Reģionālie pielikumi

9:20
Šodien no plkst.11.00 līdz 18.00 Cēsu Pils dārzā jau otro gadu norisināsies pasākums “Vēsturiskais Hanzas tirgus”. Tā laikā gan lielam, gan mazam apmeklētājam būs iespēja pakāpties pāris soļus atpakaļ laikā, nonākot periodā, kad Cēsis bija Hanzas tirdzniecības savienības locekle, un līdzdarboties viduslaiku cilvēku ikdienas norisēs.
 
Vakar, 8:30
Jau šonedēļ no šodienas līdz 22.jūlijam tiks svinēti Cēsu lielākie gada svētki, “Cēsis 812”.Arī šogad svētki norisināsies trīs dienu garumā, un tiks turpinātas veiksmīgi iedibinātās tradīcijas no Cēsu 810 un 811 gadu svinībām, kas pulcēja vairāk nekā 60 000 cilvēku. Cēsu svētku bagātīgā programma to padara par lielāko trīs dienu bezmaksas festivālu Latvijā.
 
Vakar, 8:22
Jaunākās laika prognozes vēsta, ka piektdien Salacgrīvas tuvumā būs pērkona lietusgāzes, tās var skart arī festivāla "Positivus" teritoriju, bet sestdien un svētdien nokrišņu varbūtība gaidāma zema.
 
19.jūl
Vakar, 18.jūlijā Valsts vides dienesta (VVD) Daugavpils reģionālā vides pārvalde (RVP) saņēma iedzīvotāju sūdzības par Feimankas upē atrastām beigtām zivīm. VVD Daugavpils RVP inspektori veica un joprojām turpina upes apsekošanu un beigto zivju uzskaiti upes posmā no Ančkinu ciema Vārkavas pagastā, Vārkavas novadā līdz Renģertova ciemam Sutru pagastā, Līvānu novadā. Masveida zivju bojāeja nav konstatēta.
 
18.jūl
No 27. līdz 29. jūlijam Ventspilī norisināsies starptautiskais ielu kultūras un sporta festivāls Ghetto Games festivāls jeb GGFEST. Šis būs septītais gads grandiozajam pasākumam, kurš laika gaitā atzīts par vienu no vērienīgākajiem ielu sporta un kultūras starptautiskajiem festivāliem Eiropā.
 
18.jūl
Apsekojot vairāk nekā 20 tūkstošus valsts pārziņā esošo ceļu, secināts, ka 57,3% valsts un reģionālās nozīmes ceļu ir labā vai ļoti labā stāvoklī, tātad to uzturēšana prasa mazāk līdzekļu. Līdz ar to Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU), kura primārais uzdevums ir nodrošināt ceļu caurbraucamību, vairāk finansējuma var novirzīt darbiem, kas ne tikai glābj kritiskās situācijās, bet arī ilgākā laika periodā pozitīvi ietekmē kopējo ceļu stāvokli.
 
18.jūl
Plašais meža un kūdras ugunsgrēks Talsu novada Valdgales pagastā varētu būt izcēlies, aizdegoties traktoram, sacīja kūdras ražošanas uzņēmuma SIA "Pindstrup Latvia", kam pieder attiecīgais kūdras izstrādes purvs, pārstāvis Edijs Ločmelis.
 
18.jūl
Pēdējos gados Limbažu apkaimē strauji attīstās kokapstrādes industrija un būvniecības nozare. Abu jomu uzņēmumiem ir tikai viena problēma: kvalificēts darbaspēks. Rīgas Valsts tehnikuma (RVT) Limbažu struktūrvienība sagatavo profesionāļus gan kokrūpniecībai, gan būvniecībai, kā arī grāmatvedības pakalpojumiem, taču absolventu skaits lielajam darba tirgus pieprasījumam ir nepietiekams.
 
18.jūl
Plašā meža un kūdras ugunsgrēka dēļ, kas izcēlies Talsu novada Valdgales pagastā, šodien no blakus esošā Ventspils novada tiek evakuēta apdzīvota vieta Stikli Puzes pagastā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inta Palkavniece.
 
