viena cīņa, 6. jūnijā mājās uzņemot Austriju. Finālčetrinieka turnīrs norisināsies 15. un 16. jūnijā Maķedonijas galvaspilsētā Skopjē.