\\Sports
Kuriozais Latvijas futbols: Kausa fināls atcelts nenostiprinātu vārtu dēļ
 
©sportacentrs.com/ LFF

Latvijas kausa sievietēm finālspēle nenotiks, šodien portāla Sportacentrs.com pārstāvjiem apstiprināja LFF. Iecavā paredzēto spēli nevarēja aizvadīt nesagatavotā stadiona dēļ, taču spēles pēkšņai pārcelšanai uz Arkādija stadionu Rīgā nepiekrita „Liepājas” komanda. Citu datumu šai spēlei atrast, visticamāk, neizdosies, un kausa fināls gluži vienkārši paliks neizspēlēts.

Latvijas kausa izcīņas finālā sievietēm iekļuva „Rīgas Futbola skolas” komanda un „Liepāja”. Rīgas futbolistes kausu bija ieguvušas četras reizes pēc kārtas, bet „Liepāja” finālā spēlēja trešo reizi. Abas komandas kausa izcīņā iesaistījās no ceturtdaļfināla, turnīra gaitā pārliecinoši nokārtojot savu vietu finālā.

Tas, kas parasti ir viens no sezonas lielākajiem notikumiem attiecīgo komandu dzīvēs un vietējā sieviešu futbolā vispār, proti, Latvijas kausa finālspēle, šoreiz absolūti izgāzās, turklāt ne jau spēles kvalitātes dēļ. Spēle nemaz nenotika. Šobrīd tās oficiālais statuss ir „Atcelta”, un maz iespēju, ka to varētu pārcelt uz citu laiku aizpildītā rudens kalendāra dēļ.

Finālspēle bija paredzēta Iecavas stadionā, kurš atklāts pavisam nesen - 2014. gadā. Tas bija LFF izraudzīts neitrāls laukums, nevis kādas finālistes mājas stadions, un burtiski pirms paša spēles sākuma izrādījās, ka stadionā nav nostiprināta vārtu konstrukcija. Attiecīgi spēles laukums neatbilda oficiāla mača reglamentam, un šādos apstākļos spēles norise netika atļauta.

Organizētāji ātri piedāvāja jaunu risinājumu - 16:00 aizvadīt spēli Arkādija stadionā Rīgā (50 kilometru attālumā no Iecavas). Šāds spēles laiks gan nebija iespējams „Sportacentrs.com TV”, spēles tiešraides nodrošinātājam, un tika panākta vienošanās par spēles sākšanu 17:00. Taču liepājnieces, kuras jau tā bija mērojušas garu ceļu no savas pilsētas uz Iecavu, nebūt nebija sajūsmā par spēles pārcelšanu uz citu vietu un tik vēlu laiku, un labi saprotamu iemeslu dēļ atteicās no spēles pārcelšanas.

Par mača likteni, visticamāk, spriedīs Disciplinārlietu komisijā, kurai teorētiski būs iespējas piešķirt kādai komandai tehnisko uzvaru, taču nav šaubu, ka "Liepājai" netrūks argumentu, ar ko pamatot spēles neaizvadīšanu citā laukumā un citā vietā.

Lai nu kā, bet Latvijas kauss sievietēm līdz ar to, visticamāk, paliks neizspēlēts organizatorisku problēmu dēļ.