Noraida aizstāvju lūgumu Osinovska krimināllietu nodot izskatīšanai Igaunijā
©Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Limbažu rajona tiesa noraidīja Igaunijas miljonāra uzņēmēja Oļega Osinovska aizstāvju lūgumu sadalīt krimināllietu un daļu par viņu nodot izskatīšanai Igaunijas tiesā, līdz ar to nākamā Osinovska un "Latvijas dzelzceļš" (LDz) bijušā vadītāja Uģa Magoņa kukuļošanas lietu turpinās skatīt 2018.gada 15.janvārī.

Tiesnesis lēmumu pamatoja ar to, ka lielākā daļa liecinieku atrodas Latvijā tādēļ būtu apgrūtināta viņa nokļūšana uz Igaunijas tiesu.

Pirms lēmuma pieņemšanas Magoņa advokāts Jānis Rozenbergs norādīja tiesai, ka aizstāvība neiebilst pret kriminālprocesa sadalīšanu un Osinovska lietas nodošanu Igaunijas tiesai.

Arī prokurore norādīja, ja tas veicinās tiesas gaitu, tad lietas nodošana Igaunijas tiesai būtu jāvērtē tiesai.

F64

Tiesa patlaban izskata jautājumu par drošības līdzekļa maiņu Magonim. Viņa aizstāvība lūdz atcelt aizliegumu tikties ar Osinovski, kā arī aizliegumu izbraukt no valsts.

Jau ziņots, ka Limbažu rajona tiesa šodien nesāka izskatīt bijušā Magoņa kukuļošanas lietu, jo uz krimināllietas izskatīšanu nebija ieradies AS "Skinest Rail" pārstāvis.

Osinovska advokāte Jeļena Kvjatkovska tiesai lūdza izdalīt Osinovska kriminālprocesu atsevišķā tiesas procesā un nosūtīt to Igaunijas tiesai, jo noziedzīgais nodarījums veikts Igaunijas teritorijā.

Kvjatkovska norādīja, ka izdalīšanas gadījumā Osinovskis tāpat paliks liecinieka statusā Magoņa lietā, taču nebūs spiests ierasties uz katru tiesas sēdi no Igaunijas.

Pirms tiesas sēdes gan Magonis, gan Osinovskis savu vainu inkriminētajos pārkāpumos noliedza.

2015.gada vasarā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizdomās par kukuļošanas noziegumiem aizturēja toreizējo LDz valdes priekšsēdētāju Magoni.

Aizdomās par kukuļa došanu tika turēts Osinovskis. Pērn jūlijā Ģenerālprokuratūra pret Magoni sāka kriminālvajāšanu par aptuveni 500 000 eiro liela kukuļa pieņemšanu, savukārt par šī kukuļa došanu tika sākta kriminālvajāšana pret Osinovski.

Portāls "Diena.lv" iepriekš ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar "LDz ritošā sastāva servisa" daudzmiljonu iepirkumu - četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Osinovskim piederošā uzņēmuma "Skinest".

Magonim KNAB aizliedzis izbraukt no valsts, ieņemt LDz valdes priekšsēdētāja amatu un tikties ar konkrētiem cilvēkiem, aģentūrai LETA iepriekš apliecināja Magoņa advokāts Jānis Rozenbergs. Personas, ar kurām Magonim aizliegts tikties, advokāts atturējies minēt.

Osinovska advokāts Saulvedis Vārpiņš iepriekš skaidroja, ka Osinovskis vainu viņam inkriminētajā korupcijas noziegumā neatzīst. Uzņēmējs nenoliedz, ka devis naudu Magonim, taču tam esot bijis pavisam cits mērķis.

Gadu pēc Magoņa aizturēšanas nu jau no amata atbrīvotais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs žurnālam "Ir" paziņoja, ka viņam piedāvāts vienu miljonu eiro liels kukulis, lai Magoņa kriminālprocess tiktu pārkvalificēts no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, par ko likumā paredzēts daudz maigāks sods. Izmeklēšanu par kukuļa piedāvāšanas faktu Jurašam KNAB sācis šā gada sākumā.

Magoņa advokāts Jānis Rozenbergs un Osinovska aizstāvis Vārpiņš iepriekš aģentūrai LETA norādījuši, ka viņu klienti nav piedāvājuši kukuli Jurašam.

 
Komentāri 1 Skatīt [1]
Skatīt komentārus [1]