Kultūra

SIMTGADI GAIDOT: Apauž dziesmu svētkus ne tikai Latvijā
7:12
13.jūl
Dziesmu svētki ir kļuvuši par vēsturi, smaidīgu cilvēku piepildītā Rīga sāk pamazām aizmir-sties, atgriezusies dzīve parastā. Mediji pilni, sociālie tīkli vēl pilnāki. Nu, protams, par prezidentu, viņa lapiņām un vēju. Kāds aizstāv, daudzi kritizē, bet situācija latviski absurda un veca kā atjaunotā Latvija. Palasot šo ņemšanos, redzams, ka politiskajā izpratnē neesam nekur daudz tālāk par kundzītēm, kas deviņdesmitajos gados balsoja par smukajām žaketēm.
 
13.jūl
XXVI dziesmu svētku goda virsdiriģents, mūzikas pedagogs, viens no zēnu koru kustības pamatlicējiem, arī starptautisko zēnu koru festivālu aizsācējs Latvijā Jānis Erenštreits stāsta Neatkarīgajai par dziesmu svētkiem, slavē katru dalībnieku un uzsver, ka koriem skolās nepieciešams savs statuss.
 
13.jūl
Kā vēsta Latvijas Televīzijas Kultūras ziņas, uz iespēju mācīties Latvijas Kultūras akadēmijas Jaunā Rīgas teātra jauno aktieru kursā pieteicies rekordliels jauniešu skaits – 280.
 
12.jūl
Maija Pohodņeva un Modris Pelsis šovasar atver savu jau ceturto kopīgi rakstīto trilleri. Tajā darbojas divi varoņi, kuru karjeras līkloči no ierakumu pretējās puses saveduši tos kopā visnotaļ neiespējamā misijā. Viņi ir profesionāli algotņi, slepkavas, kuri atrodas savu darba devēju varā. Šajā trillerī faktu un postpadomju realitātes ir daudz vairāk, nekā mēs to varētu vēlēties. Lasot ir vietas, kurās asinis stingst dzīslās. Arī darbības vide ir reāla, detaļas precīzas. Tomēr, ja sadomāsiet atkārtot romānā attēlotās darbības – jūs gaidīs vilšanās. Autori nepārkāpj žanra nerakstīto likumu un nepasniedz gatavas receptes, kā novākt oponentu tā, lai policija nevienu nenoķertu. Noteikti noķers, jo raksta lietpratēji. Modrim Pelsim ir viņa pieredze no policijas laikiem, Maija Pohodņeva – pazīstama kriminālziņu žurnāliste. Kopā viņi darbojas jau sen un izbaudījuši arī to, ko nozīmē cīnīties par otra dzīvību brīdī, kad oficiālā medicīna plāta rokas.
 
12.jūl
«Jūtamies pagodināti, ka ar savu koncertprogrammu esam izvēlēti atklāt Senās mūzikas festivālu, kas, kā jau katru gadu, piedāvā iespēju dzirdēt muzikāli augstvērtīgus māksliniekus vairākos koncertos, dāvājot senās mūzikas mīļotājiem īstus svētkus,» saka Elīna Šimkus. Šodien, 12. jūlijā, ar Elīnas Šimkus un senās mūzikas ansambļa Fantasia Ficta (Šveice) koncertu tiek atklāts 24. Starptautiskais senās mūzikas festivāls, kas līdz 14. jūlijam koncertos Rīgā un Rundālē piedāvās itāļu, vācu un angļu baroka mūzikas izmeklētākos opusus, kā arī spāņu un flāmu vecmeistaru darbus.
 
12.jūl
Piektdien, 13. jūlijā, pulksten 19 Rūjienas estrādē pirmizrādi piedzīvos jauna brīvdabas izrāde “Lielais loms”, kas tapusi pēc Annas Brigaderes lugas motīviem.
 
12.jūl
Sestdien, 14. jūlijā, no pulksten 16 līdz pat vieniem naktī senatnīgajā Dikļu pils parkā jau piekto gadu pēc kārtas notiks muzikāls un gastronomisks baudījums – Sajūtu festivāls, kas sola sniegt baudījumu visām maņām, bet apcerīgu mieru nodrošinās dabas tuvums.
 
11.jūl
Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, arī novados norisinās vietēji valsts simtgades projekti. Mārupes novadā tādu iniciējusi un realizē Tīrainē dzīvojošā māksliniece Ieva Caruka.
 
11.jūl
No 16. līdz. 22. jūlijam Ventspilī, Liepājā un Cēsīs notiks klasiskās mūzikas festivāls Šalc, kurā piedalīsies Eiropas un Latvijas labāko simfonisko orķestru izcilākie mūziķi.
 
10.jūl
Pēc raženās dziesmu svētku nedēļas ir atnācis atelpas brīdis. Ir laiks palūkoties, kas ir bijis skaists un paliekošs, kas – izmetams aizmirstībā. Ar Neatkarīgo savās pārdomās dalās Raimonds Pauls, Ojārs Spārītis un Ieva Akuratere.
 
9.jūl
Ar tautasdziesmu "Pūt, vējiņi" Andreja Jurjāna apdarē 16 500 koristu izpildījumā noslēgušies XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI deju svētki.
 
8.jūl
Svētdien, 8.jūlijā, Mežaparka lielajā estrādē ar koncertu "Zvaigžņu ceļā" izskanējuši XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki.
 
8.jūl
Nra.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīzijā aicina šovakar, 8. jūlijā no plkst. 19.45 tiešraidē no Mežaparka lielās estrādes ielūkoties vērienīgā XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku noslēguma koncerta "Zvaigžņu ceļā" aizkulisēs.
 
8.jūl
Latviešu kino studijas "Vertov" producētā režisora Vitālija Manska filma "Putina liecinieki" uzvarējusi starptautiskā festivāla "Karovi Varu" dokumentālo filmu konkursā, informēja Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa.
 
8.jūl
Pēc pusnakts ar 18 150 dejotāju kopīgu priekšnesumu noslēdzies viens no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku centrālajiem notikumiem - deju lieluzvedums "Māras zeme".
 
7.jūl
Deju lieluzvedums "Māras zeme" ir viens no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku centrālajiem un dalībnieku ziņā kuplākajiem notikumiem. Nra.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šovakar, 7. jūlijā no plkst. 21.45 tiešraidē no Daugavas stadiona ielūkoties uzveduma tapšanas aizkulisēs.
 
7.jūl
Daugavas stadionā šodien plkst.22 notiks otrais XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku lieluzvedums "Māras zeme", bet Mežaparka Lielajā estrādē plkst.20 izskanēs noslēguma koncerta "Zvaigžņu ceļā" ģenerālmēģinājums, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra Dziesmu svētku birojā.
 
6.jūl
Mūzas, kas atbild par grāmatu rakstīšanu un izdošanu, ir vēlējušās tā, ka šovasar neilgā laika posmā iznākušas vairākas vecmeistaru grāmatas, par kurām droši vien visai maz izpaudīsies kritiķi, tomēr, visticamāk, tās ar prieku lasīs daudzi viņu talanta cienītāji. Un kāpēc gan neizbaudīt to, ko mums dod dzīves gudri un daudz pieredzējuši prāti?