Reģionālie pielikumi

13:21
A/S Limbažu siers Latvijas simtgadi uzsākusi ar pastiprinātu pievēršanos Latvijas tirgum – paplašināts piena produktu sortimenta piedāvājums tieši Latvijas patērētājiem. Šobrīd Limbažu siera produkciju var iegādāties visos lielveikalu tīklos Latvijā. To lielā mērā ir veicinājis arī tas, ka iecienītā produkcija ar Māršavas preču zīmi mazumtirdzniecībā joprojām tiek ražota Limbažos.
 
12:19
Limbažos ir iedibināta ļoti vērtīga tradīcija – Ģimeņu sporta diena, kad kopīgās sportiskās aktivitātēs iesaistās visa ģimene – bērni, vecāki, vecvecāki un ne tikai: principā jebkurš, kurš vēlas pilnvērtīgi pavadīt dienu svaigā gaisā, gūstot pozitīvas emocijas. Pasākums ir ļoti iecienīts un pulcē ne tikai limbažniekus, bet arī visa novada iedzīvotājus.
 
11:53
Kopš aprīļa uz reģionālā autoceļa Ventspils (Leči)–Grobiņa (P111) posmā no Labraga līdz Mežainei (43,20.-63,00. km) notiek ceļa segas pārbūve.
 
11:16
Praktiski pabeigta ir vēsturiskā nama Limbažos, Burtnieku ielā 2, atjaunošana, kas nozīmē, ka jau šā gada septembrī tas vērs durvis esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, lai kalpotu kā vieta, kur rodas idejas, kur tālāk tiek nodota pieredze un gūtas zināšanas – Uzņēmējdarbības un sociālās uzņēmējdarbības centrs.
 
10:14
Limbaži pasaules vēsturē ierakstīti kā viena no Hanzas savienības pilsētām, kas nozīmē, ka senā Lemsell, ko šodien zinām ar nosaukumu Limbaži, bija ievērības cienīgs tirdzniecības ceļu krustpunkts, ko nodrošināja gan savienojums ar jūru pa 47 km garo Svētupi, gan jau viduslaikos radiāli izvietotais sauszemes ceļu tīkls.
 
9:45
Trešdienas agrā rītā Popes muižas Facebook lapa ziņoja, ka naktī izcēlies ugunsgrēks, kas nopostījis vienu no muižas centrālajām ēkām.
 
9:45
Pašvaldības aģentūras Alda pārziņā ir četru ūdenskrātuvju apsaimniekošana: Limbažu Lielezers, Dūņezers, Augstrozes Lielezers un Umurgas dīķis, kur norit gan zivju resursu apsaimniekošana, gan atpūtas infrastruktūras pilnveidošana.
 
9:28
Lai paaugstinātu elektroapgādes drošumu un kvalitāti klientiem Limbažu novadā, AS Sadales tīkls šogad atjauno elektrotīklu Skultes, Limbažu, Katvaru, Viļķenes un Pāles pagastā. Kopumā novada teritorijā šogad plānots atjaunot vidējā sprieguma elektrolīnijas 6,2 km garumā, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām 22 km garumā un atjaunot vai rekonstruēt 13 transformatoru apakšstacijas.
 
9:09
Šodien grūti iedomāties, ka Limbaži savulaik ir bijusi ostas pilsēta un pa Svētupi no jūras tajā ienākušas liellaivas, kas līdzi atvedušas dažādas preces, bet prom devušās ar Limbažu pusē iegūtiem pārtikas produktiem un amatnieku darinājumiem. Līdz ar šo faktu Limbaži uzņemti arī Hanzas savienībā. Šodien no ostas ir palikušas tikai leģendas, bet gadsimtu laikā šī Vidzemes pilsēta ir spējusi mainīties un izturēt dažādus pārbaudījumus. Intervija ar Limbažu novada domes priekšsēdētāja pirmo vietnieci Inetu Zariņu.
 
