Sākta parakstu vākšana par smilšu, nevis sāls izmantošanu ielu kaisīšanā

F64
  • F64
1 / 1

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana par smilšu, nevis sāls izmantošanu ielu kaisīšanā. Ierosinājuma autors uzsver, ka pilnīgi nekaitīgu pretapledošanas materiālu nav, taču smiltis mazāk bojā apavus un automašīnu virsbūves nekā sāls.

Tāpat smiltis, atšķirībā no sāls, nerada kairinājumu mājdzīvnieku ķepām. Lai samazinātu izmaksas, sāli varētu joprojām izmantot uz lieliem autoceļiem un ārpus pilsētām, taču apdzīvotās vietās, kurās uzturas daudz cilvēku, kā primārais materiāls būtu izmantojamas mazāk kaitīgās smiltis, rosināts iniciatīvā.

Komentāri [6]

 
diana
sen jau vajadzēja,ko mainīt!arī apavi bojājas,un ja vēl slinki sētnieki,kas nenotīra sniegu,bet ieber tajā sāli,tad izveidojusies pļura visu saēd!!!
13.marts, 22:40 Atbildēt
Aha
Padomju laikos jau savilaik vienu brīdi praktizēja smilšu kaisīšanu. Beidzās ar neko. Kad redzētu, kas notiek ar automašīnām, kuras apaug ar ledainiem, nekūstošiem smilšu stalaktītiem, tad tādas muļķības vairs nerunātu.
14.marts, 8:54 Atbildēt
Yes
Lai ielās sētnieki vispirms šķūrē sniegu, kā tas bija Ulmaņa un padomju laikos, un automašīnas izved. Tikai te tūlīt protestēs šizofrēniķi, kas no tā visa nevarot naktīs gulēt.
13.marts, 17:14 Atbildēt
nē nē
smiltis arī nevajag, slikti, vajag samaltu granītu, ko pēc tam savāc un noliek glabāties noliktāvā, tā dara Somijā, Vācijā un kur tik vēl nē
13.marts, 16:29 Atbildēt
haha
Un kad Tev paprasīs par to visu arī naudu, vairs nevajadzēs neko. Būs labi, kā ir.
14.marts, 8:52 Atbildēt
vendetta
Uz ārpilsētu ceļiem var kaisīt ar smiltīm vai smalkām granīta šķembām,bet ne pilsētā,kur viss kaisāmais materiāls nonāks kanalizācijas sistēmā to aizsprostojot. Varētu jau kaisīt ari ar cukuru,jo tas ir atzīts par veselībai kaitīgu.
14.marts, 13:59 Atbildēt

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!