Grāmatu apskats

12.jūl
Stīvens R. Kovejs, A. Rodžers Merils, Rebeka R. Merila. Sāc ar svarīgāko. Izdevniecība Zvaigzne ABC
 
6.jūl
Mūzas, kas atbild par grāmatu rakstīšanu un izdošanu, ir vēlējušās tā, ka šovasar neilgā laika posmā iznākušas vairākas vecmeistaru grāmatas, par kurām droši vien visai maz izpaudīsies kritiķi, tomēr, visticamāk, tās ar prieku lasīs daudzi viņu talanta cienītāji. Un kāpēc gan neizbaudīt to, ko mums dod dzīves gudri un daudz pieredzējuši prāti?
 
4.jūl
Rīgas Centrālajā bibliotēkā 3. jūlijā notika Deivida Kerra grāmatas Out of Latvia prezentācija. Prezentācijā piedalījās gan pats autors D. Kerrs, gan arī grāmatas galvenais varonis – latviešu izcelsmes austrālietis Pīters Jirgens. Apmeklētājus priecēja arī Melburnas Latviešu vīru koris Veseris.
 
 
15.jun
Nepieciešamība iesākt šo tekstu manā galvā šoreiz virpina dažādās grāmatās salasītas frāzes no sērijas Karlsons lodā atkal. Tomēr ir tā, kā ir: atkal pavasaris, un atkal, sākot skatīties atvaļinājumu literatūras plauktā, kā viens no vilinošākajiem pretī raugās Noras Robertsas romāns, šoreiz Noķer mani, ja vari sējumiņš.
 
7.jun
30 mandalas veselības un labsajūtas veicināšanai. Izdevniecība Zvaigzne ABC
 
7.jun
Šajās dienās klajā nāk unikāls izdevums – grāmata Latvijas segas Latvijas tūkstošgadei, tajā iekļauti vairāk nekā seši simti Latvijas segu attēlu, sniedzot iespēju iepazīt Kurzemes ķēžu, rožu un spoguļu segas, Zemgales zvaigžņu segas, Vidzemes šatiersegas, Latgales dreļļus un čosnī dečus, arī josliņsegas, mežģīņsegas un audēju jaunrades darbus. Īpaša uzmanība pievērsta latgaļu, ķoniņu, lībiešu un suitu segām. Grāmatā atspoguļotas aušanas tradīcijas no pirmsākumiem līdz mūsdienām dažādos Latvijas novados. Neatkarīgā uz sarunu aicināja folkloristi Janīnu Kursīti, etnogrāfu Uģi Niedri un mākslas zinātnieci Inesi Siricu, kas ir arī grāmatā iekļauto rakstu autori. Vēl grāmatā ir arī Zanes Ulmanes un Smaidas Rubezes raksti, bet fotogrāfiju autors ir Jānis Brencis.
 
24.mai
Apgādā Zvaigzne ABC iznākusī Ļeva Kliota grāmata Liktenis un griba ir aizraujošs stāsts, kam sižeta pavediens aizsākas Latvijā.
 
11.mai
Izdevniecība Zvaigzne ABC
 
19.apr
100 pasakas. 100 mākslinieki. Izdevniecība Zvaigzne ABC
 
13.apr
Ilustrēta folkloras vārdnīca skolai. Izdevniecība Zvaigzne ABC
 
27.mar
Rosinošas idejas un padomi veidošanā. Izdevniecība Zvaigzne ABC
 
21.mar
Apgāda Neputns enciklopēdiskajā sērijā Mākslas pieminekļi Latvijā izdota Mārītes Putniņas grāmata Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums vēsturiskajos Aizkraukles un Jēkabpils rajonos.
 
1.mar
Tulkojusi Jausma Ābrama. Jumava
 
22.feb
Vispusīgs ceļvedis pa zodiaku. Izdevniecība Zvaigzne ABC