Politika

Vairākas opozīcijas partijas kandidātu sarakstus plāno iesniegt augusta sākumā
Vakar, 18:31 1
20.jūl
Intervija ar politologu un Latvijas Universitātes asociēto profesoru Ivaru Ījabu: par mazpartiju agresīvi histērisko vēlēšanu kampaņu, par estētismu, fitnesu un lielo sportu partiju piedāvājumā, kā arī par to, kāpēc Mārim Kučinskim jādzer svaigi spiestas sulas.
 
20.jūl
Scenārijs, kad ASV un Krievija vienojas par ietekmes sfēru sadali pasaulē, visus pārējos atstājot otrajā plānā, nav iespējams, jo šo abu lielvaru intereses gandrīz nekur nekrustojas, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis.
 
20.jūl
Iedomājieties, ka esat sabiedrībā pazīstama persona un pie jums atnāk kādas organizācijas pārstāvis un aicina parakstīt dokumentu, kurā apņemieties nesist savu sievu. Jums pat prātā nenāk kādreiz sist savu sievu, jo jūs viņu mīlat un cienāt, toties to personu, kura dod jums parakstīt šo papīru, par lielu autoritāti neturat. Likumsakarīgi jūs šo papīru parakstīt atsakāties, jo neredzat tam nekādas jēgas. Un tad nākamajā dienā atklājat, ka sociālajos tīklos publicēts šīs organizācijas paziņojums – ka jūs, tāds un tāds, gatavojaties sist savu sievu, jo solījumu to nedarīt neesat parakstījis.
 
19.jūl
Saruna ar bijušo ES komisāru Andri Piebalgu (Vienotība) par to, vai Tramps apdraud līdzšinējo pasaules kārtību? Ko pasaules un Latvijas drošībai nozīmē Trampa un Putina iespējamā draudzība? Kā tiek risināti migrācijas radītie izaicinājumi ES? Andris Piebalgs paziņo, ka nekandidē vēlēšanās un pamet Latvijas politiku, tomēr viņam ir redzējums, kāds iespējams politiskās skatuves izkārtojums Latvijā pēc 6. oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām.
 
19.jūl
Spānijas tiesnesis ceturtdien atsaucis bijušā Katalonijas premjerministra Karlesa Pudždemona un citu uz ārzemēm aizbēgušo katalāņu neatkarības kustības līderu Eiropas un starptautiskos aizturēšanas orderus, pavēstīja Augstākā tiesa.
 
19.jūl
Demonstrējot visai naivu izpratni par politisko spēku popularitāti, to līderu ietekmi un procesiem, kādiem pakļauta koalīcijas veidošana, Jaunā konservatīvā partija (JKP) iepazīstinājusi ar saviem līderiem vēlēšanu apgabalos. Palīgos ņemta arī tautā mīlētā un cienītā mūziķe Ieva Akuratere.
 
19.jūl
Valsts prezidents Raimonds Vējonis nevēlas iesaistīties partiju priekšvēlēšanu kampaņās un distancējas no savulaik paša pārstāvētās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), kuras Saeimas frakcijas priekšsēdētājs atzinis, ka organizācijā vairs nav nedalīta atbalsta R. Vējoņa kandidēšanai uz otro prezidentūras termiņu. Tomēr, par spīti uz āru vērstajai komunikācijai, gan ZZS, gan Valsts prezidents pauž vienādu viedokli vismaz par aizsardzībai nepieciešamo līdzekļu apjomu.
 
19.jūl
ASV prezidents Donalds Tramps trešdien sniegtā intervijā apgalvoja, ka viņš Helsinkos notikušā samita laikā pateicis Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, ka "mēs nevaram paciest iejaukšanos" ASV vēlēšanās.
 
19.jūl
ASV senatori no Demokrātu partijas trešdien aicināja Kongresu izsaukt prezidenta Donalda Trampa tulci uz liecību sniegšanu par Helsinkos notikušo Trampa un Krievijas prezidenta Vladimira Putina samitu.
 
19.jūl
Laipošana rada tikai pretlaipošanu. Tā izskatās situācija ar tā dēvēto Jaunās Vienotības (JV) memorandu, ko šī partija izsūtījusi «līdzīgi domājošajiem politiskajiem spēkiem»: tajā JV aicina pievienoties šim memorandam, kurā «partijas vienojas par skaidru atbalstu proeiropeiskai, demokrātiskai, tiesiskas valsts vērtībās balstītai politikai, apliecinot pašreizējā Latvijas ģeopolitiskā kursa nemainīgumu» (Krišjānis Kariņš). Memoranda autori aicina pēc vēlēšanām «nesadarboties ar prokremliskām partijām un to satelītiem Latvijas politikā».
 
18.jūl
Neviena partija kandidātu sarakstu 13.Saeimas vēlēšanām šodien nav iesniegusi, pavēstīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.
 
18.jūl
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers trešdien paziņojis, ka ASV centieni tirdzniecības jautājumos sašķelt Eiropas Savienību (ES) "ir veltīgi".
 
18.jūl
Dziedātāja Ieva Akuratere Saeimas vēlēšanās startēs no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) saraksta, šodien preses konferencē informēja JKP līderis Jānis Bordāns.
 
18.jūl
Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderi Saeimas vēlēšanās būs Juris Jurašs, Juta Strīķe, Jānis Bordāns, Krišjānis Feldmanis un Ilga Šuplinska.
 
18.jūl
Partijas un partiju apvienības no plkst.10 var sākt iesniegt deputātu kandidātu sarakstus oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām.
 
18.jūl
Tā vietā, lai pirms Saeimas vēlēšanām sasparotos finiša spurtam un vismaz mēģinātu pabeigt iesāktos darbus un izpildīt solījumus, koalīcija labprātāk tos iekonservē un deleģē nākamajai valdībai un Saeimai. Nav vairs laika veco solījumu pildīšanai, kad jau jākaldina un jābārsta jauni! Turklāt daļa darbu iesprūduši partiju strīdos un priekšstatos par to, kas varētu nebūt populāri vai kurus citas partijas varētu populistiski izmantot priekšvēlēšanu kampaņā.
 
18.jūl
Vēl nesen Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) atbalsts uz otro pilnvaru termiņu no pašu rindām ievēlētajam Valsts prezidentam Raimondam Vējonim bija neapstrīdams, taču nu partija kļuvusi uzmanīgāka un pieļauj, ka tai būs jāmeklē jauns prezidenta amata kandidāts.
 
17.jūl
Saeimas deputāts (Saskaņa), Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs, Rīgas vicemērs (2001.–2006. g.) Sergejs Dolgopolovs intervijā Neatkarīgajai vērtē Latvijas politisko ainavu un pauž bažas par to, ka arī pie mums politikas līmenī vairojas agresivitātes pazīmes.