Trešdiena, 8.maijs

redeem Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Pļaviņam/Točam pārliecinoša uzvara

© cev

Eiropas čempionātu pludmales volejbolā ļoti sekmīgi turpina Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs. Otrajā mačā latvieši ar 2-0 (21:15, 21:12) sakāva čehus Vaclavu Berciku un Janu Dumeku.

Pļaviņš un Točs turnīru sāka ar pārliecinošu uzvaru pret norvēģiem Matiasu Berntsenu un Hendriku Molu. Otrie pretinieki bija čehi Vaclavs Berciks un Jans Dumeks, pret kuriem latvieši spēlēja sezonas sākumā, uzvarot sīvā cīņā ar 2-0 (25:23, 23:21). Čehi Eiropas čempionātu sāka ar zaudējumu krieviem Oļegam Stojanovskim un Igoram Veļičko.

Spēli labi sāka Pļaviņš un Točs, iegūstot divu punktu pārsvaru. Pie trīs punktu pārsvara izdevās tikt pēc Toča bloka (9:6). Čehi uzreiz divus punktus atspēlēja, bet pirms tehniskā pārtraukuma Berciks izsita bumbu autā, ļaujot latviešiem atjaunot trīs punktu vadību (11:8). Pēc tehniskā pārtraukuma pie tīkla turpināja valdīt Točs, ar diviem blokiem palielinot rezultāta starpību līdz pieciem punktiem (15:10). Turpinājumā Latvijas pludmales volejbolisti pārliecinoši noturēja pārsvaru, neesot tālu no tā, lai to palielinātu arī līdz septiņiem punktiem. Galu galā uzvara setā ar 21:15.

Otro setu ar diviem punktiem sāka Latvijas duets, bet pēc tam izvirzījās vadībā ar 4:1. Arī nākamajās izspēlēs Točs dominēja pie tīkla, palielinot rezultāta starpību līdz pieciem punktiem (7:2). Čehi ne uz brīdi neatgriezās spēlē, turpinot iet lielākos mīnusos. Līdz tehniskajam pārtraukumam Pļaviņš un Točs palielināja pārsvaru līdz septiņiem punktiem (14:7). Pēc pārtraukuma Latvijas pludmales volejbolisti tika pie vēl trīs punktiem pēc kārtas, droši soļojot pretī vēl vienai pārliecinošai uzvarai. Mačs noslēdzās ar rezultātu 2-0 (21:15, 21:12).

Līdz ar to rīt Pļaviņš un Točs cīnīsies par uzvaru grupā pret krieviem Stojanovski un Veļičko, kuri arī pirmajās divās spēlēs izcīnīja divas uzvaras.