Laika apstākļi

13.mai
Svētdien daudzviet Latvijā pārspēts 13.maija maksimālās gaisa temperatūras rekords, tajā skaitā labots šī datuma nacionālais rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.
 
13.mai
Meteoroloģiskā vasara, kas Latvijā iestājās šajā nedēļā, neatkāpsies arī tuvākajās diennaktīs, taču tās raksturs mainīsies, liecina sinoptiķu prognozes.
 
13.mai
Svētdien un pirmdien Latvijā gaidāms stiprs karstums, brīdina Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.
 
11.mai
Šonedēļ Latvijā iestājusies meteoroloģiskā vasara, un tās pirmajā nedēļas nogalē saglabāsies sauss un saulains laiks, prognozē sinoptiķi.
 
11.mai
Skaidra laika un bezvēja apstākļos gaisa temperatūra vietām Austrumlatvijā piektdienas saullēktā pazeminājusies līdz +2..+4 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Zemākā gaisa temperatūra reģistrēta Madonā, savukārt augstākā - Liepājas ostā, kur nakts gaitā nav kļuvis vēsāk par +16 grādiem. Arī citviet Kurzemes rietumos gaisa temperatūra nav noslīdējusi zem +14..+15 grādiem.
 
10.mai
Ceturtdienas rītā Latvijā saglabājas zems gaisa mitrums un skaidras debesis, liecina meteoroloģiskā informācija. Pūš lēns līdz mērens austrumu vējš. Gaisa temperatūra saullēktā no +6 grādiem dažviet valsts austrumos līdz +14..+15 grādiem Liepājā.
 
9.mai
Saulainai un siltai darba nedēļai Latvijā sekos vasarīga nedēļas nogale, prognozē sinoptiķi.
 
9.mai
Saskaņā ar provizorisku informāciju meteoroloģiskā vasara dažās Latvijas pilsētās iestājusies jau pirmdien, 7.maijā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati. Par meteoroloģisko vasaru Latvijā dēvē periodu, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra ir vismaz +15 grādu. 7.maijs vairākās novērojumu stacijās provizoriski bija šī perioda pirmā diennakts.
 
8.mai
Otrdienas rītā Latvijā ir saulains laiks, mākoņu pavisam maz, arī vēja tikpat kā nav, liecina meteoroloģiskā informācija. Gaisa temperatūra saullēktā no +3 grādiem dažviet piekrastē līdz +10 grādiem Rīgas centrā un vietām citās pilsētās. Piecos rītā zemākā gaisa temperatūra bija +2,9 grādi Ainažu novērojumu stacijā. Deviņos rītā gaiss sasils līdz +12..+17 grādiem.
 
7.mai
Pirmdienas rītā Latvijā saglabājas pārsvarā skaidras debesis, atsevišķās vietās ir migla, liecina meteoroloģiskā informācija. Vēja tikpat kā nav. Gaisa temperatūra saullēktā +2..+7 grādi, Rīgā līdz +9 grādiem. Deviņos rītā gaiss iesils līdz +12..+15 grādiem. Rīgā saulains rīts, bez vēja. Lai gan pilsētas centrā un ostā gaisa temperatūra naktī nenoslīdēja zemāk par +9 grādiem, starptautiskajā lidostā gaiss saullēktā atdzisa līdz +4 grādiem.
 
6.mai
Pirmdien visā Latvijā saglabāsies sauss un saulains laiks, gaiss kļūs par trim grādiem siltāks, prognozē sinoptiķi.
 
6.mai
Jau pirmdien, 7.maijā, visā Latvijā, izņemot piekrasti, saule gaisu sasildīs līdz +20..+23 grādiem, un silts laiks varētu turpināties vairāk nekā desmit dienas, vēsta pašreizējā "Global Forecast System" prognoze.
 
6.mai
Svētdienas rītā teju visā Latvijā ir skaidras debesis, vietām izklīst migla, liecina meteoroloģiskā informācija. Pūš lēns vējš, daudzviet saglabājas bezvējš. Gaisa temperatūra saullēktā bija 0..+6 grādi, par grādu siltāks vietām Rīgā. Lielākā salna reģistrēta Vidzemes augstienē.
 
30.apr
Aprīļa pēdējās dienas pēcpusdienā Latgales dienvidos gaiss sasilis līdz +25 grādiem, un tā ir augstākā gaisa temperatūra valstī kopš 2017.gada 31.augusta, liecina meteoroloģiskā informācija.
 
30.apr
Pirmdienas vakarā un naktī uz otrdienu daudzviet Latvijā īslaicīgi līs, vietām iespējams pērkona negaiss, stiprs lietus un migla, prognozē sinoptiķi.
 
30.apr
Pirmdienas pēcpusdienā lielā Latvijas daļā gaisa temperatūra pakāpsies virs +20 grādiem, Daugavpilī iespējami pat +25 grādi, un tik silts laiks Latvijā nav bijis kopš pagājušā gada vasaras, liecina meteoroloģiskā informācija.
 
29.apr
Naktī uz pirmdienu, iestājoties bezvējam un pazeminoties gaisa temperatūrai, daudzviet Latvijā veidosies migla, prognozē sinoptiķi.
 
29.apr
Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) publicētā laika prognoze, tad aprīļa pēdējās dienās un arī maija sākumā Latvijā ieplūdīs siltākas gaisa masas.
 
28.apr
Svētdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +17..+21 grādam, vēsāks laiks saglabāsies daļā piekrastes, prognozē sinoptiķi.
 
28.apr
Agrā sestdienas rītā Daugavpils novērojumu stacijā termometra stabiņš noslīdēja līdz nulles atzīmei, citviet valstī minimālā gaisa temperatūra bija +1..+6 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Sestdienas rītā Latvijas debesis aizvien vairāk aizklāj mākoņi, vietām Kurzemē gaidāms neliels lietus. Pūš lēns līdz mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš.
 
20.apr
Nākamajā nedēļā laikapstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība, tādēļ bieži līs un pūtīs brāzmains vējš, dienas būs visai drēgnas, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un "Global Forecast System".
 
20.apr
Agrā piektdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā noslīdējusi līdz 0..+6 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. 0..+1 grāds reģistrēts daudzviet Vidzemē, kā arī Liepājas apkaimē. Redzamība miglā vietām nepārsniedz 400 metru. Mākoņu daudzums neliels.