Svarīga informācija māmiņām: Stradiņa slimnīcā varēs veikt grūtniecības novērošanu
 
©F64 Photo Agency

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Prenatālās diagnostikas nodaļa paplašina savu sniegto pakalpojumu loku un piedāvā fizioloģiski noritošas grūtniecības novērošanu sertificētas vecmātes uzraudzībā. Profesionāli un pieredzējuši speciālisti novēros mazuļa attīstību un sievietes veselību visu grūtniecības periodu.

Prenatālās jeb pirms dzimšanas diagnostikas mērķis ir agrīni un precīzi noteikt augļa attīstību un iespējamās problēmas grūtniecības laikā. Stradiņa slimnīcai ir ilglaicīga pieredze grūtniecības novērošanā pacientēm ar nopietnām organisma sistēmu slimībām un grūtniecības sarežģījumiem, un šobrīd ir rastas iespējas veikt arī bez sarežģījumiem noritošas grūtniecības novērošanu.

“Mūsu Prenatālās diagnostikas nodaļa apvieno augstākās kvalitātes tehnoloģijas, manipulācijas un speciālistus. Aicinām sievietes izmantot iespēju novērot grūtniecību sertificētas vecmātes uzraudzībā un pieredzējušas komandas vadībā mūsu centrā. Esam gandarīti, ka konsultācijas un izmeklējumi varēs noritēt moderni aprīkotās telpās jaunuzceltajā slimnīcas korpusā”, aicina Prenatālās diagnostikas nodaļas vadošā ārste ginekoloģe un sertificēta ultrasonogrāfijas speciāliste ginekoloģijā un dzemdniecībā Zane Krastiņa.

Raitis Plauks/ F64 Photo Agency

Pieņemšana uz konsultācijām, kā arī pirmā, otrā un trešā trimestra augļa ultrasonogrāfijas skrīninga izmeklējumiem notiks jaunajā korpusā Sievietes un bērna veselības klīnikas ambulatorajos kabinetos. Lai pierakstītos, jāzvana uz Slimnīcas vienoto pacienta pieraksta tālruni 67069280.

Prenatālās diagnostikas nodaļā veic kardiotokogrāfiju - augļa sirdsdarbības pierakstu ar analīzi, lai precizētu augļa labsajūtu, pirmā, otrā un trešā trimestra augļa ultrasonogrāfijas skrīningu, pirmā trimestra ģenētisko skrīningu, veicot augļa ultrasonogrāfisku izmeklēšanu zema ģenētiskā riska grupas grūtniecēm, sniedz eksperta konsultācijas un ultrasonogrāfisku izmeklējumu ar riska pārrēķinu FMF (Fetal Medicine Foundation) programmā vidēji augsta un augsta ģenētiskā riska grupas grūtniecēm, veic ultrasonogrāfiju ar doplerometriju (asins plūsmas virziena un ātruma noteikšana) grūtniecēm ar paaugstinātu asinsspiedienu, cukura diabētu vai aizdomām par augļa augšanas aizturi, kā arī veic invazīvas prenatālās diagnostikas metodes - horija bārkstiņu biopsiju vai amniocentēzi, augļa ģenētisko patoloģiju noteikšanai. Tāpat centrā veic rēzus negatīvu grūtnieču, kurām konstatētas anti-eritrocitārās antivielas, novērošanu, imunoglobulīna (Sol. Rhesonativ) ievadi rēzus negatīvām pacientēm, ārējā augļa apgrozījumu, intrauterīnas asins transfūzijas auglim rēzus izosensibilizētas grūtniecības gadījumā.