Naktī daudzviet stipri lijis; pamatīgas lietusgāzes gaidāmas arī šodien

Mārtiņš Zilgalvis/ F64 Photo Agency
  • Mārtiņš Zilgalvis/ F64 Photo Agency
1 / 1

Piektdien lielākajā Latvijas daļā gaidāms lietus un pērkona negaiss, vietām arī stipras lietusgāzes un krusa, liecina prognozes.

Austrumu, dienvidaustrumu vējš dienas laikā iegriezīsies no dienvidiem, brāzmās 10-14 metri sekundē, negaisa laikā iespējamas stiprākas brāzmas.

Maksimālā gaisa temperatūra +19..+24 grādi.

Rīgā starp mākoņiem brīžiem uzspīdēs saule. Dienas gaitā brīžiem gaidāms lietus un pērkona negaiss. Maksimālā gaisa temperatūra ap +23 grādiem.

LVĢMC

Eiropas eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs (ESTOFEX) brīdina, ka daļā Latvijas, Igaunijas, kā arī Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas šodien saglabāsies labi apstākļi, lai lokāli veidotos bīstamas laika parādības. Baltkrievijā, Ukrainā un Krievijā pastāv augsts negaisa vētru risks, bet Latvijā, galvenokārt Vidzemē, iespējams sevišķi stiprs lietus.

Vakar Daugavpilī nokrišņu daudzums sasniedza 35 litrus uz kvadrātmetru jeb aptuveni pusi no mēneša klimatiskās normas, savukārt Lietuvas galvaspilsētā Viļņā diennakts nokrišņu daudzums sasniedza 64 litrus uz kvadrātmetru, kas ir gandrīz visa mēneša norma. Rīta pusē nolija 45 litri uz kvadrātmetru, bet vakarā jauns negaiss atnesa vēl 19 litrus. Sinoptiķi dati liecina, ka naktī visvairāk lijis Vidzemē un Latgalē.

Komentāri [0]

 

Reģionos Vairāk >

Kaut kas traks!