Politika

Provizoriskie rezultāti: Turcijas prezidenta vēlēšanās visvairāk balsu Erdoanam
Vakar, 20:05 2
22.jun
Kratīšanai izdotais Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš (ZZS) neatklāj, vai tagad kļuvis par aizdomās turēto, bet aizvadīto nakti raksturo kā "neaizmirstamākos saulgriežus mūžā".
 
22.jun
Latvijā tā varētu būt jauna tradīcija – bīskaps, kurš dod svētību jaunajam Valsts prezidentam, pēc laika par tādu kļūst pats. Partijas Saskaņa dome ir apstiprinājusi emeritēto jeb amatu atstājušo baptistu bīskapu Pēteri Sproģi kā Valsts prezidenta amata kandidātu, kā arī pirmo numuru Vidzemes sarakstā 13. Saeimas vēlēšanās.
 
22.jun
Opozīcijā ilgus gadus strādājusī, bet nu cerot spert milzu soli pretim valdošajai koalīcijai, Saskaņa gandrīz nokomplektējusi savus leģionāru pulkus. Tās ēnu kabinetā pietrūkst vien trīs amatu kandidātu, bet vēlēšanu apgabalu sarakstos nepieciešamas vien niecīgas izmaiņas.
 
22.jun
Saeimas pavasara sesijas pēdējā sēdē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, kas šonedēļ jau lūdza parlamenta atļauju aizturēt pie frakcijām nepiederošo deputātu Artusu Kaimiņu, lūdza atļauju veikt kratīšanu Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāta īpašumā. Tiek pieļauts, ka deputāts ļaunprātīgi izmantojis dienesta stāvokli.
 
22.jun
Pēc jaunākajiem publiski pieejamajiem datiem, 74% valsts iedzīvotāju neuzticas Saeimai. Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzskata, ka pie tā vainīga pati Saeima, kas nespēj ar sabiedrību runāt tai saprotamā valodā. Šādu viedokli prezidents pauda Saeimas pavasara sesijas pēdējās sēdes uzrunā, kurā pauda arī vieglu kritiku tieslietu un ekonomikas ministram.
 
22.jun
Galvenie vēlēšanu izaicinājumi ir viltus ziņas, vēlēšanu procesa diskreditēšana un kiberuzbrukumi, intervijā telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" teica Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.
 
22.jun
Piektdien stājušies spēkā Eiropas Savienības (ES) muitas tarifi, kurus bloka dalībvalstis apstiprinājušas kā atbildi uz ASV piemērotajiem tarifiem no ES importētajam tēraudam un alumīnijam.
 
22.jun
Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien salīdzināja Eiropā pieaugošo nacionālismu un noskaņojumu pret imigrantiem ar "lepru".
 
22.jun
Lai gan deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšana notika it kā pēc sliktākajām KNAB tradīcijām – maksimāli publiski un vietā, kur žurnālistu koncentrācija ir valstī visaugstākā – Saeimas ēkā, plenārsēdes laikā, citādi nemaz nevarēja, jo, lai uzsāktu kādas kriminālprocesuālas darbības pret deputātu, vispirms deputātiem bija jānobalso, ka viņi šīs darbības pret savu kolēģi atļauj veikt.
 
22.jun
Šodien noslēdzas Saeimas pavasara sesija.
 
22.jun
Saeimas deputātam Askoldam Kļaviņam (ZZS) oficiāli nepieder un arī lietošanā nav nevienas automašīnas, liecina amatpersonas pagājušā gada amatpersonas deklarācija.
 
21.jun
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzskata, ka Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš (ZZS), ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokļi, radījis būtisku kaitējumu Saeimas budžetam.
 
21.jun
Pazīstamo Krievijas politologu, rakstnieku un publicistu, kādreizējo TV Doždj galveno speciālistu Staņislavu Belkovski sastopu Vecrīgā, kafejnīcā Doma dārzs, kur viņš labprāt piekrita sarunai ar Neatkarīgo.
 
21.jun
Sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa" satiksmes ministra amata kandidatūrai virzīs kādreizējo "Vienotības" politiķi Anriju Matīsu, bet izglītības un zinātnes ministres amatam - bijušo Izglītības un zinātnes ministrijas darbinieci Eviju Papuli, šodien pēc partijas valdes sēdes žurnālistiem oficiāli paziņoja partijas līderis Nils Ušakovs.
 
21.jun
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Likteņdārza likumu, nostiprinot likumā iespēju valstij piešķirt naudu Likteņdārza projektam.
 
21.jun
Saeimas deputāta un partijas "KPV LV" līdera Artusa Kaimiņa aizturēšana ir atbildīgo institūciju solis, veicot izmeklēšanu, un nevar būt saistīta ar politisko izrēķināšanos, uzskata Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
 
21.jun
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas paredz virkni izmaiņu, tomēr deputāti noraidīja ierosinājumu liegt nedzemdējušam sievietēm ziedot olšūnas.
 
21.jun
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien nolēma turpināt piemērot drošības līdzekli - apcietinājumu, nereģistrētā veidojuma "Nepilsoņu kongress" (NK) vadītājam Aleksandram Gapoņenko.