18.jūl
No 3. līdz 4. augustam Limbaži svin 795 gadu jubileju, aicinot uz svinībām tuvus un tālus viesus.
 
18.jūl
Normunda Bomja maiznīca Lielezers turpina izaugsmi – veido jaunus sadarbības projektus, ar savu produkciju izejot plašākā pasaulē, un paplašina produkcijas klāstu. Maizīti var iegādāties ne tikai veikalos, bet arī pasūtīt uz mājām interneta veikalā NUKO. Lielezera ceptuve piedalīsies arī pilsētas svētkos, apliecinot piederību Limbažiem.
 
18.jūl
Paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks kūdras izstrādes purvā Valsts meža dienesta (VMD) Ziemeļkurzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Talsu novada Valdgales pagasta Lielsalās varētu būt izcēlies kūdras ieguves rezultātā, pieļāva VMD.
 
18.jūl
A/S Limbažu siers Latvijas simtgadi uzsākusi ar pastiprinātu pievēršanos Latvijas tirgum – paplašināts piena produktu sortimenta piedāvājums tieši Latvijas patērētājiem. Šobrīd Limbažu siera produkciju var iegādāties visos lielveikalu tīklos Latvijā. To lielā mērā ir veicinājis arī tas, ka iecienītā produkcija ar Māršavas preču zīmi mazumtirdzniecībā joprojām tiek ražota Limbažos.
 
18.jūl
Limbažos ir iedibināta ļoti vērtīga tradīcija – Ģimeņu sporta diena, kad kopīgās sportiskās aktivitātēs iesaistās visa ģimene – bērni, vecāki, vecvecāki un ne tikai: principā jebkurš, kurš vēlas pilnvērtīgi pavadīt dienu svaigā gaisā, gūstot pozitīvas emocijas. Pasākums ir ļoti iecienīts un pulcē ne tikai limbažniekus, bet arī visa novada iedzīvotājus.
 
18.jūl
Kopš aprīļa uz reģionālā autoceļa Ventspils (Leči)–Grobiņa (P111) posmā no Labraga līdz Mežainei (43,20.-63,00. km) notiek ceļa segas pārbūve.
 
18.jūl
Praktiski pabeigta ir vēsturiskā nama Limbažos, Burtnieku ielā 2, atjaunošana, kas nozīmē, ka jau šā gada septembrī tas vērs durvis esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, lai kalpotu kā vieta, kur rodas idejas, kur tālāk tiek nodota pieredze un gūtas zināšanas – Uzņēmējdarbības un sociālās uzņēmējdarbības centrs.
 
18.jūl
Limbaži pasaules vēsturē ierakstīti kā viena no Hanzas savienības pilsētām, kas nozīmē, ka senā Lemsell, ko šodien zinām ar nosaukumu Limbaži, bija ievērības cienīgs tirdzniecības ceļu krustpunkts, ko nodrošināja gan savienojums ar jūru pa 47 km garo Svētupi, gan jau viduslaikos radiāli izvietotais sauszemes ceļu tīkls.
 
18.jūl
Trešdienas agrā rītā Popes muižas Facebook lapa ziņoja, ka naktī izcēlies ugunsgrēks, kas nopostījis vienu no muižas centrālajām ēkām.
 
18.jūl
Pašvaldības aģentūras Alda pārziņā ir četru ūdenskrātuvju apsaimniekošana: Limbažu Lielezers, Dūņezers, Augstrozes Lielezers un Umurgas dīķis, kur norit gan zivju resursu apsaimniekošana, gan atpūtas infrastruktūras pilnveidošana.
 
18.jūl
Lai paaugstinātu elektroapgādes drošumu un kvalitāti klientiem Limbažu novadā, AS Sadales tīkls šogad atjauno elektrotīklu Skultes, Limbažu, Katvaru, Viļķenes un Pāles pagastā. Kopumā novada teritorijā šogad plānots atjaunot vidējā sprieguma elektrolīnijas 6,2 km garumā, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām 22 km garumā un atjaunot vai rekonstruēt 13 transformatoru apakšstacijas.