Tirgū nonāk putekļsūcēji ar samazinātu jaudu. Ko tas nozīmē?

Publicitātes foto
  • Publicitātes foto
1 / 1

No šodienas visā Eiropas Savienībā vairs nebūs iespējams iegādāties putekļusūcējus, kuru jauda pārsniedz 900 vatus (W). Samsung sadzīves elektronikas biznesa direktors Baltijā Sergejs Kostjučenko atbild uz sešiem svarīgākajiem jautājumiem par to, kā šīs izmaiņas praktiski ietekmēs ražotājus un patērētājus.

Kāds būs ieguvums no samazinātās putekļsūcēju jaudas?

Ieguvēji no jaunajām prasībām noteikti būs patērētāji, jo mazāks elektroenerģijas patēriņš nozīmē arī mazāku rēķinu par elektrību. Speciālisti aprēķinājuši, ka, izvēloties energoefektīvāko putekļsūcēju klasi, gaidāmās ES izmaiņas visa putekļusūcēja mūža laikā ļaus ietaupīt līdz pat 70 eiro.

Vai vienā dienā veikalu plauktos mainīsies viss putekļsūcēju klāsts?

Šī Eiropas Savienības regula tika ieviesta pakāpeniski, dodot ražotājiem laiku pielāgoties - vispirms pārejas periodā no 2014. gada maksimālā jauda tika noteikta 1600W, savukārt otrajā posmā, kas sāksies šī gada 1. septembrī, tā vairs nedrīkstēs pārsniegt 900W. Veikalos ir plaša izvēle ar prasībām atbilstošiem putekļsūcējiem - Samsung jau no jūnija ir pārtraucis ražot putekļusūcējus ar jaudu virs 900W, atklāj S. Kostjučenko.

Turpinājumu lasi nākošajā lapā

Komentāri [3]

 
sviests
principā tās ir slēptas vadlīnijas ražotājiem - tagad ar regulu noteikts, ka putekļu sūcējiem jādarbojas 501 stundu - un ticiet man -tas ir iespējams - jau tagad daudzām lietām kalpošanas laiks ir aprēķināts līdz stundai vai kilometram auto gadījumā. Atcerieties tauta- mirklī, kad valdība kārtējo reizi uzņemas papildus rūpes par cilvēku tiesībām, tiesības tiek ierobežotas.
1.septembris 2017, 20:12 Atbildēt
mīļā, ļuļa
atgriežamies pie lupatām...
1.septembris 2017, 15:37 Atbildēt
ļuļa
tas nozīmē to, ka atgriežamies PSRS, kur visu nosaka centrs! toreiz noteica maskava, tagad brisele - un abos gadījumos cilvēkiem atņem iespēju izvēlēties to, ko viņi paši grib!
1.septembris 2017, 13:25 Atbildēt

Māja Vairāk >

Kaut kas traks!