Uz diviem gadiem iesaldēs kadastrālās vērtības

F64
  • F64
1 / 1

Saeima ceturtdien, 18.maijā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, kas paredz vēl līdz 2020.gadam iesaldēt nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības.

Saskaņā ar likuma izmaiņām 2014.gadā apstiprinātā kadastrālo vērtību bāze, kas bija spēkā 2016. un 2017.gadā, tiks piemērota arī 2018. un 2019.gada kadastrālo vērtību aprēķinam. Tādējādi saistībā ar plānotajām nodokļu politikas izmaiņām plānots novērst nekustamā īpašuma pieaugumu tuvākajos gados.

Grozījumi arī nosaka, ka zemei, kuras lietošanas mērķis ir dzīvojamā apbūve (individuālā un daudzdzīvokļu) un kurai reģistrēts apgrūtinājums - kultūras piemineklis -, aprēķinot kadastrālās vērtības 2018. un 2019.gadam piemēro koeficientu 0,7.

F64

Normu, kas paredz kadastrālo vērtību bāzi izstrādāt atbilstoši situācijai nekustamā īpašuma tirgū pirms pusotra gada, piemēros tikai, izstrādājot kadastrālo vērtību bāzi 2020.-2023.gadam.

Vienlaikus paredzētas arī vairākas atkāpes no šīs kārtības, atsevišķu kadastrālo vērtību zonām un ēku tipiem nākamajos gados tomēr paredzot kadastrālās vērtības pieaugumu. Vērtības kāpums skartu ēkas, kas pirmreizēji ekspluatācijā nodotas pēc 2000.gada 1.janvāra. Kadastrālās vērtības pieaugums jaunajām ēkām plānots, jo patlaban kadastra vērtība tām nereti ir būtiski zemāka nekā tirgus vērtība - vidēji sasniedzot tikai 39 procentus no tirgus vērtības. Savukārt padomju laikā būvētām ēkām kadastra vērtība vidēji ir daudz tuvāka tirgus vērtībai.

Līdztekus Valsts zemes dienestam līdz nākamā gada 30.martam jānovērš konstatētās nepilnības un jāizstrādā uzlabojumi kadastrālās vērtēšanas metodikā.

Likuma grozījumi arī noteic, ka turpmāk kadastrālo vērtību bāzi izstrādās un apstiprinās valdība reizi četros, nevis divos gados, kā tas ir patlaban.

Tāpat likuma grozījumi arī ļaus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā novērst vairākas praksē atklātas problēmas, kas saistītas ar kadastra objektu reģistrāciju vai to datu aktualizāciju Kadastra informācijas sistēmā.

Komentāri [12]

 
bobs
ta ir mulasanas uz vietas,cilvekam jadreb par savu nekustamo ipasumu vel divi gadibagatniekiem ar 7 gulaistabam u..t.. tas pats kas nabagam!
18.maijs 2017, 15:18 Atbildēt
Tirgus vērtība
kopš Kalvīša 2008 gada treknās krīzes īpašumu vērtība ir kritusies 5 reizes. Attiecīgi būtu jāsamazina arī kadastrālā vērtība.
18.maijs 2017, 15:08 Atbildēt
Antiņš
Kā var iesaldēt kadastra vērtību ēkai, ja katru gadu tā nolietojas, līdz nonāk sabrukšanas stāvoklī un sabrūk, jeb nodeg?
18.maijs 2017, 14:32 Atbildēt
Skatīt visus 12 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!