Ekonomika

12:50
Vairāk nekā puse (52%) Latvijas iedzīvotāju savā dzīves laikā ir nokļuvuši situācijās, kurās viņiem būtu noderējis finansiāls atbalsts jeb apdrošināšana, liecina Swedbank aptaujas dati*. Visbiežāk iedzīvotāji piedzīvojuši likstas ar automašīnu (30%), ilgstošu darba nespēju dēļ slimības (29%) vai traumas (22%), kā arī kaimiņu izraisītas likstas mājoklī (23%). Taču tikai 39% no iedzīvotājiem šādās situācijās ir bijuši apdrošināti. Pārējiem finansiālos zaudējumus nācies segt pašiem vai meklēt aizdevumu.
 
10:10
Karu, cita veida vardarbības un vajāšanu dēļ piespiedu pārvietošana pērn pasaulē sasniegusi jaunu līmeni jau piekto gadu pēc kārtas, un pārvietoto personu skaits pasaulē pagājušajā gadā pieaudzis līdz 68,5 miljoniem, otrdien paziņoja ANO Bēgļu aģentūra (UNHCR).
 
9:35
Zemgales rajona tiesā Jelgavā iesniegts būvkompānijas SIA "Skonto būve" maksātnespējas pieteikums, liecina Maksātnespējas administrācijas publiskotā informācija.
 
6:30
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.
 
5:30
Degvielas cenas gada laikā pieaugušas aptuveni par piektdaļu, liecina Neatkarīgās pētījums. Visvairāk sadārdzinājusies dīzeļdegviela. Tās cena gada laikā kāpusi par 22 centiem litrā.
 
5:00
Valdības izveidotā domnīca ar ambiciozo nosaukumu «Darba grupa elektroenerģijas obligātā iepirkuma maksāšanas sistēmas atcelšanai» realitātē nevar piedāvāt tādu risinājumu, lai valsts neiekļūtu dārgās tiesvedībās uz daudziem gadiem un komplektā vēl nesaņemtu neoficiālas sankcijas no Eiropas Komisijas par klimata mērķu neizpildi. Saskaņā ar pašlaik spēkā esošajiem normatīviem un izsniegtajām enerģijas ražošanas licencēm Latvijas iedzīvotājiem par OIK ir jāsamaksā vēl pusotra miljarda eiro. 1,8 miljardi jau samaksāti.
 
Vakar, 21:13
Latvijas iedzīvotāju noskaņojums ir būtiski pasliktinājies, atzina "Baltic International Bank" korporatīvās komunikācijas vadītāja Teika Lapsa, atsaucoties uz jaunākā "Baltic International Bank Latvijas barometra" pētījuma datiem.
 
Vakar, 14:14
Latvijas Banka samazinājusi iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstā 4,1% līdz 3,9%, teikts centrālās bankas publiskotajā jaunākajā "Makroekonomisko norišu pārskatā".
 
Vakar, 13:56
Tuvākās nedēļas laikā restorānu tīklā "Vairāk saules" varētu uzstādīt visus trūkstošos kases aparātus, aģentūrai LETA prognozēja uzņēmuma pārstāve Laura Minskere.
 
Vakar, 12:50
Vācijas autobūves koncerna "Volkswagen" struktūrvienības "Audi" vadītājs Ruperts Štadlers aizturēts krimināllietā par dīzeļautomašīnu dzinēju kaitīgo izmešu rādītāju falsificēšanu, pirmdien paziņoja prokuratūra.
 
Vakar, 12:38
Īrijas zināšanas var palīdzēt atrast ceļus un palīdzēt radīt priekšnoteikumus, kā aicināt tautiešus atgriezties Latvijā, pēc tikšanās ar Īrijas prezidentu Maiklu Danielu Higinsu sacīja Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
 
Vakar, 10:40
Akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži” (LVM) šomēnes valsts budžetā iemaksājusi miljardo eiro kopš aktīvas saimnieciskā darbības sākšanas 2000. gadā. Miljardais eiro iemaksāts, veicot 38 miljonu eiro maksājumu valsts budžetā par 2017. gadu.
 
Vakar, 7:35
Pirmdienas rīts Latvijā ir pārsvarā saulains, bet Kurzemē mākoņi daļēji sedz debesis un vietām īslaicīgi līst, tai skaitā nolijis Liepājā, liecina meteoroloģiskā informācija. Dažviet izklīst migla. Pūš lēns vējš un ir bezvējš. Gaisa temperatūra piecos rītā bija +9..+15 grādu, Kurzemes rietumu piekrastē un daļā Rīgas +15..+17 grādu. Valsts centrālajā un austrumu daļā jau deviņos rītā gaidāmi +20..+23 grādi.
 
Vakar, 5:30
Pēc vairāku dienu piespiedu pārtraukuma restorāni Vairāk saules atsākuši darbu. Rīdzinieki un pilsētas viesi, kas ar nepacietību bija gaidījuši šā restorānu tīkla atvēršanos, steidza iegriezties Vairāk saules ēdināšanas vietās. Daudzi no viņiem bija paņēmuši līdzi simboliskas dāvaniņas viesmīļiem, kuriem nācās piedzīvot kratīšanu.
 
17.jun
Nesamērīgās obligātā elektroenerģijas iepirkuma izmaksas kopš rudens ir kļuvušas par vienu no skaļākajiem politiskajiem skandāliem. Līdz ar vainīgo meklēšanu, notiek arī mēģinājumi pielikt punktu OIK sistēmai. Valdības darba grupas eksperti nu jau atzīst, ka sistēmu atcelt nav iespējams, vēsta raidījums "Nekā personīga". 
 
17.jun
Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju jeb 55% aptaujāto joprojām kopējo situāciju valstī vērtē kā sliktu, liecina 89.Eirobarometra aptaujas dati.
 
16.jun
Kapitālsabiedrību, kurās Veselības ministrija (VM) ir valsts kapitāla daļu turētāja, vadītāju atalgojums svārstās no 2000 līdz 8000 eiro, liecina valsts amatpersonas ieņēmumu deklarācijās paustais un publiski pieejamā informācija.
 
16.jun
Rudzu maizes patēriņš samazinās, bet saglabāt rudzu maizi kā iedzīvotāju ikdienā uzturā lietotu produktu ir valstisks uzdevums, intervijā teica graudu pārstrādes uzņēmuma AS "Rīgas dzirnavnieks" ģenerāldirektore Anita Skudra.
 
16.jun
Uzņēmums "Vēl Vairāk Saules" ir iegādājies jaunus kases aparātus un sestdien, 16.jūnijā, restorāni atsākuši darbu.
 
16.jun
Šā gada pavasarī komunikācijas aģentūras A.W.Olsen & Partners veiktais pētījums norāda, ka Latvijā tikai 5% Instagram lietotāju vecumā no 18 līdz 35 gadiem neiegādājas produktus par kuriem raksta influenceri. "Turklāt 39% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka bieži un pat ļoti bieži iegādājas produktus, par kuriem savos ierakstos raksta influenceri," stāsta A.W.Olsen & Partners projektu vadītāja Marija Vorkule.
 
16.jun
Viļņā un Tallinā aizvadītajā darba nedēļā samazinājušās degvielas cenas, bet Rīgā tās bijušas stabilas, liecina apkopotie dati.
 
16.jun
Kamēr Latvijā lauksaimniekus satrauc ilgstošais sausuma periods, tikmēr lauksaimnieki Lielbritānijā satraukušies, ka latviešu strādnieki sākuši migrēt uz fermām Nīderlandē un Vācijā.