Atklāti lielākie Latvijas nodokļu parādnieki; līderim 58,8 miljoni eiro

Scanpix
  • Scanpix
1 / 1

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) šodien publicētajā nodokļu parādnieku sarakstā ir iekļauti 52 909 parādnieki, kuru parāds sasniedz 1,202 miljardus eiro.

Ņemot vērā nodokļu maksātāju lielo interesi, VID no šodienas atsāka publicēt nodokļu parādnieku sarakstu, kas ir pieejams VID tīmekļa vietnē un tajā var atrast ikvienu saimnieciskās darbības veicēju, kā arī juridisku personu, kurai šā gada 7.maijā ir izveidojies nodokļu parāds, kas lielāks par 150 eiro.

Tāpat kā pērn septembrī, kad pēdējo reizi tika publicēts lielāko nodokļu parādnieku saraksts, arī maijā saraksta līderis ir mobilo telefonu vairumtirdzniecības uzņēmums SIA "Tendem Neman", kura parāds pieaudzis no 43,742 miljoniem eiro septembrī līdz 58,818 miljoniem eiro šogad maijā.

"Tendem Neman" vienīgais īpašnieks ir Lietuvas pilsonis Nikolajs Siņagins. Atbilstoši VID lēmumam kompānijas saimnieciskā darbība pērn februārī apturēta, bet 2017.gada 4.aprīlī pieņemts lēmums par saimnieciskās darbības izbeigšanu.

F64

Otrajā vietā sarakstā iekļauts Latvijā nereģistrēts uzņēmums "Polietica Plastic SETR" ar 28,134 miljonu eiro parādu.

Trešajā vietā ir kokmateriālu un būvmateriālu vairumtirdzniecības starpnieks SIA "Ormus" ar 20,998 miljonus eiro lielu nodokļu parādu. Uzņēmums jau 2015.gada 15.augustā izslēgts no pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistra.

Ceturtajā vietā ir SIA "Elektrolats" ar 17,269 miljonu eiro parādu, uzņēmuma saimnieciskā darbība ar VID lēmumu izbeigta 2016.gada 28.novembrī.

Piektajā vietā ar 11,474 miljonu eiro nodokļu parādu ir bronzas stieņu un cauruļu ražotāja SIA "Bebriko Ltd", kurai 2015.gada decembrī pasludināta maksātnespēja.

Sestajā vietā ir SIA "Eco Tyre Baltics" ar 10,72 miljonu eiro parādu, septītajā - SIA "Evixom" ar 10,008 miljonu eiro parādu, astotajā - SIA "Reneprint" ar 8,56 miljonu eiro parādu, devītajā - AS "Krāsainie lējumi" ar 8,395 miljonu eiro parādu, bet desmitajā - SIA "Membrant" ar 7,715 miljonu eiro parādu.

"Kā iestāde mēs vēlamies sabiedrībai nodrošināt maksimālu caurspīdīgumu. Gan uzņēmējiem būs vieglāk noskaidrot, kāda situācija ar nodokļu parādiem ir potenciālajiem sadarbības partneriem, gan arī privātpersonām būs pieejama ērta iespēja apskatīties, kādā situācijā atrodas uzņēmums, no kā tiek saņemts pakalpojums," skaidroja VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

Savukārt, VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktore Santa Garanča aicināja uzņēmējdarbības veicējus nokārtot parādsaistības, ja tie nevēlas tapt iekļauti un publiskoti sarakstā. Lai nenonāktu publiskoto nodokļu parādnieku vidū, Garanča aicināja arī turpmāk nekavēt noteiktos maksājumu samaksas termiņus, kā arī nepieciešamības gadījumā izmantot nodokļu likumos paredzētās iespējas veikt labprātīgu nokavēto nodokļu maksājumu samaksu.

Saraksts tiks aktualizēts reizi mēnesī. Jaunākā informācija liecina, ka patlaban valstī ir apmēram 120 000 parādnieku.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pērn rudenī VID pārtrauca publiskot lielāko nodokļu parādnieku sarakstu.

"Atsaucoties uz to, ka Latvijas Republikas normatīvajos aktos nav ietverta prasība apkopot un publiskot nodokļu maksātāju sarakstu, kurā norādīti nodokļu maksātāji, kas valstij parādā lielas nodokļos nesamaksātas summas, no 2016.gada novembra dati šādā dalījumā netiks publiskoti," bija teikts VID mājaslapā publicētajā paziņojumā.

Pēdējo reizi lielāko nodokļu parādnieku saraksts tika publicēts 2016.gada 19.septembrī.

Komentāri [45]

 
v
Acīmredzami ka daudzi parādnieki ir paši Saeimas un pašvaldības deputāti, VID un muitas darbinieki,tāpēc jau lietas labā nekas netiks darīts.
16.maijs 2017, 19:48 Atbildēt
lapa
trukst nodokla par svaiga gaisa elposanu. bet driz bus , jo krievi tacu uzbruk , lidmasinas lido un kugi peld.
16.maijs 2017, 13:58 Atbildēt
miks
Izskatas ka Latvija ir lejputrija nodoklu nemaksatajiem.Kapec VID uzkraj astronomisku paradu,bet jau pasa sakuma nesledz tadu firmu darbibu.Kapec nebloke banku kontus.10 miljardus jau norakstija nenomaksatos nodoklus.Vai tad maciba nebija.Kapec vienkarsam stradniekam tiesu izpilditajs sledz pieeju kontam par kautkadiem 300 eiro,bet sitie nemaksataji maksa kadam no VID darbiniekiem,jeb ekonomiskajajai policijai.Cita izskaidrojuma te nav.
15.maijs 2017, 21:36 Atbildēt
Skatīt visus 45 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!