Māte stāsta briesmīgus atgadījumus, kas notikuši bērnudārzā Ozolniekos

pixabay.com
  • pixabay.com
1 / 1

"Kad bērna uzvedība kļuva nesaprotama, bērns kļuva nervzos, raudulīgs, nesaprotamas skumjas, pilnīgs protests un histērijas ieejot dārziņā, protams sāku pievērst tam padziļinātu uzmanību - kas tur notiek!" internetā raksta kāda māmiņa ar notiušo bērnudārzā Ozolnieku novadā.

"Fakts paliek fakts, kāda cita bērna mamma apliecina, ka audzinātāja izved bērnu garderobē un tur atsāj vienu bez uzraudzības! Sākotnēji audzinātāja melo - kad apstiprinas fakts, ka kāda cita mamma redzēja - audzinātājai atbildes uz to nav. Izrādās par šo faktu zin vēl kāds pieaugušais kas ir bērnudārza darbinieks - bet klusē! Vadītājas rīcība šajā situācijā - sākotnēji kā parasti - bērni melo, bērni izdomā, vecāki piekasīgi! Šoreiz nācās vadībai atzīt ka rīkojušies slikti, jo kāda cita mamma bija to apliecinājusi!

Un tad, kas zem tā visa dziļāk, jo protams pēc šādiem audzinātāju patvaļīgiem soda mēriem pret bērniem, pievēršu stingru uzmanību. Vadītāja bez vecāku atļaujas ved bērnus savā kabinētā, mistiskas pāarunas ar bērnu, tad vēl ir bijušas frāzes, ka aizslēgs druvis un nelaidīs āra! Rezultāts - bērnam par to histērija, bailes, nevēlēšanās doties uz dārziņu.Vadītāja par to klusēja, runāja tad kad to pastāstija bērns!

Vēl kāda cita situācija - kad vedot bērnu uz dārziņu, pa grupas logu redzu (citā grupā), stāv puisītis un raud, lācītis rokā, - audzinātāja rausta aiz pleca bērnu un saka ''aizver muti'' (divgadnieku grupiņā).

Cita situācija - audzinātājas nevar pastāstīt, kad bērns guvis kādus savainojumus, nekad pašas nepasaka, tas spilgti izpaužas bērnu laukumā, kur audzinātājas bērnus nepieskata, jo ir aizņemtas ar personīgu lietu runāšanu stāvot aplītī, bērniem ir uzgrieztas muguras, un tai pat laikā neredz ka aiz muguras bērni kaujas.

Interesantas lietas bērns stāsta - audzinātāja liek stāvēt pie staba grupas vidū, un citam bērnam liek iet stāvēt toletē!To ka bērniem liek sēdēt tolētē par nepaklausību, ir teikusi arī cita mamma, ka bērns par tādu lietu stāstijis. Protams audzinātājas taču visu noliedz.

Tad kā tas nākas - ka divi dažādi bērni izdomā vienu un to pašu pasaciņu? Audzinātāja apgalvo ka bērni visu melo un izdomā!

Vēl kāda cita situaciija - bērns sudzas ka audzinātāja visu laiku skaļi kliedz!
Bērnu raustīšanu un purināšanu aiz rokas vai pleca, to esmu vairākkārt novērojusi, teikusi, bet vait tad kādam tas rūp? Vai tad kāds to ņem vērā?
Vadītāja vēl atļaujas uzbrukt vecākiem, sakot ka vecāki esot pārāk emocionāli, un pārāk asi reaģējot, un ka neesot pamata satraukties, ka bērni melojot!
Tas ka šajā bērnudārzā notiek reāls bardaks un pārkāpumi, par to vadītāja vaino bērnus un bērnu vecākus!

Bet pretenzijas no vecākiem notušē un slēpj izmantojot perfektu psiholoģisko pieeju - uztaisa beigās visu tā, ka vecāki vainīgi, bērns vainīgs un tad vēl uzsver ka mājās drošivien viss nēesot kārtībā utt... Un tas, ka bērnam ir iestāstīts ka mammai neko nevar teikt - tas nu ir skaidrs, jo uzdodot bērnam jautājumu kā klājas dārziņā, kā patīk audzinātāja - bērns nolaiž acu skatienu, paliek tramīgs, sejā bailes, un novēršas no tēmas.

Pat domāt negribas ar kādām metodēm audzinātājas to iestāsta bērniem, ka mammām neko nevar teikt. Pēdējais piliens - tas ka bērns sāk sūdzētie ka audznātāja spiež pirkstus ka rociņa ļoti sāp, pēc tam par to tiek ziņots vadītājai, vadītāja pēc tam uzbrūk bērna vecākiem sakot ka bērns melo! Rezultātā - bērnam stress, un bērns pieslapina gultu naktī, ko jau nav darījis no divu gadu vecuma!"

Avots: sudzibas.lv

Komentāri [88]

 
laikam
šo rakstu rakstījuši nelatvieši, un tulkojusi vikipēdija.
11.marts, 17:07 Atbildēt
zane
publiskā vide... nekāda privātuma...tad jau mājās ar visiem kameras-ka tik nav vardarbība ģimenēs!?
Vienkārši vajag sākt domāt, gan mammām, gan audzinātājām... audzinātājām noteikti jāziņo vecākiem par to, ka bērns neprot uzvesties, jāizrunā trijatā... man savu laiku bija dienas lapa, kurā rakstīju ko ar katru vecāku jāpārrunā...jā pieraksta uzreiz, jo dienas laikā šie gadījumi medz būt daudzi. Droši jāsauc palīgā gan auklītes, gan vadītāja-nav jāslēpj, ka ar kādu bērnu netiek galā, jo tu nedrīksti izrādīt pārējiem bērniem, ka te kāds 4gadnieks vai 6gadnieks ir ticis pie grožiem mājās un visus komandē pēc savas pātagas... ir jānorobežo, jo pārējiem tas nav jāredz-grupiņās ir vietas, kur ar bērnu jāapsēžas aci pret aci un jārunā, jāzvana vecākiem uzreiz-ja vienreiz tiks izsaukti no darba uz pārrunām, otrreiz domās un iedziļināsies tajā, ja bērnam uzvedības problēmas. Te izskatās, ka audzinātājas uzkrājušas problēmas nerisinot. Uzreiz pie dziesmas jāņem! :)
11.marts, 15:18 Atbildēt
ome
Te jau neiet runa par to ka berniem ir plansetes ,tads laikmets ,bet tas ka audzinatajas staiga ar grupinas berniem lauka un runa pa telefonu ,gan ir nosodami,vajadzetu aizliegt pastaigas laika izmantot mobilos telefonus ,viniem ir jaatbild tacu par bernu dzivibam,ta ka daudz kas beidzot butu jasakarto un japarbauda un japienem kadi likumi ko drikst un ko nedrikst audzinatajas bernudarzos.kur ir mazi bernini.
11.marts, 9:19 Atbildēt
zvanītāja
Tiešām vajadzētu aizliegt vecākiem un vecvecākiem traucēt audzinātājām strādātr ar bērniem, pa nezcik reiuzes dienā zvanot uz dārziņu. Ja atļaus audzinātājām neatbildēt uz jūsu nemitīgajiem zvaniem, tad varēs telefonus atstāt kabinetā. Bet pašlaik- pamēģini tik neatbildēt neaudzinātajiem aprobežotajiem vecākiem vai omēm!
11.marts, 18:06 Atbildēt
Skatīt visus 88 komentārus >

Reģionos Vairāk >

Kaut kas traks!