Veselība

Lūdz atsaukties vairāku asinsgrupu donorus
Vakar, 21:36
17.jūl
Bērnu slimnīcas Vecāku padome aicina labklājības ministru Jāni Reiru vēlreiz pārdomāt Labklājības ministrijas izstrādātos grozījumus par slimības apdrošināšanu, lai to pieņemšana nepasliktinātu ilgstoši smagi slimu bērnu ģimeņu finansiālo stāvokli.
 
16.jūl
Veselības jomas nevalstisko organizāciju iniciatīvas grupa aicina pacientu biedrības iesaistīties sadarbības platformas izveidē, kuras mērķis būs informācijas apmaiņas nodrošināšana par veselības aprūpes politikas jautājumiem, Neatkarīgajai pastāstīja Latvijas Reto slimību alianses prezidente un Latvijas Hemofilijas biedrības vadītāja Baiba Ziemele.
 
15.jūl
Līdz ar karstumu virs Latvijas gaidāms nedaudz plānāks ozona slānis, attiecīgi zemi sasniegs intensīvāks ultravioletais starojums nekā parasti vasaras otrajā pusē, liecina ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes informācija.
 
15.jūl
Ir ogu laiks - tirgus letes pilnas gatavām ogām katrai gaumei. Nevienam nav noslēpums, ka svaigās dabas veltes ir bagātas ar mums tik nepieciešamajiem vitamīniem un tagad ir īstais laiks, lai to izmantotu sava organisma stiprināšanai. Taču - cik daudz ogu ieteicams apēst un ko vērtīgu tās sniedz mūsu organismam? Kuros gadījumos ogu patēriņu tomēr ieteicams ierobežot? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītā uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
15.jūl
Ja sākotnēji aptieka bija vieta, kur iegādāties zāles, un farmaceiti bija speciālisti, kas pārzina zāļu izgatavošanu, sastāvu, to pareizu lietošanu un iedarbību, tad mūsdienās aptiekas, farmaceitu un konsultantu kompetenču lauks ir būtiski paplašinājies. Farmaceiti un konsultanti lieliski pārzina arī skaistumkopšanas produktu klāstu. Katram ādas tipam un stāvoklim ir būtiski izvēlēties piemērotu kopšanu un kosmētiku, lai tā sniegtu vēlamo efektu.
 
14.jūl
Kaut gan jūlijā laikapstākļi bijuši mainīgi, karstai saulei mijoties ar lietus mākoņiem, vasara vēl aizvien ir pašā plaukumā. Un kas gan tas būtu par brīvlaiku bez peldēšanās? Lai bērnam atvieglotu peldapmācības procesu, tam jābūt jautram, papildinātam ar rotaļām un drošam, tādēļ esam apkopojuši pāris ieteikumus. Plašāk par to, kā bērnam iemācīt peldēt, stāsta fitnesa treneris, Rimi Bērniem eksperts Kārlis Birmanis.
 
14.jūl
95% Latvijas iedzīvotāju, kuriem ir bērni vecumā līdz 15 gadiem, mudina bērnus ievērot veselīga dzīvesveida pamatprincipus, taču ne vienmēr seko rezultāts – liecina mazumtirdzniecības nozares apskata "Maxima mazumtirdzniecības kompass" ietvaros veiktā pētījuma rezultāti.
 
13.jūl
Internetā var brīvi iegādāties teju visu - ne tikai apģērbu un saimniecības preces, bet arī medikamentus. Tas ir ērti un ātri, taču pircējiem jābūt ļoti uzmanīgiem, jo, saņemot nekvalitatīvas drēbes, cilvēks būs vīlies, bet neatbilstošas kvalitātes zāles vai pat skaistumkopšanas produkti var radīt nopietnas veselības problēmas. Par ko jāpārliecinās, lai internetā iegādātos reģistrētus un drošus bezrecepšu medikamentus, uztura bagātinātājus, medicīnas preces un kosmētiku, stāsta interneta aptiekas Apotheka.lv sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.
 
