Latvijas iedzīvotāji olas krāsos ar dabas materiāliem

F64
  • F64
1 / 1

Lielākā daļa jeb 95,6% aptaujāto plāno svinēt Lieldienas, turklāt gandrīz visi svinētāji jeb 99,5% krāsos arī olas. Kopumā vērtējot, lielākais svinētāju īpatsvars ir Zemgalē, savukārt mazākais – Latgalē, liecina veikalu tīkla "top!" aptauja sociālajās vietnēs.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem populārākais (62%) olu krāsošanas veids ir ar dabas materiāliem, tostarp sūnām, zariņiem, tējām, lapām, graudiem, mizām, bet otrs iecienītākais - ar speciālajām krāsām (12%). Tāpat tiek minēta arī olu dekorēšana ar uzlīmēm (7%) un krāsošana ar krītiņiem/flomāsteriem (3%). Pie citiem atbilžu variantiem minēta arī briljantzaļā spirta šķīduma jeb "zeļonkas" izmantošana, olas sazīmēšana ar sveču vasku pirms vārīšanas. Savukārt ietīšanai tiek izmantoti diegi, gumijas, zeķubikses, zīds, kaklasaites, marle u.c. materiāli.


Atbildot uz jautājumu par olu izvēli krāsošanai, visbiežāk respondenti norādījuši gan brūnās, gan baltās olas (62%), 22% gadījumu atkarībā no piedāvājuma veikalā, 10% - izvēle ir par labu tikai baltajām, savukārt 5% - tikai brūnajām. Tāpat pie izvēlēm minēta pašu laukos sadēto olu pieejamība, kā arī paipalu olas.

Komentāri [3]

 
vispār
Tikai ar sīpolu mizām.
31.marts, 18:40 Atbildēt
Adel
Es nokrasoju olas sipolu mizaas.kas var but vienkarsaks un skaustaks par dabigas krasaas aasotam olam.lai visiem prieciigas lieldienas.
31.marts, 17:44 Atbildēt
Tertuliānms
bet cipreses zariņi? smuki zaļais???
31.marts, 23:49 Atbildēt

Māja Vairāk >

Kaut kas traks!