Vakar, 20:04
Turpinās seguma atjaunošanas būvdarbi Rīgas apvedceļa A5 (Salaspils–Babīte) sākumposmā pie Salaspils uz nobrauktuvēm uz Daugavpils šoseju (A6; 17,00.-17,43. km). Sākot ar šo vakaru tur periodiski tiks slēgta satiksme uz vienas no nobrauktuvēm. Apbraukšana slēgtajai nobrauktuvei paredzēta pa apbraucamajiem ceļiem ar apgriešanās vietu Salaspilī un pie Salaspils memoriāla.
 
Vakar, 11:20
Otrdienas agrā rītā Vecpiebalgas pagastā izcēlās liels ugunsgrēks, kā rezultātā nācās evakuēties 74 cilvēkiem, vēstīja raidījums "Degpunktā".
 
16.jūl
Tiesa atcēlusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) piemērotos naudas sodus deviņiem Rēzeknes domes deputātiem, kuri bija panākuši, ka domes laikraksts tiek izdots arī krievu valodā.
 
13.jūl
Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku rīkošanai Aglonā nākamajā gadā nepieciešami 161 909 eiro, paredz ceturtdien valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Tieslietu ministrijas (TM) rīkojuma projekts.
 
13.jūl
Piektdienas pēcpusdienā daudziem autovadītājiem dodoties ārpus Rīgas, un turpinoties ceļu remontdarbiem, Pierīgā ir iespējama palēnināta satiksme. Tāpat autovadītājiem jāņem vērā, ka sestdien Jūrmalā notiks Jomas ielas svētki, bet Carnikavā – Zvejnieksvētki, līdz ar to satiksme šajos virzienos var būt intensīvāka. Sporta un mūzikas pasākumi notiks arī Bauskā un Talsos.
 
12.jūl
Pāvilostas novada Ulmales stāvkrastā esošās "mājas-kuģa" īpašnieks Argods Lūsiņš būves pārvietošanas termiņu pagarinājis līdz 9.augustam, pastāstīja novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons ("Mēs savam novadam").
 
12.jūl
Eiropas Arhitektu padome, rosinot sabiedrību, arhitektus un lēmumu pieņēmējus attīstīt arhitektūras projektus virzienā, kas palīdzētu kontrolēt klimata pārmaiņas un samazinātu CO2 emisijas, būvējot zemas enerģijas patēriņa ēkas, ir apkopojusi divdesmit labākos piemērus visā Eiropā. AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Ziemeļkurzemes klientu centrs Dundagā ir iekļauts prestižajā pārskatā kā viens no divdesmit energoefektīvas, pārdomātas arhitektūras piemēriem, kas apvieno modernu dizainu, dabas materiālu izmantošanu, zemu enerģijas patēriņu, tajā pašā laikā nodrošinot komfortablu vidi apmeklētājiem un darbiniekiem.
 
12.jūl
14.jūlijā tiek atzīmēta Jūras svētku diena, kas tautā tiek saukta par Zvejnieksvētkiem. Piektā daļa jeb 20% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem jūlija sākumā jau bija ieplānojuši svinēt šos svētkus, atklāj pētījumu kompānijas Kantar TNS aptauja.
 
12.jūl
Latvijas un Latgales patriots, jauns mūziķis, Biznesa augstskolas Turība students Emīls Bauga ir aktīvs jaunietis, kurš iesaistās gan Rīgas, gan Latgales kultūras dzīvē, Emīls uzskata, ka jaunieši reģionos nav jānotur, bet jārada vide, lai viņi atgrieztos. Un vēl viņš skaidro, kāpēc ir jāsaglabā latgaliešu valoda un identitāte.
 
12.jūl
Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru ceturtdienas rītā ir +18..+22 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
 
12.jūl
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis naudas sodu vairākiem Rēzeknes un Aglonas novadu domes deputātiem, kuri pašvaldības budžetā iekļāvuši līdzekļus informatīvā izdevuma tulkošanai krievu valodā, liecina informācija KNAB mājaslapā.