13.jūl
Šķiet, Latvijā vasaras nav iedomājamas bez pilsētu svētkiem, gadatirgiem un festivāliem. Šie pasākumi tradicionāli pulcē lielus cilvēku pūļus, tāpēc, apmeklējot tos ar bērniem, ir svarīgi savlaicīgi padomāt, kā novērst iespējamos drošības riskus. Mobilo sakaru operators BITE iniciatīvas “Drošība bērna acīm” ietvaros, sadarbojoties ar dažādu jomu ekspertiem, ir apkopojis 5 praktiskus padomus, kā parūpēties par bērnu drošību masu pasākumos.
 
13.jūl
Veselības aprūpes pakalpojumu grozi, kurus šonedēļ prezentēja Veselības ministrija (VM), nav izstrādāti, veicot apspriešanos ar mediķiem, apgalvoja Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) viceprezidente, ģimenes ārste Ilze Aizsilniece.
 
13.jūl
Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Vecāku padome aicina labklājības ministru Jāni Reiru pievērst uzmanību, lai grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” nepasliktinātu ilgstoši smagi slimu bērnu ģimeņu finansiālo stāvokli.
 
13.jūl
Sauļošanās, atspirdzinošu dzērienu baudīšana un atvaļinājumu sezona nav vienīgie plusi vasaras startam. Siltais laiks sniedz iespēju baudīt dažādas aktivitātes ārā, turklāt ne tikai dienas pirmajā pusē, bet arī patīkamajos, saulrieta izgaismotajos vakaros. Par to, kā interesanti un veselīgi pavadīt vakarus vasaras mēnešos, stāsta “Euroaptieka” farmaceite Ieva Zvagule.
 
13.jūl
E-veselības portāla darbība ir stabilizējusies, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
 
12.jūl
Kas ir veselīgāk – dušoties vai vannoties? Šis ir viens no jautājumiem, uz kuru nav oficiālas, nepārprotamas un zinātniski pamatotas atbildes, lai gan tas ticis analizēts no visdažādākajiem aspektiem.
 
12.jūl
Ja kāds, neraugoties uz silto laiku, dziesmu svētkiem, atvaļinājumu un vitamīnu pilniem dārziem, tomēr jūtas skumjš, kaut arī nekādas milzu likstas nav piemeklējušas, tad viņš šķiet neriktīgs līdzcilvēkiem, kuri līksmi bauda vasaru, un arī pats sev. Ja nomāktība ieilgst, protams, jāmeklē ārsta padoms, bet varbūt tai ir pavisam vienkāršs izskaidrojums.
 
12.jūl
Latvijā strauji pieaug jaunu cilvēku saslimstība ar ādas vēzi, sākot jau no 35 gadu vecuma, šodien kampaņas "Necepies!", kurā aicinās atbildīgi izturēties pret atrašanos saulē un solārijos, atklāšanā sacīja onkoloģe Dace Baltiņa.
 
12.jūl
Jaunajā vietnē rindapiearsta.lv salīdzinoši vienkārši ir iespējams noskaidrot, kur ir īsākās rindas pie speciālistiem un uz dažādiem izmeklējumiem.
 
12.jūl
«Atgūšanās no pēckrīzes lēmumiem veselības aprūpē hemofilijas pacientiem ir bijusi ļoti gausa un brīžiem jau likusies bezcerīga, jo ne tiesa, ne respektablas starptautiskās organizācijas nespēja pārliecināt par straujākiem uzlabojumiem,» Neatkarīgajai saka Latvijas Hemofilijas biedrības valdes priekšsēdētāja Baiba Ziemele. Taču tagad beidzot ir pieņemts hemofilijas pacientus ļoti iepriecinošs lēmums – kompensējamo zāļu saraksts ir papildināts ar jauniem medikamentiem, kā arī ir atcelts viens no pacientus diskriminējošiem ierobežojumiem.