Uz lielā ekrāna varēs vērot pasaules mēroga mākslas izstādes
 
©Publicitātes foto

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un tā Ārzemju mākslas departaments Mākslas muzejs Rīgs Birža jau trešo sezonu sadarbībā ar SIA “Forum Cinemas” kinoteātri “Kino Citadele” cikla “Izstādes uz kino ekrāna” ietvaros piedāvā mākslas mīļotājiem un kino cienītājiem iespēju uz lielā ekrāna redzēt pasaules mēroga izstādes, ielūkojoties vadošo muzeju un galeriju darbības aizkulisēs.

Šoreiz tas būs ceļojums 19. un 20. gadsimta mijas mākslas pasaulē ar sešām pieturvietām, kura laikā caur slaveno gleznotāju Vinsenta van Goga, Eduāra Manē, Kloda Monē, Edvarda Munka un Anrī Matisa daiļradi atklāsies apbrīnojami dzīvesstāsti.

20. jūlijā plkst. 19.20 interesentu uzmanībai tiks piedāvāta filma “Vincent Van Gogh: A New Way of Seeing” (2015), aicinot ieskatīties unikālajā Vinsenta van Goga muzeja Amsterdamā krājumā un izstādē, kas bija veltīta 125. gadadienai kopš ievērojamā mākslinieka aiziešanas mūžībā. Vinsenta van Goga (Vincent Willem van Gogh, 1853-1890) dramatiskā biogrāfija un visiem tik labi zināmie darbi filmā atspoguļoti vēl nebijušā rakursā.

Nākamā izstāde uz lielā ekrāna “Manet: Portraying Life” (2013) norisināsies 3. augustā plkst. 19.00 un sniegs izdevību pabūt pirmajā izcilā franču meistara Eduāra Manē (Édouard Manet, 1832-1883) portretu glezniecībai veltītā retrospekcijā Londonas Karaliskajā mākslas akadēmijā. Filmā varēs gan redzēt, kā izstāde tapa, gan dzirdēt dažādus viedokļus par šo modernās mākslas tēvu.

Filmas “I, Claude Monet” (2017) seanss gaidāms 17. augustā plkst. 19.00. Tā būs brīnišķīga iespēja ieraudzīt vienu no pasaulē populārākajiem māksliniekiem citā gaismā un iepazīties ar Kloda Monē (Claude Monet, 1840-1926) personīgajām domām un emocijām, uzzināt viņa daiļrades filozofiju. Stāsts tiks balstīts uz vairāk nekā 2 500 gleznotāja rakstītām vēstulēm, kas ļaus dziļāk saprast meistara personību, atklāt viņu kā uzņēmēju un mīlētāju.

 
Turpinājumu lasi nākošajā lapā