Kā rīkoties - mājokli pirkt vai īrēt?

Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency
  • Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency
1 / 1

Pirkt vai īrēt mājokli - šis jautājums nodarbina ne viena vien mājokļa tīkotāja prātu. Dzīvesstila bloga www.dzivenotiek.lv eksperti iesaka apdomāt vairākus jautājumus, kas, iespējams, palīdzēs pieņemt izšķirošo lēmumu.

Īres maksa vai kredītmaksājums?

Iespējams, kaut reizi esi nodomājis, ka ikmēneša īres maksas vietā tikpat labi varētu segt arī kārtējo kredītmaksājumu un dzīvot pats savā mājoklī. Šī brīža situācija nekustamo īpašumu tirgū patiešām atbalsta šādu pieņēmumu, tomēr atceries, ka tā nebūs vienmēr. Pārbaudi savu kredītspēju, lai saprastu, cik maksā mājoklis un vai tā iegāde tev būs pa kabatai.

Dzīvē viss notiek cikliski, tāpēc, plānojot mājokļa iegādi, uz savu dzīvi, tostarp ienākumiem, jācenšas paskatīties vairākus gadus uz priekšu.

Turpinājumu lasi nākošajā lapā

Komentāri [3]

 
Freezing Tenant
Atkal trekno gadu mantra. Pērc šodien, jo rīt būs dārgāk. Ņem aizdevumu, nevarēsi atdot, pārdod un būsi nopelnījis.
Vienīgais arguments par labu pirkšanai ir Ekonomikas ministrijas aktivitātes pie jauna īres likuma izstrādājuma, kas neko daudz neatšķiras no viesnīcas lietošanas noteikumiem.
4.augusts 2017, 19:00 Atbildēt
:D
Tā cena, par kuru es tagad īrēju vienistabas dzīvokli, es varētu atļauties hipotekārajā kredītā paņemt māju vai dzīvokli 100 tukstošu vērtībā uz 15 gadiem.
Vari jau te kunkstēt par kredītiem utt, bet izīrētājam nav nekādu tiesību, viņu jebkurā brīdī īpašnieks izmetīs (pilnīgi vienalga kas rakstīts līgumā, mantas būs miskastē un slēdzene nomainīta)
5.augusts 2017, 22:52 Atbildēt
Nu dajoš
Tad esi labs ķēriens izīrētājam :D Ja īrē vienistabas dzīvokli, kur 100t uz 15 gadiem, tad jau sanāk, ka mēnesī, rupji rēķinot, tava īre ir 550eur. Tādu dzīvokli vajag pameklēt :D
6.augusts 2017, 22:10 Atbildēt

Māja Vairāk >

Kaut kas traks!