Laika apstākļi

Vakar, 19:31
Karstums turpināsies gan nedēļas otrajā pusē, gan jaunnedēļ, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.
 
Vakar, 8:45
Nedēļas otrajā pusē Latvijā būs vairāk mākoņu, daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss, karstuma mazināšanos veicinās arī jūras vējš, prognozē sinoptiķi.
 
Vakar, 8:02
Trešdien plkst.5 gaisa temperatūra Latvijā bija no +14,5 grādiem Zosēnos līdz +21,6..+21,8 grādiem Rīgā, Mērsragā un Kolkā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija. Rīts ir sauss un saulains, debesis pārsvarā skaidras. Pūš lēns līdz mērens ziemeļaustrumu vējš. Ūdens temperatūra upēs un ezeros no +17 līdz +25 grādiem. Ventā, Lielupē, Daugavā, Aiviekstē un Salacā ūdens temperatūra nav zemāka par +21 grādu un dažos upju posmos sasniedz +23..+25 grādus.
 
17.jūl
Nakts uz otrdienu jau plašākā valsts daļā bija tropiska - gaisa temperatūra saglabājās virs +20 grādiem, liecina meteoroloģiskā informācija. Vissiltākā nakts aizvadīta Rīgas centrā un Kolkā, kur gaisa temperatūra nenoslīdēja zemāk par +21 grādu. Valsts lielākajā daļā gaisa temperatūra saglabājās virs +17 grādiem, tomēr Pāvilostā un Zosēnos tā pazeminājās attiecīgi līdz +14 un +15 grādiem. Deviņos rītā visā valstī gaidāmi +22..+25 grādi.
 
16.jūl
Otrdien Latvijā gaiss sakarsīs līdz +28..+31 grādam, vien Rīgas jūras līča rietumu piekrastē gaisa temperatūra nepārsniegs +24..+26 grādus, prognozē sinoptiķi.
 
16.jūl
Šonedēļ, kad visā Latvijā valdīs tveice, mazākās cerības sagaidīt lietu būs Kurzemē, prognozē sinoptiķi.
 
16.jūl
Nakts uz pirmdienu vietām Rīgas jūras līča rietumu un dienvidu piekrastē, tai skaitā daļā galvaspilsētas, kļuvusi par pirmo tropisko nakti šogad - gaisa temperatūra nav noslīdējusi zemāk par +20 grādiem, liecina meteoroloģiskā informācija. Piecos rītā gaisa temperatūra Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +13,6 grādiem Pāvilostā un +14,0 grādiem Zosēnos līdz +20,2 grādiem Kolkā un Rīgā.
 
15.jūl
Šī nedēļa gaidāms silts, daudzviet pat karsts laiks, gaisa temperatūrai paaugstinoties līdz pat +30 grādiem, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
 
15.jūl
Karstums, kas valda Latvijā, tuvākajās dienās pastiprināsies, un ar nelielām atkāpēm tas var turpināties līdz pat augustam, liecina jaunākā "Global Forecast System" (GFS) prognoze.
 
15.jūl
Svētdien visā Latvijā gaidāma karsta diena. Atsevišķos valsts rajonos gaidāmas arī pērkona lietusgāzes, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
 
14.jūl
Svētdien Latvijā gaidāms saulaināks un par grādu karstāks laiks, bet būs arī lietus un negaisa mākoņi, prognozē sinoptiķi.
 
14.jūl
Tveice, kas valda Latvijā, saglabāsies ilgstoši, un pašreizējais karstuma vilnis būs viens no garākajiem pēdējo gadu laikā, liecina jaunākās laika prognozes.
 
14.jūl
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka šodien pēcpusdienā Latvijā gaidāms stiprs negaiss un krusa.
 
14.jūl
Sestdien Latvijā, starp mākoņiem karsējot saulei, gaisa temperatūra pakāpsies līdz +24..+28 grādiem, mazāka tveice saglabāsies piekrastē, prognozē sinoptiķi.
 
13.jūl
Sinoptiķis Jānis Trallis brīdina par iespējamiem lokāliem plūdiem Latvijā, ko var izraisīt spēcīgas lietusgāzes.
 
13.jūl
Šīs nedēļas nogalē Latvijā būs karsts laiks, daudzviet gaidāmas pērkona lietusgāzes, un nākamnedēļ tveice saglabāsies, lai gan tuvosies jauns ciklons, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.
 
13.jūl
Piektdienas rītā Latvijā ir pārsvarā mākoņains laiks, mazāk mākoņu saglabājas valsts ziemeļaustrumu daļā, liecina meteoroloģiskā informācija. Vietām līst un ir dūmaka. Ceturtdien lielākais nokrišņu daudzums reģistrēts Dobelē, kur tas sasniedza 21,5 milimetrus. Vismaz 15 milimetru nokrišņu bija arī Rucavā, Siguldā un Zvejniekciemā. Pērkona negaiss lielākoties skāra Zemgali un Dienvidkurzemi, kā arī Vidzemes dienvidrietumus. Piektdienas rītā valda lēns vējš un bezvējš. Gaisa temperatūra saullēktā bija +13..+18 grādu.
 
12.jūl
Ceturtdienas saullēktā gaisa temperatūra Latvijā bija no +10 grādiem Zosēnos, Vidzemes augstienē, līdz +17..+18 grādiem Kurzemes piekrastē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati. Deviņos rītā gaisa temperatūra sasniegs +18..+23 grādus. Valsts lielākajā daļā spīd saule, vietām to aizsedz mākoņi. Bez nokrišņiem. Pūš lēns austrumu vējš.
 
11.jūl
Trešdienas rītā mākoņi daļēji sedz Latviju, nav ievērojamu nokrišņu, vietām izklīst migla un daudzviet spīd saule, liecina meteoroloģiskā informācija. Pūš viegls austrumu, ziemeļaustrumu vējš. Minimālā gaisa temperatūra naktī bija +10..+16 grādu. Deviņos rītā gaiss iesils līdz +17..+21 grādam.
 
10.jūl
Otrdienas rītā Latvijā ir daļēji mākoņains laiks, bez ievērojamiem nokrišņiem, liecina meteoroloģiskā informācija. Vietām izklīst migla. Vēja praktiski nav. Minimālā gaisa temperatūra naktī bija +9..+15 grādu. Deviņos rītā gaiss iesils līdz +15..+20 grādiem.
 
8.jūl
Pirmdien Latvijā būs vairāk mākoņu un vietām - galvenokārt valsts austrumu pusē - īslaicīgi līs, prognozē sinoptiķi.
 
8.jūl
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka nākamajā nedēļa Latvijā gaidāms vasarīgi silts laiks, tomēr darba nedēļas otrajā pusē Latvijas teritoriju šķērsos plaša nokrišņu zona, nesot stipru lietu un pērkona negaisu.