Pasludināts lēmums lietā, kad mātei aizliedza būt klāt 12 gadus vecās meitas operācijā

Solvita Olsena /F64
  • Solvita Olsena /F64
1 / 1

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa atzinusi, ka, liedzot mātei atbalstīt bērnu ķirurģiskas manipulācijas laikā Stomatoloģijas institūtā, ir aizskartas bērna tiesības, un nolēmusi piedzīt 500 eiro lielu morālā kaitējuma kompensāciju par šo aizskārumu, otrdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Kā vēstīja raidījums, šis spriedums ir precedents, ar kuru noteikts, ka vecākiem ir tiesības būt klāt bērna operācijā, ja gaidāmā manipulācija nav pārāk smaga. Savukārt smagu operāciju gadījumā vecākiem jābūt pēdējiem, ko bērns redz, ieslīgstot narkozes miegā, un pirmajiem, ko ierauga pamostoties.

Juristes Solvitas Olsenas tobrīd 12 gadus vecajai meitai Stomatoloģijas institūtā bija plānota neliela operācija, taču mātei neļāva palikt kabinetā pie bērna. Olsena nepiekrita atstāt bērnu vienu, bet ārsts atteicās veikt manipulāciju. Tiesas spriedumā teikts, ka tādējādi ir pārkāptas bērna tiesības un to aizskārums jākompensē arī ar 500 eiro morālā kaitējuma kompensāciju.

"Bērnu ārstēšanai vienmēr ir jāsaņem vecāku piekrišana, bērna viedoklis ir jāuzklausa, un vecākiem ir tiesības būt klāt," pēc sprieduma akcentēja Olsena.

Sev nelabvēlīgo tiesas spriedumu Stomatoloģijas institūtā nekomentēja, vien norādīja, ka vecāki drīkst atrasties ārsta kabinetā, izņemot kādas konkrētas manipulācijas, kad ārsts var palūgt atstāt telpu.

Olsena raidījumam skaidroja, ka arī Latvijā ikvienam bērnam ir tiesības slimnīcā just vecāku atbalstu, ja vien viņš pats to vēlas. Tas skarot gan vieglas manipulācijas, gan smagas operācijas vispārējā narkozē.

Komentāri [16]

 
Morra
Manuprāt, šeit nav stāsts par bērna spēju panest šādas manuipulācijs bez vecāku atbalsta, bet par mediķu tiesībām atteikties tās veikt vecāku klātbūtnē. Ja tā nav operācija, bet vienkārša manipulācija bez narkozes, tad grūti pamatot, kāpēc lai vecāki nebūtu klāt. Bērni ir dažādi, ar dažādu veselību, un dažreiz tas vienkārši ir objektīvi nepieciešams. Protams, katram kokam divi gali, arī vecāki savas tiesības mēdz izmantot ne tais svētākos nolūkos.
Vakar, 22:51 Atbildēt
Dido
Piedodiet, bet, kas tas par vārdu “manipulācija”?? Varbūt “procedūra” skanētu labāk? Un domāju, ka vecākiem nevajag atrasties operācijas zālē.
14.marts, 15:46 Atbildēt
Es ar domāju, ka vecākiem nav jābūt klāt.
It sevišķi gripas laikā.
15.marts, 11:43 Atbildēt
DipadaDo
Vēl gripu zobā ielaidīs
Vakar, 22:54 Atbildēt
Jānis
Gudri vecāki citu pmācīānā-kā kolotājiem viņu izlaisto pupsīti audzināt un mācīt,tagad,kā ārstam jāārstē Vienīgi galīgi neprašas bērna veidošanā par cilvēku
14.marts, 15:27 Atbildēt
Skatīt visus 16 komentārus >

Kriminālziņas Vairāk >

Kaut kas traks!