Praktiski

14.jūl
Kā zināms, pavisam nesen Latvijā ieviesti jauni sodi par pārkāpumiem ceļu satiksmē. Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis raidījumam "Zebra" atklāj, par kādiem pārkāpumiem autovadītāji tiks sodīti visbargāk.
 
6.jūl
Kāds autovadītājs auto ekspertam un raidījuma "Zebra" vadītājam Paulam Timrotam vaicājis, kā tad vislabāk ietaupīt degvielu.
 
24.jun
Vairums (65%) Latvijas iedzīvotāju pauž gatavību kļūt par galvotāju citas personas kredītam gadījumā, ja saņemtu šādu lūgumu, - liecina Swedbank Finanšu institūta veiktā aptauja. Lai gan šāda rīcība ir apsveicama dažādās krīzes situācijās vai gadījumos, kad tas skar pašus tuvākos līdzcilvēkus, liela daļa iedzīvotāju līdz galam neizprot galvotāja atbildības līmeni saistību uzņemšanās brīdī un tādējādi pakļauj sevi finansiālu problēmu riskam.
 
24.jun
Jebkurš cilvēks savu pēdējo gribu par to, kā būtu sadalāma viņa manta un īpašumi pēc nāves, var paust testamentā. Latvijā pie zvērinātiem notāriem to dara vidēji 3 000 cilvēku katru gadu. Tā kā mūsu valstī testaments joprojām var tikt sastādīts un glabāts arī mājās, reālais cilvēku skaits, kas rakstiski atstāj informāciju par savu pēdējo gribu, ir daudz lielāks.
 
18.jun
Grilēt var dažāda veida gaļu, zivis, dārzeņus un pat augļus, bet katram no šiem produktiem izteiktu garšu var piešķirt ar dažādām šķidrajām un sausajām marinādēm, kā arī BBQ mērcēm, rosina AS Santa Maria sabiedriskās ēdināšanas daļas vadītāja Sanda Stalbova.
 
18.jun
Gaidot uz pārmaiņām izglītībā, arī paši vecāki ik dienas var palīdzēt vairot bērnu zināšanas un prieku mācīties. Praktiskos ieteikumos, kā to vislabāk izdarīt, dalās trīs “Iespējamās misijas” skolotājas - latviešu valodas un literatūras skolotāja Līga Sudare, dabas zinību skolotāja Laura Riekstiņa-Zauska un ekonomikas un sociālo zinību skolotāja Antoņina Nenaševa.
 
15.jun
Izlaidumi, ceļojumi, festivāli, ballītes un pārgājieni - vasarā netrūkst skaistu mirkļu, kurus nevēlamies palaist garām vai aizmirst. Lai skaisti iemūžinātu savus piedzīvojumus un dalītos tajos ar draugiem un ģimeni, ir vērts padomāt par viedtālruņa papildināšanu ar dažādiem aksesuāriem, tā pārvēršot telefonu par visnotaļ cienījamu foto ierīci.
 
30.mai
Valsts ieņēmumu dienests (VID) vērš uzmanību, ka nekustamā īpašuma pārdošana ir viens no gadījumiem, kad fiziskai personai var būt jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis 20% apmērā no saņemtā ienākuma. Tādēļ pirms jebkādiem darījumiem ar nekustamo īpašumu aicinām konsultēties VID un noskaidrot, vai konkrētajā situācijā nodoklis ir jāmaksā, kā tas aprēķināms un kāds ir tā samaksas termiņš.
 
10.okt 2014
«Šovasar nomainīju ūdens skaitītājus dzīvoklī. Tā kā grasījos remontēt virtuvi un bija bojāts ūdens krāns, krietni ilgi nelietoju ūdeni virtuvē. Liels bija mans un santehniķa pārsteigums, kad, pieslēdzot ūdeni, karstā ūdens skaitītājs negriezās, bet aukstā ūdens skaitītājs sāka skriet atpakaļ,» stāsta rīdziniece Gunta.
 
10.okt 2014
Rīgā šajās dienās uzsākta apkures sezona, bet jaunums ir tāds, ka apkure netiek pieslēgta vienlaikus, piemēram, visām SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) apsaimniekotajām mājām.
 
21.mai 2014
Durbenieki Mudīte un Jānis Spāģi teic, ka dārzs nav tapis izrādīšanai citiem, bet savam priekam. Darbs gan ieguldīts milzīgs, līdz ar brikšņiem apaugušu teritoriju izdevies pārvērst skaistā zonā.
 
20.mai 2014
Negaisa izraisīto bojājumu dēļ bez elektrības padeves otrdienas vakarā ir vairāk nekā 20 000 mājsaimniecību, aģentūru LETA informēja AS "Sadales tīkli" preses sekretāre Ilze Rubene.
 
20.mai 2014
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina cilvēkus sagatavoties spēcīgajām vēja brāzmām un atgādina par drošu rīcību negaisa laikā, lai pasargātu sevi un apkārtējos no tā radītajiem postījumiem.
 
19.mai 2014
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ceturtdien, 22.maijā, plkst.10 uz trim minūtēm visā Latvijā iedarbinās trauksmes sirēnas, aģentūru LETA informēja VUGD sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Šembele.
 
19.mai 2014
Veicot 118 solārija pakalpojuma sniedzēju plānveida kontroles visā valsts teritorijā, 93 gadījumos jeb 79% Veselības inspekcija (VI) pērn konstatējusi dažādus pārkāpumus.
 
19.mai 2014
Pēc karstas nedēļas nogales un šīs nedēļas pirmajām dienām gaisa temperatūra nedaudz pazemināsies, taču ar jaunu sparu karstuma atgriešanās gaidāma nedēļas nogalē, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.
 
19.mai 2014
Jaundzimušo bērnu ārste Ilze Eglīte ar vīru Jāni pirms septiņiem gadiem nolēma uzsākt savas mājas būvniecību Valmierā. Ģimene no divistabu dzīvokļa uz jauno mājvietu pārcēlusies tikai nedaudz vairāk kā pirms mēneša.
 
18.mai 2014
AS "Sadales tīkls" aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un ievērot drošību negaisa laikā, kas, iespējams, šonakt sasniegs Latviju.
 
18.mai 2014
Trīs dažādu salātu receptes, kuros izmantoti rabarberi.
 
18.mai 2014
Šodien Latvijā gaidāmas pērkona lietusgāzes, vietām tās būs stipras, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.
 
17.mai 2014
Iesaka restorāna Vincents šefpavārs Mārtiņš Rītiņš.
 
16.mai 2014
Dārza gliemeži nespēj atrast atpakaļceļu, ja tos aiznes vai aizmet vismaz 20 metru attālumā, noskaidrojuši britu pētnieki.