No mājām ar varu izlikts kārtējais pensionārs ar invaliditāti; šoreiz ēku vēl arī nojauc

Ekrānšāviņš
  • Ekrānšāviņš
1 / 1

Jelgavas novada Kalnciemā no patvaļīgi uzbūvētas dzīvojamās mājas likumsargiem nācies ar varu izlikt tās pensionētos iemītniekus, informējusi LTV Panorāma.

Līdzīgi kā nesenajā gadījumā Imantā, arī šeit mājas iemītnieku Genādiju Borisanu un Valentīnu Rudenko, kā arī viņu iedzīvi, policijai nācies izlikt ar varu.

Rudenko notikuma vietā neslēpa emocijas, pārmetot pašvaldībai ''vardarbīgu izturēšanos'': ''Lūk, tā ir tā vasarnīca, 24 kvadrātmetri. Maza mājiņa - 24 kvadrātmetri. Kāpēc viņi to lauž, kāpēc... Nav nekā tāda, ka man būtu jāizvācas. Es visu laiku eju pie domes, lai legalizē būvi. Visu laiku ir spēcīgas lietavas, bet te nekas neslīkst. Viņi speciāli te izveidoja applūstošo zonu.''

Pēc iemītnieku izlikšanu, ar ekskavators palīdzību tika nojaukta arī 28 kvadrātmetrus lielā ēka. Jelgavas novada pašvaldība to dēvē par bezprecedenta gadījumu Latvijā, jo patvaļīgas būvniecības rezultātu parasti jādemontē pašam tās īpašniekam.

Jāatzīmē, ka notikušais ir kulminācija konfliktam, kas aizsācies jau 2009.gadā. Domstarpības visu šo gadu garumā risinātas tiesā, līdz 2014.gadā atzina, ka taisnība ir pašvaldības pusē un īpašniecei deviņu mēnešu laikā ēku jānojauc.

Rudenko lēmumu nav ņēmusi vērā, piedevām liekot burtiskus šķēršļus piekļuvei pie ēkas.

Visa problēma slēpjoties tajā, ka ēka uzbūvēta Lielupes aizsargjoslā un to apdraud plūdi. Šo gadu garumā sievietei piedāvāti dažādi kompromisi, tomēr Rudenko tos nav vēlējusies uzklausīt, sniedzot priekšroku agresijai un draudiem. Saistībā ar draudiem arī ticis pieņemts lēmums neatklāt uzņēmumu, kurš nojauca ēku.

Pašvaldībai notikušais kopumā izmaksājis vismaz 10 tūkstošus eiro, ko spiesta kompensēt būs nojauktās ēkas īpašniece Rudenko.

Komentāri [86]

 
Es
Vai tiešām bija jāsagaida rudens,ziema lai izliktu šos cilvēkus zem klajas debess??Kaut kāds barbarisms,un ko par šādu izlēcienu teiks liela kaiņvalsts,kas par mazākiem mēsliem metas savu tautiešu aizstāvībā???Vēl jo vairāk,ka tepat aiz žoga stāv lielais karaspēks,kam padod tikai mazo pirkstiņu,ieganstu,Lai kādi ļaudis,vismaz to atlikušo mazumiņu mūža nogalē varēja ļaut nodzīvot.Necilvēcigi,ir lielākas nelikumības kuras amatpersonas laiž gar ausīm.
13.oktobris 2017, 23:44 Atbildēt
dusmiga
Pareizi un saka krievi,ka latviesi ir fasisti! Es jau pat no latviesiem saviem baidos,patiesi!
12.oktobris 2017, 23:56 Atbildēt
Uldis
Ja es godīgi, par godīgi pirktiem materiāliem varu sev uzcelt mājiņu, vienalga, sakrīt virsū badakāši un grib, lai es tiem maksāju visādus nodokļus. PAR KO??? VIŅI MAN NEKO NEPALĪDZĒJA!!! Tā nav viņu zeme!!! Viņi to radīja Dieva vietā???
12.oktobris 2017, 20:02 Atbildēt
Vērmanis
Tieši tā!
12.oktobris 2017, 20:15 Atbildēt
Sencis
Viņi jūtās ka izredzētie un pārējie ir kalpi kurus var aptīrīt gaišā dienas laikā .
14.oktobris 2017, 14:44 Atbildēt
Skatīt visus 86 komentārus >

Kriminālziņas Vairāk >

Kaut kas traks!