Ģimenes ārsti trešdien uz vienu dienu pārtrauks streiku

F64
  • F64
1 / 1

Trešdien, 12.jūlijā ģimenes ārsti uz vienu dienu pārtrauks streiku, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) valdes loceklis Pauls Princis.

Viņš informēja, ka streika komiteja izsludinājusi akciju "Valdība vilcinās - ārsti dara", kuras laikā trešdien tiks uz dienu pārtraukts streiks.

Tādēļ visi streikojošie ārsti tiek lūgti sniegt valsts apmaksātos pakalpojumus noteiktā kārtībā un aicināt apmeklēt ārstu sociāli neaizsargātās un trūcīgās personas.

Šādi ģimenes ārsti vēloties pateikt paldies pacientiem par atbalstu, laikā, kad valdība vilcinoties pieņemt ārstu prasības, teica Princis.

Kā ziņots, Valdība šodien cer panākt vienošanos ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju (LLĢĀA) par lauku ģimenes ārstu dalības izbeigšanu streikā.

Vakar koalīcijas partneri vienojās rakstiski apliecināt iepriekš pausto LLĢĀA prasību par veselības nozares finansējuma pieaugumu. Tomēr vēl vakar vakarā koalīcijas partneri saskaņoja apņemšanos, bet pēc tam, kad būs visu partneru paraksti, dokuments tiks nosūtīts LLĢĀA.

Jau ziņots, ka, pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, 3.jūlijā plkst.12 vairāk nekā 600 ģimenes ārsti sāka streiku, solot, ka tas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām.

Viena no ģimenes ārstu prasībām ir palielināt patlaban noteikto kapitācijas naudas maksājumu par 30%, savukārt Veselības ministrija piedāvājusi palielināt kapitācijas naudā iekļauto darba algu. Ģimenes ārstam nav tikai darba alga par ārstniecisko darbu, bet ģimenes ārsts ir arī prakses vadītājs, tāpēc kapitācijas naudā iekļauti arī dažādi administrācijas izdevumi. Šī iemesla ģimenes ārstiem svarīgi, lai tiek palielināta visa kapitācijas nauda.

Tāpat VM un ģimenes ārstu domas atšķiras jautājumā par reformā iekļauto ieceri veidot kopprakses. LĢĀA vadītāja skaidroja, ka šādu kopprakšu veidošana nozīmēs dežūras vakara stundās un brīvdienās, kas mainīs visu līdzšinējo darba modeli.

Komentāri [2]

 
Gunita
Ar e-veselibu jau ļoti efektīvi stāda ģimenes ārsti laukos ārpus Rīgas. Manu kolēģu pieredze, kas nav deklarēti Rīga, bet ģimenes ārste palīdz arī no 200km attālumā. Rīgā manai ģimenes ārstei pat dators nav, acīmredzot sistēma ārstiem finansiāli neizdevīga.
11.jūlijs 2017, 10:24 Atbildēt
Kaut kas tur nav tīri
Par ko īsti streiko - par lielāku naudu. TAs saprotams. Bet nav īsti vienprātības , cik tad vajag vairāk, jo visi tomēr nestreiko. Šeit nav rakstīts, bet saprotu arī ka streiko, lai neliktu e-veselības sistēmā strādāt, jo tad pārāk labi viss būs pārredzams. Vai par tiem 30% kaut kas kļūs labāk saprotams un nokļūšana vajadzības gadījumā pie ārsta būs vienkāršāka - ne nez vai.
11.jūlijs 2017, 10:01 Atbildēt

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!